Oczyszczanie twarzy – jak zrobić to dobrze i sprawnie – przewodnik codzienny

0
987
umywalka łazienkowa
Poranny rytuał możemy wykonać na wiele sposobów. Jednym z popularniejszych jest używanie płynu micelarnego lub żelu do mycia twarzy, który zmywa się bieżącą wodą | fot.: materiał partnera zewnetrznego

Codzienna pielęgnacja naszej twarzy jest rytuałem, bez którego nie powinnyśmy rozpoczynać ani kończyć żadnego dnia. Tak, oczyszczanie twarzy powinno odbywać się dwa razy dziennie – tuż po przebudzeniu i pod koniec dnia wraz z demakijażem. Jak powinno wyglądać prawidłowe oczyszczanie twarzy? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tekście.

Poranne oczyszczanie twarzy

Dla niektórych z nas oczyszczenie twarzy po przespanej nocy jest czymś nadzwyczajnym. Jednak regularne oczyszczanie twarzy o poranku, sprawi, że nasza skóra będzie odpowiednio nawilżona i oczyszczona przede wszystkim z sebum i resztek kremu, które pozostały nam po wieczornej pielęgnacji dnia poprzedniego. Poranny rytuał możemy wykonać na wiele sposobów. Jednym z popularniejszych jest używanie płynu micelarnego lub żelu do mycia twarzy, który zmywa się bieżącą wodą. Jednak często nam się zdarza zapomnieć o tonizowaniu skóry, które jest kluczem do skutecznej pielęgnacji.

Tonik do twarzy jest tym kosmetykiem, który przywraca naszej skórze odpowiednie pH po zastosowaniu różnego rodzaju kosmetyków oczyszczających. Dzięki niemu nasza skóra się nadmiernie nie wysuszy.  Naturalny tonik do twarzy znajdziesz na https://triny.pl/182-toniki-i-hydrolaty. Pamiętaj, żeby dostosować tonik do potrzeb swojej skóry i używać go regularnie w swojej pielęgnacji.

Wieczorne oczyszczanie twarzy – demakijaż oczu

Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ musimy zmyć makijaż. Żeby zrobić to skutecznie, musimy podjąć kilka kroków. Otóż pierwszym z nich jest skorzystanie z płynu micelarnego, który idealnie nada się do demakijażu oczu. Pamiętajmy, że skóra wokół oczu jest tą najdelikatniejszą, najcieńszą, a jednocześnie najbardziej wrażliwą.

Dlatego nie pocierajmy agresywnie naszych oczu wacikiem ledwie nasączonym płynem. Zróbmy to w sposób delikatny. Po pierwsze dobrze nasączmy wacik kosmetykiem, następnie przyłóżmy go do oka, potrzymajmy tak przez kilka sekund, a następnie przeciągnijmy wacik od strony zewnętrznej do wewnętrznej.

Wieczorne oczyszczanie twarzy

Kolejnym krokiem będzie zmycie reszty makijażu również wacikiem nasączonym płynem micelarnym. Jednak jak dobrze wiemy,  nie jest w stanie on w 100% oczyścić skóry naszej twarzy. Dlatego po takim czyszczeniu, należy zastosować żel myjący, który nakładamy po zwilżeniu skóry letnią wodą, myjemy dokładnie nim twarz, a następnie go spłukujemy.

Nie musimy tego robić wyłącznie palcami, aby oczyszczanie było jeszcze bardziej precyzyjne, możemy użyć szczoteczki do twarzy lub specjalnej ściereczki. Innym rozwiązaniem może być zastosowanie olejku myjącego, który idealnie nadaje się dla wrażliwców i dla suchego typu skóry.

Następnym krokiem będzie tonizowanie skóry, o którym nigdy nie należy zapominać. Tak przygotowana skóra idealnie nadaje się do kolejnych kroków pielęgnacyjnych, takich jak nakremowanie, czy nałożenie serum.

Oczyszczanie twarzy powinno być naszym zwyczajem, który wykonujemy dwa razy dziennie. Dokładne wykonanie takich zabiegów pielęgnacyjnych jest naszym gwarantem do posiadania zdrowej, elastycznej i ujędrnionej skóry twarzy. Jednym z ważniejszych kroków, który jest pomijany przez wiele z nas, jest końcowe stonizowanie skóry po uprzednim jej oczyszczeniu. Pamiętajmy, że nie możemy pomijać tego kroku, ponieważ nasza skóra jest wtedy narażona przede wszystkim na przesuszenie.


Materiał partnera zewnętrznego