Manicure francuski hybrydowy

0
948
manicure hybrydowy
Francuski manicure hybrydowy, czyli mówiąc prościej frencz hybryda to wyjątkowe zdobienie paznokci, które pochodzi od klasycznego manicure francuskiego | fot.: materiał partnera

Szukasz inspiracji na modne paznokcie hybrydowe? Poznaj manicure francuski hybrydowy! To obecnie najgorętszy trend sezonu! Czy już go próbowałaś na swoich paznokciach? Dowiedz się, jak wygląda i jak zrobić doskonałą french hybrydę krok po kroku!

Czym jest i jak wygląda francuski manicure hybrydowy? 

Francuski manicure hybrydowy, czyli mówiąc prościej frencz hybryda to wyjątkowe zdobienie paznokci, które pochodzi od klasycznego manicure francuskiego. Malowanie końcówki paznokcia innym kolorem niż reszta płytki jest znane już od lat 70. XX wieku. Klasyczny french wymagał stosowania określonych kolorów. Chodziło o to, by brzeg paznokcia był biały, reszta płytki subtelnie różowa lub beżowa. Dawało to efekt naturalnego, zdrowo wyglądającego paznokcia. 

French hybryda z kolorem

Przez ostatnie sezony styliści paznokci proponują nam coś więcej niż tylko manicure francuski hybrydowy w stonowanych i spokojnych odcieniach nude. Można go wykonać na wiele sposobów, w różnych wersjach kolorystycznych, dlatego śmiało baw się kolorami i zdobieniami. Wykonanie wcale nie musi być trudne, a prosta linia na końcu płytki uda się, jeśli tylko trochę poćwiczysz! Zawsze ratują Cię także specjalne paski, które ułatwiają namalowanie równego brzegu paznokcia. Manicure francuski hybrydowy będzie bardzo trwały, utrzyma się na paznokciach trzy tygodnie! 

manicure hybryda
Przez ostatnie sezony styliści paznokci proponują nam coś więcej niż tylko manicure francuski hybrydowy w stonowanych i spokojnych odcieniach nude | fot.: materiał partnera

Jak zrobić francuski manicure hybrydowy? Instrukcja krok po kroku

  1. Przygotuj płytkę paznokcia pod manicure hybrydowy. Należy ją delikatnie zmatowić płytkę blokiem polerskim. Pozostały na paznokciach pyłek odkurz pędzelkiem. Pamiętaj też, że paznokieć powinien być czysty, spiłowany i odtłuszczony, a skórki odsunięte i obcięte.
  2. Pora na bazę pod kolorowy lakier. Nałóż ją i utwardź w lampie UVl ub LED, stosując czas utwardzania podany na buteleczce.
  3. Nadszedł czas na kolor! Nałóż cienką warstwę wybranego lakieru hybrydowego i utwardź go w lampie. Dla pogłębienia koloru warto nałożyć kolejną warstwę. Pamiętaj, że odcień bazowy może mieć dowolny, wybrany przez Ciebie kolor, ale staraj się, aby nie był on zbyt podobny to tego, jaki nałożysz na końcówkę, gdyż wówczas Twój francuski manicure hybrydowy praktycznie nie będzie widoczny. Jeśli masz lakier hybrydowy w stylu 3w1, nie musisz stosować bazy, ani nawet topu: po prostu nałóż od razu wybrany kolor. 
  4. Pomaluj brzeg paznokcia. Możesz do tego użyć klasycznego, białego lakieru hybrydowego, lub puścić wodze fantazji i zastosować wyraziste, ciemne, a nawet neonowe lub brokatowe lakiery hybrydowe. Spróbuj stworzyć odręczne linie przy zakończeniu płytki paznokcia, lub nakleić na płytkę specjalne paski, które zostawiają od strony wolnego brzegu miejsce na french. Paski do francuskiego manicure ułatwiają stylizację paznokcia. Pomaluj wolny brzeg, delikatnie odklej pasek i utwardź całość w lampie.
  5. Na koniec nałóż cienką warstwę topu hybrydowego, aby nadać swojemu manicure połysku i dodatkowo wzmocnić wolny brzeg paznokci.  Utwardź całość w lampie i jeśli wymaga tego twój top – przemyj płytki cleanerem. Gotowe! Gratulacje, właśnie zrobiłaś swój pierwszy francuski manicure hybrydowy! 

Materiał partnera