Depilacja bikini – jak wygląda

0
3348
depilacja bikini
Decydując się na depilację laserową bikini możemy wybrać, które obszary chcemy nią objąć | fot.: Fotolia

Depilacja laserowa bikini to jeden z najpopularniejszych zabiegów wśród kobiet. Nie bez powodu – przemawia za nią szereg zalet! Wygoda, trwałość, oszczędność czasu i brak podrażnień to najczęstsze powody, dla których kobiety szukają sprawdzonych salonów depilacji laserowej. Na czym dokładnie polega zabieg laserowego usuwania owłosienia i jak się do niego przygotować? Dowiesz się tego z artykułu.

Co obejmuje depilacja bikini?

Decydując się na depilację laserową bikini możemy wybrać, które obszary chcemy nią objąć. Najbardziej popularne jest tzw. głębokie bikini, czyli depilacja brazylijska, podczas której usuwane są wszystkie włosy z tej okolicy. Obejmuje ona wzgórek łonowy, wargi sromowe, pachwiny oraz okolicę między pośladkami.

Są jednak kobiety, które chcą pozostawić część włosów – wybierają wówczas depilację francuską (bez warg sromowych mniejszych i okolic między pośladkami) albo klasyczną (obejmuje jedynie pachwiny do linii majtek).

Jak przebiega depilacja laserowa bikini?

Jeśli planujesz depilację laserową, warto zapoznać się ze sprzętem, jakim ma być wykonywana. Na rynku znajduje się wiele sprzętów, jednak obecnie uznanym za najskuteczniejszy jest laser LightSheer Duet. To bezpieczne urządzenie, które gwarantuje 3 razy szybsze efekty. Wiązka światła lasera dociera precyzyjnie do mieszka włosowego, a następnie pochłaniana jest przez jego barwnik (melaninę), co trwale usuwa cebulkę włosa. Aby osiągnąć trwałe efekty należy wykonać około 6 zabiegów w odstępach 8 tygodni.

Przed pierwszym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja w celu wykluczenia przeciwwskazań, dobrania parametrów urządzenia i wykonania próby laserowej. Depilację laserową można wówczas wykonać po 24 godzinach. Wiele kobiet krępuję się przed odsłonięciem miejsc intymnych. Niepotrzebnie – dla kosmetologa wykonującego zabieg depilacja bikini jest całkowicie zwyczajna. Przed zabiegiem będziesz mogła się umyć i otrzymasz jednorazowe stringi, a kosmetolog powie Ci jak się ułożyć.

Jak się przygotować do depilacji bikini?

Chcesz rozpocząć serię zabiegów depilacji laserowej? Aby mieć pewność, że są dla Ciebie bezpieczne, najpierw zapoznaj się z przeciwwskazaniami. Zabiegu nie mogą wykonywać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Skóra nie może być opalona ani podrażniona. Przeciwwskazaniem są również infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze. Depilacja laserowa w czasie miesiączki nie jest problemem. Można ją wykonać, o ile nie stanowi dla Ciebie dyskomfortu.

Skóra poddana zabiegowi musi być gładka. Najlepiej ogolić włoski maszynką jednorazową. Pomiędzy zabiegami nie należy stosować metod depilacji, które wyrywają włosy – pęsety czy wosku. Po serii serii depilacji laserowej będziesz mogła cieszyć się gładką skórą bez podrażnień już na zawsze!


Materiał partnera zewnętrznego