Depilacja laserowa głębokiego bikini – rodzaje zabiegów

0
963
Depilacja okolic bikini
Depilacja laserowa, pozwala na trwałe usunięcie owłosienia, przyczyniając się tym samym do większego komfortu na co dzień, a także pozwalając się na stałe pożegnać z maszynką do golenia | fot.: StockAdobe.com

Usuwanie niepożądanych włosków, to zmora większości kobiet, nic więc w tym dziwnego, że depilacja laserowa, zyskuje na coraz większej popularności wśród kobiet, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsca intymne.

Decyzja o depilacji miejsc intymnych nie wynika wyłącznie względów estetycznych, ale także higienicznych.

Jak wykonywany jest zabieg laserowej depilacji

Depilacja laserowa, pozwala na trwałe usunięcie owłosienia, przyczyniając się tym samym do większego komfortu na co dzień, a także pozwalając się na stałe pożegnać z maszynką do golenia. Zabiegi depilacji wykonywane są w kilku najczęściej 4 lub 5 seriach, pomiędzy którymi niezwykle ważne jest zachowanie regularnych odstępów. Decyzje o długości odstępów najczęściej podejmuje kosmetolog, mając na uwadze indywidualne uwarunkowania klienta.

Rodzaje depilacji laserowej

Depilacja laserowa występuje w wielu formach w zależności od tego, jakie obejmuje ona miejsce, można wyróżnić między innymi

  • depilację okolic bikini, w której to tylko i wyłącznie okolice bikini pozbawione są zbędnego owłosienia, a pozostałą strefę miejsc intymnych nie jest poddawana zabiegowi
  • depilacja laserowa bikini głębokie, polegająca na pełnym usunięciu niepożądanego owłosienia z całej powierzchni miejsc intymnych, wraz z wargami sromowymi, a także odbytem. Tę metodę depilacji można dodatkowo podzielić na dwa rodzaje depilacje tak zwaną hollywoodzka, która obejmuje całą powierzchnię, pozostawić miejsca intymne idealnie gładkie, a także w stylu brazylijskim. Kiedy to w trakcie wykonywania zabiegu, pozostawiany jest cienki pasek sięgający aż do wzgórka łonowego.
  • depilacja laserowa w stylu francuskim polega natomiast na usuwaniu nadmiernego owłosienia jedynie z linii bielizny, w pachwinach i kroku, pozostawiając resztę owłosienia w nienaruszonym stanie.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej, jak każdy zabieg medycyny estetycznej posiada pewnego rodzaju przeciwwskazania, a także wytyczne, które mają na celu przygotowanie klientów do jego wykonania. W tym przypadku depilacji laserowej powinny wykonywać przede wszystkim kobiety w ciąży. Wszystko za sprawą tego, że do tej pory nie zostało zbadane to, jaki wpływ wywiera laser na płód dziecka. Kolejnym z przeciwwskazań są także wszelkiego rodzaju infekcje jednakowo wirusowe, jak i także bakteryjne czy też grzybicze.

Depilacji laserowej nie powinno się także wykonywać na świeżo opalonej skórze, dlatego też najlepiej miesiąc, a nawet dwa przed planowanym zabiegiem zrezygnować z solarium, a także innych metod opalania w tym także samoopalaczy. Jeśli chodzi natomiast o menstruacje, nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania w trakcie jej trwania zabiegu depilacji laserowej, o ile nie jest to dyskomfortem dla osoby poddającej się zabiegowi, a ból związany z miesiączką nie utrudnia wykonywania depilacji lub nie zostanie on przez nią zbytnio nasilony.

Wybierając depilacje laserową głęboką, warto zapytać kosmetologa o możliwość skorzystania z maści przeciwbólowej, która znacznie zmniejsza odczuwanie bólu w trakcie wykonywanego zabiegu.


Materiał partnera zewnętrznego