Na co zwrócić uwagę przy wyborze telefonu komórkowego?

0
932
W dobie portali społecznościowych, a głównie Instagrama, konsumenci liczą, na urządzenie, które pozwoli im robić profesjonalne zdjęcia i kręcić wysokiej jakości wideo | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Telefon komórkowy jest dziś urządzeniem wielofunkcyjnym, które łączy w sobie możliwości kamery, aparatu fotograficznego, odtwarzacza MP4 i tabletu. Nic dziwnego, że wybór odpowiedniego modelu może przysporzyć niemałych trudności. Przed zakupem urządzenia trzeba sprawdzić wiele parametrów.

Aparat fotograficzny

Mogłoby się wydawać, że najważniejsza w telefonie komórkowym jest możliwość dzwonienia do innych i wysyłania wiadomości tekstowych. Okazuje się, że dla wielu użytkowników bardziej istotne są parametry aparatu fotograficznego. W dobie portali społecznościowych, a głównie Instagrama, konsumenci liczą, na urządzenie, które pozwoli im robić profesjonalne zdjęcia i kręcić wysokiej jakości wideo. Przykładem takiego modelu jest Huawei Mate 20 Lite. Bardzo istotne jest jakość sensora i jasność obiektywy. Wbrew pozorom liczba oferowanych megapixeli nie jest kluczowym parametrem. Najlepsze smarfony posiadają jasność obiektywu równą f/1.5-f/1.8. Im niższa wartość tej zmiennej tym lepiej. Dla porównania, w telefonach z niższej półki cenowej wspomniana wartość waha się między f/2.4, a f/2.0. Jeśli chodzi o nagrywanie filmów, to najnowsze smartfony posiadają nagrywanie 4K UHD w 60 kl./s.

Wodoszczelność i szybki procesor

Dla wielu użytkowników bardzo ważne jest, by telefon był wodoszczelny. Dzięki temu nie muszą oni martwić się o swoje dane w razie zamoczenia się urządzenia. Ponad to, zazwyczaj jeśli smartfon posiada taką cechę, to znaczy, że można nim robić również podwodne zdjęcia. Daje to ogromne możliwości do fotografowania. Oczywiście przy zakupie telefonu należy również sprawdzić jego procesor. Bardzo mocny procesor posiada wspomniany już Huawei Mate 20 Lite, który można znaleźć na: https://bestcena.pl/smartfony-i-telefony/huawei-mate-20-lite-64gb-dual-sim-zloty. Ten model Huawei posiada 8 – rdzeniowy, bardzo wydajny  procesor o pamięci 64GB, wzmocniony o kartę pamięci 256GB.

Dodatkowe, przydatne funkcje

Coraz większą popularnością cieszy się tzw. chmura, dlatego warto, by telefon miał swój wirtualny dysk o pojemności około kilkunastu gigabajtów. Na większych smartfonach bardzo użyteczna jest funkcja podzielnego ekranu, która pozwala pracować na dwóch widokach jednocześnie. Poza tym, bardzo istotne jest szyfrowanie danych. Wielu użytkowników ceni także możliwość szybkiego uwierzytelniania za pomocą czytnika linii papilarnych. Oczywiście przy zakupie telefonu, warto również sprawdzić wytrzymałość jego baterii, choć trzeba wiedzieć, że najnowsze smartfony bardzo szybko wyczerpują akumulator, przez wykorzystywanie mnóstwa nowych technologii. Kolejnym elementem, który warto sprawdzić jest obudowa i jakość jej wykonania. Najczęściej stosuje się szklane korpusy, które wyglądają bardzo elegancko i nowocześnie. Z racji tego, że modele telefonów są coraz cieńsze, najlepiej od razu zaopatrzyć się w szkło hartowane i etui, by mieć pewność, że telefon nie ulegnie uszkodzeniu.


Materiał partnera zewnętrznego