Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

0
629
Wydepilowane nogi
Golenie, korzystanie z depilatora, kremów rozpuszczających włoski czy wosku – to metody, z którymi można uzyskać efekt gładkiej skóry, ale tylko czasowo. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Depilacja laserowa to skuteczny sposób na szybkie i trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Kiedy warto się na nią zdecydować?

Golenie, korzystanie z depilatora, kremów rozpuszczających włoski czy wosku – to metody, z którymi można uzyskać efekt gładkiej skóry, ale tylko czasowo. Aby zapomnieć o kłopotliwych włoskach na dłużej, warto pomyśleć o skorzystaniu z depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – sposób na skuteczne pozbycie się owłosienia

Metoda depilacji laserowej używana jest już od kilkudziesięciu lat. Teraz w gabinetach stosuje się nowoczesne urządzenia, które szybko i trwale, a także bezpiecznie usuwają niechciane włoski. Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu zjawiska selektywnej fototermolizy. Skoncentrowana wiązka światła niszczy włoski wraz z mieszkami włosowymi, a tym samym uniemożliwia ich odrost. W efekcie możemy cieszyć się jedwabiście gładką skórą – na zawsze!

Kiedy depilacja laserowa jest najskuteczniejsza?

Niestety, nie zawsze depilacja laserowa jest w stanie dać tak dobre rezultaty jak te obiecywane w reklamach salonów. Wynika to przede wszystkim z samej specyfiki tej metody usuwania owłosienia. Laser niszczy ciemny barwnik w skórze, czyli melaninę, dlatego najlepiej usuwa włoski ciemne na jasnej skórze. Depilacja laserowa nie jest możliwa w przypadku włosków o kolorze blond, rudym oraz siwym. Warto także wskazać, że depilacja laserowa działa tylko na włoski w fazie aktywnego wzrostu (anagen). W tej fazie znajduje się jednocześnie tylko część włosków, ponieważ pozostałe są w fazie zaniku (katagen) lub w fazie wypadania (telogen). Właśnie dlatego konieczne jest wykonanie przynajmniej 3-4 sesji depilacji laserowej w kilkutygodniowych odstępach, aby usunąć większość włosków.

Gdzie skorzystać z usługi depilacji laserowej w Lublinie?

Jeśli także chcesz zdecydować się na usługę depilacji laserowej w Lublinie, pamiętaj o tym, aby zrobić to w uznanym salonie. Wtedy możemy mieć pewność, że zabieg będzie przebiegał bezproblemowo. Na http://tarkiewicz.pl/uslugi/depilacja-laserowa-lublin/ można znaleźć więcej szczegółowych informacji na temat zabiegu.


Materiał partnera zewnętrznego