Czym jest płyn micelarny? Czy każdy może go stosować?

0
648
kobieta z płatkami kosmetycznymi na powiekach
Dobre płyny micelarne skutecznie usuwają zanieczyszczenia, nie powodując podrażnień oraz przesuszenia skóry | fot.: materiał partnera

Rynek kosmetyczny obfituje w wiele rodzajów produktów do demakijażu. Są wśród nich m.in. olejki i balsamy do demakijażu, mleczka, a także płyny micelarne, które w ostatnich latach stale zyskują na popularności. Czym jest płyn micelarny? Jak działa? Czy należy zmywać go z twarzy? Wyjaśniamy wątpliwości!

Micele – sekret płynów micelarnych

Płyn micelarny to kosmetyk do demakijażu lub – jeśli nie nosisz makijażu – pierwszego etapu oczyszczania twarzy. W jego skład wchodzą mikrocząsteczki, zwane micelami, posiadające właściwości hydrofilowe i hydrofobowe. Mają wszechstronne działanie i z łatwością usuwają z twarzy różnego typu zabrudzenia. Ze względu na złożoną budowę, micele jak magnes przyciągają pozostałości produktów pielęgnacyjnych i kolorowych oraz kurz, ale także świetnie pochłaniają tłuszcz i radzą sobie z nagromadzonym sebum oraz potem.

Dobre płyny micelarne skutecznie usuwają zanieczyszczenia, nie powodując podrażnień oraz przesuszenia skóry. Powinny być wzbogacone o dodatkowe substancje aktywne, działające pozytywnie na cerę. Idealnym przykładem jest naturalny płyn micelarny polskiej marki Resibo. Zawarty w nim propanediol dogłębnie nawilża i chroni przed odparowywaniem wody z naskórka, ekstrakt z szałwii lekarskiej zwęża rozszerzone pory i chroni przed powstawaniem niedoskonałości, a gliceryna roślinna łagodzi podrażnienia i zwiększa elastyczność skóry. Wysokiej klasy płyny micelarne to więc nie tylko właściwości oczyszczające, ale i pielęgnacyjne.

Jak prawidłowo stosować płyn micelarny?

Używanie płynu micelarnego jest bardzo proste. Wystarczy nasączyć nim płatek kosmetyczny, przyłożyć do skóry i poczekać, aż makijaż się rozpuści. Nie należy nadmiernie trzeć i rozciągać skóry, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na jej kondycję.

Wbrew wielu opiniom, nawet delikatne płyny micelarne należy zmywać wodą z dodatkiem żelu myjącego, najlepiej naturalnego. Pozostawione na skórze, mogą przyczynić się do powstawania podrażnień. Po zmyciu płynu micelarnego należy przywrócić odpowiednie pH skórze poprzez zastosowanie toniku.

Naturalny płyn micelarny – dla każdego typu cery

Naturalne płyny micelarne są skuteczne i łagodne dla skóry. Mogą stosować je zarówno osoby z cerą suchą, jak i tłustą, mieszaną oraz normalną. Nie pozostawiają tłustej warstwy, dlatego są odpowiednie dla skór przetłuszczających się. Nie zawierają sztucznych substancji – z powodzeniem więc mogą po nie sięgać także osoby z cerą wrażliwą i naczynkową.

Podsumowując, płyny micelarne wzbogacone naturalnymi ekstraktami to dobry wybór dla każdego typu cery. Należy jednak bezwzględnie pamiętać o ich zmywaniu ze skóry, a następnie użyciu toniku, który przywróci skórze jej właściwy poziom pH.


Materiał partnera zewnętrznego