Kredka czy żel? Czym malować brwi, by uzyskać naturalny efekt?

0
886
makijaż brwi
Żele do brwi występują zwykle w formie przypominającej tusz do rzęs | fot.: materiał partnera

Jeszcze kilka lat temu świat makijażowy podbijały mocne, perfekcyjnie wyrysowane brwi. Obecnie coraz więcej osób stawia jednak na delikatne stylizacje, które jedynie podkreślają naturalną urodę. Istnieje wiele produktów do brwi pozwalających na uzyskanie nienachalnego efektu idealnego na co dzień. Co wybrać – kredkę, cień, a może żel, który nada włoskom kolor i kształt? Zobacz!

Kredka do brwi

Kredki do brwi to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które możesz stosować zgodnie z własnymi potrzebami. Jeśli chcesz, możesz jedynie dorysować brakujące włoski. Kredka nadaje się także do wypełniania brwi – to zadanie wymaga mniejszej precyzji, więc wykonasz je szybciej niż „dodawanie” pojedynczych włosków.

W sytuacji, gdy nałożysz zbyt dużo produktu, możesz wyczesać go za pomocą dołączonego grzebyczka lub osobnego przyrządu tego typu. W ten sposób uzyskasz bardzo naturalny efekt, jednocześnie wypełniając przestrzenie, w których brakuje włosków.

Cienie do brwi

Jeśli zależy Ci na bardzo naturalnym efekcie, dobrym pomysłem będzie postawienie na cienie do brwi. Takie produkty cechują się nieco mniejszą trwałością niż kredki, ale nie osadzają się na włoskach. Dzięki temu pozwalają na subtelne wypełnienie prześwitów bez sztucznego, przerysowanego efektu.

Do zaaplikowania cieni do brwi będziesz potrzebować odpowiedniego pędzelka. Jeśli zależy Ci na precyzji, dobrze sprawdzi się lekko ścięty model. Gdy chcesz jedynie wypełnić braki i stworzyć miękki efekt, możesz postawić na nieco bardziej puchaty pędzelek.

Żel do brwi

Jednym z kosmetyków, które dają bardzo naturalny efekt, jest kolorowy żel do brwi. Taki produkt nie wypełnia brwi, a jedynie nadaje kolor niewidocznym, często zupełnie przeźroczystym włoskom. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie w przypadku blondynek, które borykają się z problemem zbyt jasnych brwi. Zastosowanie żelu pozwala na ich podkreślenie w niezwykle subtelny, a zarazem trwały sposób. Ten kosmetyk przy okazji lekko usztywnia brwi, pozwalając zachować pożądany kierunek włosków.

Żele do brwi występują zwykle w formie przypominającej tusz do rzęs. Są one jednak wyposażone w znacznie mniejszą szczoteczkę, która pozwala na precyzyjne dotarcie w trudno dostępne przestrzenie i dokładne pokrycie nawet najmniejszych włosków.

Precyzyjne pisaki

Ciekawym, ale wciąż nowym rozwiązaniem są pisaki do brwi. Cechują się one niezwykle precyzyjną końcówką, która sprawdza się idealnie podczas dorysowywania pojedynczych włosków. Jest to doskonała propozycja dla posiadaczek naturalnie ciemnych, ale zbyt rzadkich brwi.

Aby uzyskać naturalny efekt podkreślenia brwi, nie dociskaj pisaka do skóry i manewruj jedynie jego cienką końcówką. Jest to szczególnie ważne w przypadku części łuku brwiowego znajdującej się przy nosie. W tym miejscu należy dorysowywać włoski w wyjątkowo delikatny sposób. W innym przypadku uzyskany efekt będzie nieco sztuczny.

Który kosmetyk wybrać?

Wybór odpowiedniego produktu do brwi zależy wyłącznie od Twoich potrzeb i przyzwyczajeń. Jeśli nie czujesz się zbyt dobrze w manewrowaniu pędzelkiem, możesz postawić na pisaki, żele czy kredki. Natomiast w sytuacji, gdy zależy Ci na błyskawicznym podkreśleniu brwi, idealnie sprawdzą się cienie w odpowiednim kolorze.

Materiał partnera zewnętrznego