Nowoczesność w precyzyjnym wydaniu. Poznaj zegarki od Casio

0
738
gshock
Japońska marka Casio zajmuje się produkcją zegarków od kilku dziesięcioleci | fot.: materiał partnera

Historia zegarków Casio sięga początku lat 70. XX wieku. W ofercie dostaniemy wiele modeli od japońskiego giganta na rynku biżuteryjnym, m.in. Retro G-Shock. Dlaczego marka osiągnęła tak gigantyczny sukces?

Japońska marka Casio zajmuje się produkcją zegarków od kilku dziesięcioleci. Choć brand powstał tuż po II wojnie światowej, w 1946 roku, to dopiero niespełna 30 lat później (w 1974 roku) do oferty dołączono pierwsze zegarki. Obecnie Casio oferuje między innymi czasomierze o klasycznym designie, jak i te w bardzo oryginalnym wydaniu.

Technologia na najwyższym poziomie. Co wyróżnia zegarki od marki Casio?

W 1946 roku bracia Kashio wpadli na pomysł stworzenia własnej marki, która miała specjalizować się w produkcji sprzętu elektronicznego, głównie kalkulatorów. Szybko zaczęto nazywać ich „magikami złotej ery w elektronice”, ponieważ tworzyli zaawansowane (jak na powojenne czasy) technologicznie sprzęty. Po latach, podążając za zmieniającymi się trendami, ale także nowościami w dziedzinie technologii, postanowili postawić na produkcję zegarków. Jak powstały czasomierze od Casio?

Zegarki z początkowej linii bazowały na tradycyjnych mechanizmach odmierzających czas. Już w 1978 roku marka wypuściła czasomierz z cyfrowym wyświetlaczem LED i automatycznym kalendarzem, oparty o mechanizm kwarcowy. To była niekwestionowana nowość, ale także całkowicie innowacyjny produkt, który rzucił nowe światło na tworzenie zegarków. Chodzi o model Casiotron. Stawianie na ciągły rozwój to niezaprzeczalny fakt, świadczący o sukcesie tego japońskiego brandu. Kolejne lata owocowały w coraz bardziej dopracowane mechanizmy w zegarkach. Pojawiły się modele np. z funkcjami wysokościomierza czy głębokościomierza, które pokochali amatorzy sportów, jak i zawodowi sportowcy.

Retro G-Shock – wysoka technologia w zegarkach nie tylko dla sportowców

Kolekcja zegarków z serii retro, w tym Retro G-Shock, to również jedne z modeli najczęściej wybieranych przez klientów marki Casio. Dlaczego?

Plusem jest przede wszystkim konstrukcja tych zegarków. Dość czuły mechanizm linii G-Shock jest chroniony przed ewentualnymi wstrząsami dzięki precyzyjnie skomponowanej i wykonanej kopercie, a bezel w zegarku (pojawia się on głównie w typach czasomierzy przeznaczonych do nurkowania, tzw. typu diver) został dokładnie osadzony, co sprawia, że chroni szkiełko i przyciski przed potencjalnymi np. mechanicznymi uszkodzeniami. Seria zegarków z tej linii została uznana za kultową, a w jej ofercie znajdą coś dla siebie zarówno panie, jak i panowie. Zaletą jest też kolorystyka, gama odcieni do wyboru jest szeroka.

Japońska marka postawiła na zastosowanie antywstrząsowej obudowy w swoich zegarkach, która zapewnia ochronę nawet w ekstremalnych warunkach, jak pod wodą czy w trakcie wspinaczki górskiej. Zaś w niektórych modelach zegarków Casio z najnowszych kolekcji zastosowano metodę Touch Solar, czyli system mechanizmu słonecznego, który przekształca sztuczne światło na energię zasilającą sam zegarek.