Frezarka do paznokci – jej zalety i przeznaczenie

0
1003
frezarka do paznokci czarna
Frezarka do manicure kojarzona jest głównie z salonami kosmetycznymi | fot.: materiał partnera

Frezarka do paznokci to urządzenie, którego właśnie poszukujesz? W takim razie dobrze trafiłaś. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, weź pod uwagę fakt, iż nie jest to gadżet, który możesz potraktować jak zabawkę. Nieumiejętne używanie frezarki kosmetycznej może spowodować więcej szkody niż pożytku. Jednak dobrze dobrany sprzęt kompletnie odczaruje manicure i pedicure – niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy w salonie kosmetycznym.

Czy frezarka do paznokci nadaje się do użytku domowego?

Frezarka do manicure kojarzona jest głównie z salonami kosmetycznymi. Manicurzystki chętnie korzystają z tego rodzaju sprzętu, ponieważ zapewnia on nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim szybkie:

  • wyrównanie płytki paznokcia,
  • odsunięcie skórek,
  • usunięcie naskórka,
  • usunięcie stylizacji hybrydowej, akrylowej czy żelowej.

Jednak frezarka do paznokci sprawdzi się również w warunkach domowych. Obecnie na rynku są dostępne różne modele, które z powodzeniem wykorzystasz na własny użytek w domu. Takie niewielkie i poręczne frezarki to także świetne rozwiązanie dla mobilnych stylistek paznokci. 

frezy
Na własny użytek wystarczy prosta i tania frezarka do paznokci, z kilkoma podstawowymi frezami | fot.: materiał partnera

Dlaczego warto korzystać z frezarki do manicure?

Przede wszystkim używanie frezarki znacząco przyspiesza prace, związane z manicure. Niezależnie od tego, czy chcesz zdjąć starą stylizację, usunąć skórki czy nadać odpowiedni kształt płytce. Dzięki temu urządzeniu zrobisz to sprawnie i wygodnie. 

Do użycia frezarki nie musisz wkładać dużo siły jak w przypadku tradycyjnych pilników. Frezarki kosmetyczne to dość intuicyjne sprzęty, dzięki temu z łatwością ustawisz moc oraz ilość obrotów, niezbędne do wykonania zamierzonej czynności. 

Ponadto, jeśli do tej pory, aby pozbyć się lakieru hybrydowego z paznokci, używałaś acetonu, mamy jeszcze jedną, dobrą wiadomość. Jak z pewnością wiesz, aceton to mocny środek, który nie powinien mieć zbyt długiego kontaktu ze skórą, ponieważ powoduje jej podrażnienie. Tymczasem, używając frezarki, ten problem znika – nie narażasz skórek i skóry dłoni na działanie środka chemicznego. 

Co ciekawe, frezarka kosmetyczna sprawdzi się nie tylko przy stylizacjach dłoni. To także świetne rozwiązanie do usuwania zrogowaciałego naskórka na piętach czy podbiciu stóp. Sama więc widzisz, że to niezwykle funkcjonalne i wielozadaniowe urządzenie, które warto mieć zawsze pod ręką. 

Jaką frezarkę do paznokci kupić?

Właśnie stoisz przed wyborem frezarki kosmetycznej i zastanawiasz się, jaką kupić? Wiele zależy od sposobu, w jaki zamierzasz z niej korzystać. To znaczy – jeśli jesteś mobilną stylistką paznokci, na pewno przyda ci się frezarka o dużej mocy i z możliwością regulacji liczby obrotów. Pomocna może też okazać się opcja „Polarity”, która umożliwia szybką zmianę kierunku obrotów. Dobrym rozwiązaniem będzie również zakup urządzenia, które w zestawie ma:

  • frezy kamienne,
  • frezy diamentowe.

Natomiast na własny użytek wystarczy prosta i tania frezarka do paznokci, z kilkoma podstawowymi frezami – na przykład ceramicznymi. Przed zakupem zwróć jeszcze uwagę na:

  • sposób wymiany frezów,
  • dopasowanie uchwytu do dłoni,
  • typ głowicy,
  • moment obrotowy pióra frezarki.

Niezależnie od tego, w jakich warunkach będziesz używać zakupionego sprzętu, jedno jest pewne – frezarka do manicure to inwestycja, która odmieni twoją pracę ze stylizacją paznokci na lepsze. Przekonaj się już dziś, jak tak małe i niepozorne urządzenie może korzystnie wpłynąć na wygląd twoich dłoni i ciesz się widokiem zadbanych paznokci, które osiągniesz w kilku prostych krokach.

Materiał partnera