Manicure hybrydowy – podstawy

0
651
manicure hybrydowy jak zrobić
Podstawą tego typu manicure jest zestaw odpowiednich preparatów | fot.: materiał partnera

Lakiery hybrydowe zrewolucjonizowały świat stylizacji paznokci. Łatwość wykonania takiego manicure oraz jego trwałość sprawiła, że kobiety go pokochały. Manicure hybrydowy można z łatwością wykonać samodzielnie. Co jest potrzebne do wykonania hybrydowej stylizacji? Jak położyć lakier hybrydowy?

Malowanie paznokci zwykłym lakierem trochę nam się znudziło. Wszystko przez to, że w nienagannej formie utrzymuje się on bardzo krótko i właściwie co 2-3 dni paznokcie trzeba malować ponownie. Tymczasem dobrze położony lakier hybrydowy utrzyma się na paznokciach nawet cztery tygodnie, a do wcześniejszego usunięcia go z paznokci mogą skłonić dwie rzeczy. Po pierwsze paznokcie cały czas rosną – mniej więcej 1 mm tygodniowo. Zatem po dwóch tygodniach pojawia się dwumilimetrowy odrost, co już wygląda mało estetycznie, więc wiele pań decyduje się wówczas usunąć lakier hybrydowy i wykonać nowy manicure. Drugim powodem wcześniejszego zdjęcia lakieru jest znudzenie jego kolorem. Nic więc dziwnego, że kobiety chcą mieć możliwość wykonywania manicure samodzielnie, bo wówczas mogą w miarę często zmieniać hybrydowe stylizacje.

Co jest niezbędne do wykonania manicure hybrydowego?

Podstawą tego typu manicure jest zestaw odpowiednich preparatów. Niezbędny jest lakier hybrydowy, baza i top, dzięki któremu paznokcie uzyskają piękny połysk lub wręcz przeciwnie, będą idealnie matowe. Potrzebny jest także płyn o właściwościach odtłuszczających oraz płyn do przemywania lakierów hybrydowych.

Do wykonania lakieru niezbędna jest specjalna lampa do paznokci, dzięki której lakier można skutecznie utwardzić. Warto też mieć od razu pod ręką aceton dobrej jakości, który przyda się przy usuwaniu lakieru. Oprócz tego konieczne są takie akcesoria jak drewniane patyczki, waciki bezpyłowe, bloczek polerski oraz pilnik do paznokci.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Pierwsze czynności, które trzeba wykonać to odsunięcie skórek za pomocą drewnianych patyczków oraz zmatowienie płytki paznokcia bloczkiem polerskim. Teraz warto też skrócić paznokcie i nadać im ulubiony kształt. Na koniec tego etapu paznokcie należy przetrzeć wacikami bezpyłowymi, nasączonymi płynem odtłuszczającym.

Tak przygotowane paznokcie pokrywamy cieniutką warstwą bazy. Malujemy najpierw paznokcie u jednej ręki i utwardzamy tę warstwę za pomocą lampy do paznokci. Czas utwardzania podany jest zwykle na etykiecie. W lampie UV może on wynosić nawet 120 sekund, a w lampie LED ok. 60 sekund. Potem te same czynności wykonujemy na paznokciach drugiej dłoni.

Następnym krokiem jest położenie cienkiej warstwy lakieru hybrydowego i też utrwalamy ją, wsuwając po kolei dłonie pod lampę. Potem nakładamy drugą warstwę lakieru i utwardzamy ją w lampie, a ostatnim krokiem jest nałożenie topu i utrwalenie go w lampie. Jeśli położony został klasyczny top, to należy przemyć go wacikiem nasączonym płynem do przemywania lakierów hybrydowych. Jeśli jednak używamy topu „no wipe”, to nie trzeba go już niczym przemywać. Na koniec warto zaaplikować oliwkę do skórek, która doskonale nawilży okolice paznokcia.

Materiał partnera