Makijaż typu kocie oko – jak wykonać idealną kreskę?

0
626
makijaż oka
Wykonanie idealnej kreski staje się łatwiejsze wraz z nabieraniem wprawy. Istnieje jednak kilka sposobów ułatwiających to zadanie nawet dla kogoś, kto nie ma w tej kwestii zbyt dużego doświadczenia | fot.: materiał partnera

Makijaż nazywany kocim okiem to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Polega on na podkreśleniu oka wraz z linią rzęs za pomocą kreski, najczęściej czarnej i malowanej eyelinerem. Stworzenie idealnej kreski wymaga wprawnej ręki, jednak można ułatwić sobie to zadanie z pomocą pewnych tricków czy odpowiednich kosmetyków do makijażu. Oto kilka wskazówek, dzięki którym z takim makijażem poradzi sobie nawet całkowicie początkująca osoba.

Rodzaje eyelinerów – wybierz ten, którym posługujesz się najlepiej!

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, jak różne są poszczególne kosmetyki do makijażu. Same eyelinery to spora kategoria produktów o różnej konsystencji czy sposobie ich nakładania. Zamiast w nieskończoność próbować stworzyć równą kreskę z pomocą trudnego w obsłudze eyelinera, często znacznie lepszą opcją okazuje się wybór innego kosmetyku.

  • Eyeliner w pisaku przypomina klasyczny zamykany skuwką marker. Jego rozprowadzanie jest bardzo łatwe i precyzyjne, jednak posiada on także wady. Ze względu na słabe nasycenie koloru, może on wymagać nałożenia kilku warstw.
  • Eyeliner w żelu cechuje się mocnym nasyceniem koloru i gęstą konsystencją. Najłatwiej nakłada się go pędzelkiem z krótkim włosiem, jednak należy uważać z ilością. Zbyt dużo żelu po wyschnięciu może popękać w kącikach oka.
  • Eyeliner w pędzelku może przypominać pisak, którego końcówka wykonana jest z włosia. Może to być także kosmetyk w płynie przypominający lakier do paznokci, którego odkręcana część wyposażona jest w precyzyjny pędzelek.
  • Eyeliner w kredce to najbardziej popularny kosmetyk tego typu łatwy do nałożenia. Przy wyborze kredki warto zwrócić uwagę na jej trwałość, a przede wszystkim to, czy narysowana nią kreska nie będzie się rozmazywać.

Przy wyborze eyelinera poza samym sposobem jego nakładania warto zwrócić uwagę także na jego wodoodporność. Dla pań noszących soczewki kontaktowe lub uczulonych na popularne składniki kosmetyków niezwykle ważny jest także wybór kosmetyków hipoalergicznych.

Sposoby na idealnie równą kreskę na powiece

Wykonanie idealnej kreski staje się łatwiejsze wraz z nabieraniem wprawy. Istnieje jednak kilka sposobów ułatwiających to zadanie nawet dla kogoś, kto nie ma w tej kwestii zbyt dużego doświadczenia. Pierwszym z nich są małe samoprzylepne tasiemki, które nakleja się w zewnętrznym kąciku oka, tworząc szablon, po którym następnie obrysowuje się równą i idealnie wymierzoną linię. Tasiemka pozwala na wykonanie kreski nie tylko za pomocą eyelinera, a nawet ciemnego cienia do powiek, którym wypełni się właściwy kształt.

Inną możliwością stworzenia pięknego makijażu typu kocie oko jest użycie eyelinera w stempelku. Posiada on wyprofilowaną końcówkę, którą wystarczy odbić w zewnętrznym kąciku oka, żeby uzyskać idealne wykończenie kreski. Następnym i zarazem ostatnim krokiem jest połączenie wykończenia z kreską malowaną na linii rzęs.

Czy istnieje sposób na idealną kreskę bez dodatkowych akcesoriów? Jak najbardziej. Wystarczy zwrócić uwagę na kształt dolnej linii oka. Jest on lekko zaokrąglony, a stworzenie idealnego zakończenia kreski wymaga najpierw narysowania cienkiej linii w zewnętrznym kąciku, przedłużającej ten naturalny kształt. Do niej dorysowuje się drugą linię wychodzącą z górnej powieki. Kolejna trzecia linia powinna łączyć zakończenie w kąciku z kreską na linii rzęs.

baza pod makijaż
Często powtarzanym błędem pomimo stworzenia idealnego makijażu jest pominięcie nałożenia bazy, przez co nie jest on trwały | fot.: materiał partnera

Trwały makijaż wymaga nałożenia odpowiedniej bazy

Często powtarzanym błędem pomimo stworzenia idealnego makijażu jest pominięcie nałożenia bazy, przez co nie jest on trwały. Nawet najpiękniejsza kreska na nic się nie przyda, jeśli chwilę po wyjściu z domu się rozmaże, a ciemne ślady kosmetyku zbiorą się w zgięciu powieki. Zapobiega temu właśnie odpowiednio dobrana baza, która utrwala cienie do powiek, kredkę, czy eyeliner i utrzymuje je na swoim miejscu.

Poza bazą pod linią brwi wiele pań rozprowadza także podkład, który wyrównuje kolory cery na całej jej powierzchni. Co ważne, nie należy przesadzać z jego ilością, podobnie jak z ilością samej bazy. Zbyt wiele tego rodzaju produktu może mieć całkowicie odwrotny skutek od zamierzonego – baza i podkład może zbierać się w zagłębieniach powieki, od początku utrudniając wykonanie równego i precyzyjnego makijażu.

Materiał partnera