Małe zmiany – duże efekty! Rewolucja w pielęgnacji w 6 krokach!

0
495
Samarite
Kluczem do skutecznej pielęgnacji skóry jest systematyczność i stosowanie produktów odpowiadających na jej bieżące potrzeby | fot.: materiał partnera

Co zrobić, by nie popaść w pułapkę noworocznych postanowień w myśl zasady „nowy rok – nowa ja”? Jak tym razem wprowadzić do rutyny pielęgnacyjnej zmiany, które zapewnią skórze prawdziwe korzyści? Oto 6 małych kroków, które przyniosą duże zmiany! Kluczem do skutecznej pielęgnacji skóry jest systematyczność i stosowanie produktów odpowiadających na jej bieżące potrzeby. I pamiętanie, że częściej i więcej nie znaczy jednak lepiej i szybciej. Od czego więc zacząć? Oto 6 wskazówek Wioletty Kaniewskiej, mgr farmacji, kosmetologa i eksperta marki Samarité.

Wioletta Kaniewska Samarite
Oto 6 wskazówek Wioletty Kaniewskiej, mgr farmacji, kosmetologa i eksperta marki Samarité | fot.: materiał partnera

1. Przegląd i porządki

Zazwyczaj w naszej łazience jest więcej kosmetyków, niż potrzebujemy, a że o części z nich zupełnie zapominamy, wiele jest przeterminowanych. Zwykle produkt należy zużyć do 6 lub 12 miesięcy od momentu otwarcia i do tych wytycznych należy się stosować. Nawet jeśli zapach i konsystencja kosmetyku nie zmieniły się, to zawarte w nim składniki aktywne mogły ulec rozpadowi i nie tylko nie są skuteczne, ale mogą uczulić. Dlatego pora (bez wyrzutów sumienia) się z nimi pożegnać i postarać się kupować ich mniej.

2. Regularność i cierpliwość

Aby realnie ocenić, jak kosmetyk działa na skórę, potrzeba trochę czasu – a dokładnie minimum miesiąca. Dlaczego? Ponieważ, choć tego nie zauważamy, co 28 dni dochodzi do wymiany naskórka. Stosując produkt krócej można więc co najwyżej przekonać się, czy aplikacja jest przyjemna oraz czy odpowiada nam jego działanie powierzchniowe. To, co zadzieje się głębiej i przyniesie prawdziwą poprawą kondycji skóry, potrzebuje czasu. Dlatego nawet najbardziej zawansowane technologicznie serum Samarité – Divine Secret Serum – również powinno być stosowane minimum 28 dni, aby skóra zmieniła się nie tylko zauważalnie, ale i realnie.

3. Potrzeby większe i mniejsze

Każda skóra ma wiele różnych potrzeb, a kluczem do pielęgnacyjnego sukcesu jest odpowiedź na pytanie, które są najistotniejsze. Potrzeba nawilżenia? Redukcja zmarszczek? Zniwelowanie niedoskonałości? Większość kosmetyków powinna skupiać się na tym samym problemie skóry, dzięki czemu pielęgnacja będzie efektywniejsza. Gdy trudno określić dominującą potrzebę, warto zdecydować się na preparaty o wielokierunkowym działaniu. W recepturach kosmetyków Samarité wykorzystano grupy składników, które działają na różne potrzeby skóry – jednocześnie nawilżają, rozjaśniają, łagodzą oraz wykazują działanie anti aging.

4. Zasada „jeden za jeden”

Zaczynając stosowanie nowego kosmetyku, jednocześnie warto zrezygnować z jednego używanego dotychczas. To sposób na uniknięcie nadmiaru substancji aktywnych, ponieważ zbyt wiele bodźców prędzej skórze zaszkodzi, niż pomoże. Ponadto nowe produkty należy wprowadzać stopniowo przez ok. 2 tygodnie, np. aplikując raz dziennie co drugi dzień i systematycznie zwiększając częstotliwość. Po tym czasie można stopniowo zacząć wprowadzać kolejny produkt. Uwaga: wprowadzanie w jednym czasie kilku nowych kosmetyków zwiększa ryzyko podrażnień, przez co stan skóry może się okresowo pogorszyć.

5. Szyja i dekolt

Pielęgnacja skóry nie kończy się przecież na twarzy! Dlatego, w ramach noworocznych postanowień, również szyję i dekolt należy włączyć do regularnej pielęgnacji. To one najczęściej zdradzają prawdziwy wiek! Stosując na twarz jedną pompkę Divine Elixir lub Divine Secret Serum, drugą dozę  warto nałożyć na szyję i dekolt. Systematyczna pielęgnacja tych okolic znacząco spowolni pojawienie się zmarszczek i przebarwień oraz opóźni proces starzenia.

6. Oczyszczanie to podstawa

Twarz należy myć dwa razy dziennie, nawet w przypadku braku makijażu, ponieważ zalegają na niej sebum, zanieczyszczenia z powietrza, drobnoustroje czy nieaktywne już składniki kosmetyków. Ponadto istotne jest by nie uszkadzać naturalnego płaszcza ochronnego pokrywającego skórę, czyli bariery hydrolipidowej. Mycie słabej jakości żelami lub mycie zbyt agresywne podrażnia i wysusza, ale znowu niedokładne oczyszczanie powoduje, że gruczoły łojowe są obciążone i namnaża się więcej bakterii. Należy więc znaleźć złoty środek między skutecznością a delikatnością, tak jak prebiotyczny żel myjący Samarité, który efektywnie oczyszcza, a zarazem wspiera naturalną florę bakteryjną.

Jak widać wystarczy do swojej rutyny pielęgnacyjnej wprowadzić zaledwie 6 drobnych zmian i pamiętać o systematyczności, by pielęgnacja była prosta i skuteczna. Czyli taka jak być powinna!

Strona: https://samarite.eu

supreme cleanser
Samarité SUPREME CLEANSER 300 ml | fot.: materiał partnera

Samarité SUPREME CLEANSER 300 ml

Cena: 99,99 zł

divine secret serum
Samarité SECRET SERUM 30 ml | fot.: materiał partnera

Samarité SECRET SERUM 30 ml

Cena: 299,99 zł

divine elixir
Samarité DIVINE ELIXIR 150 ml | fot.: materiał partnera

Samarité DIVINE ELIXIR 150 ml

Cena: 149,99 zł

Materiał partnera