Brwi – jakie kształty są modne i jak je osiągnąć?

0
1377
piękne wyczesane brwi
Od kilku sezonów panuje moda na naturalne łuki brwiowe bez specjalnej regulacji włosków, a wręcz dodatkowe podkreślenie „pierzastości” na łukach | fot.: materiał partnera

Wygląd i kształt brwi wpływa na to, jak prezentuje się cała nasza twarz, jej mimika i wyraz. Dzięki kosmetykom do stylizacji brwi i odpowiedniej regulacji włosków cały makijaż nabiera określonego charakteru. Jakie brwi są najmodniejsze w tym sezonie?

Stylizacja brwi stała się w ciągu ostatnich lat osobnym działem branży urodowej. Na rynku znajdziemy specjalistyczne produkty do stylizacji brwi, trendy modowe i makijażowe nie mogą w żadnym z sezonów pominąć tego jakże ważnego tematu. Brwi to bardzo istotny element twarzy sygnalizujący nasze emocje, wyrażający charakter i mogący przybierać różne formy i style. Jakie trendy w stylizacji brwi nadeszły wraz z wiosną tego roku? Sprawdźmy!

Modne brwi na wiosnę

Od kilku sezonów panuje moda na naturalne łuki brwiowe bez specjalnej regulacji włosków, a wręcz dodatkowe podkreślenie „pierzastości” na łukach. Ten trend, który zdobył popularność dzięki Instagramowi, nazywany jest z angielskiego fluffy brows lub soap brows, jeśli krzaczaste brwi dodatkowo układane są na… mydło lub specjalne żele i woski, by nadać im jeszcze większą objętość, ułożyć włoski kierunkiem do góry lub wydłużyć je optycznie. Przyciemnione lub pogrubione brwi bez regulacji mocno podkreślają twarz i oczy, nie pasują jednak do każdego typu urody. Odkąd trendy w modzie i makijażu nie są wyznaczane jedynie przez największe marki, a powstają właściwie same dzięki użytkownikom mediów społecznościowych takich jak Instagram i TikTok, moda jest wolna i ewoluuje samoistnie, dzięki czemu każdy może znaleźć w niej coś dla siebie, bez trzymania się sztywnych ram i zasad oficjalnych trendów. Dostępne na rynku kosmetyki do stylizacji brwi występują w tak różnych formach, rodzajach i kolorach, że każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie. Żele, pomady, kredki i cienie do brwi np. od Avon, pozwolą wyczarować dowolny look zarówno pasujący do naszej twarzy, jak i uzupełniający wybrany makijaż.

Niewidoczne brwi

Wraz z tegorocznym sezonem wiosennym modne staje się zupełne przeciwieństwo wyrazistych, dzikich brwi: trend „no brows” polegający na… ukrywaniu brwi przy pomocy rozjaśniania ich lub kamuflowania przy pomocy korektora i podkładu. Ten awangardowy trend widoczny jest na wielu pokazach znanych i cenionych marek oraz w makijażach gwiazd. Prawie niewidoczne brwi sprawiają, że twarz wygląda tajemniczo i nieco nierealistycznie. Czy odważysz się na kamuflaż brwi do wieczorowego makijażu?

Trendy w regulacji brwi

W nieco bardziej „codziennych” stylizacjach wracają do łask brwi regulowane aż do bardzo cienkich łuków, niczym w roku 2000! Przez lata wyśmiewane i będące symbolem kiczu, dziś coraz częściej widywane. Podobnie jak włoski na łuku brwiowym depilowane tak, by nadać im prawie całkowicie prosty kształt. Ja go osiągnąć? Wystarczy pozbyć się zakrzywionej w dół końcówki łuku i wyrwać włoski z górnej lub dolnej części brwi tak, by osiągnąć prostą linię. W trendach są obecnie także tak zwane „undone brows”, czyli włoski całkowicie nietknięte kosmetykami do stylizacji. Delikatne przyczesanie powinno wystarczyć. Takie „niezrobione” brwi dobrze wyglądają przy delikatnych makijażach bez czarnych kresek eyelinerem, w innym wypadku stylizacja może wyglądać na niedokończoną. Czarny eyeliner można za to zastąpić kolorowym, a nawet neonowym żółtym lub całkiem białym, bawiąc się i eksperymentując z letnimi makijażami.

A jakie brwi pasują do Ciebie?

Materiał partnera