Manicure niejedno ma oblicze, czyli różne sposoby na piękne paznokcie

0
1935
dziewczyna z kolorowym lizakiem w kolorowym makijażu z kolorowymi paznokciami
Wiosna to także idealny moment na porządki związane z urodą, czyli rozmaite działania pielęgnacyjne | fot.: stock.adobe.com

Wraz z cieplejszymi, pogodnymi dniami przyszedł czas wiosennych porządków. I to nie tylko tych domowych. Wiosna to także idealny moment na porządki związane z urodą, czyli rozmaite działania pielęgnacyjne. A jak wiadomo, jedną z „wizytówek” naszego wyglądu są ładne i zadbane paznokcie. Dlatego manicure zyskuje w tym okresie szczególne zainteresowanie, zwłaszcza, że oferuje różne, ciekawe rozwiązania. Sprawdźmy, jakie metody pielęgnacji paznokci są chętnie wybierane.

Paznokcie żelowe – jakie tylko zechcesz!

Już sam ten typu manicure’u pozostawia dość dużo opcji do wyboru. Przede wszystkim możemy zdecydować, czy zostanie wykonany na formie, tipsie, czy po prostu na naturalnej płytce paznokciowej. Oczywiście w pierwszych dwóch przypadkach z wymienionych da się też określić ich konkretną długość. Ponadto, paznokcie żelowe występują dziś w setkach wersji kolorystycznych, a także pozwalają na zastosowanie ciekawych, modnych rozwiązań (efekt „syrenki”, ombre, manicure sweterkowy).

Pomijając inne, pożądane czy niezbędne działania (jak odsunięcie skórek, wyrównanie kształtu paznokci, nałożenie oliwki o działaniu odżywczym itd.), wykonanie tego rodzaju manicure’u polega na nakładaniu specjalnego żelu, który następnie jest utwardzany przy użyciu promieni lampy UV. Metoda ta, poza możliwością uzyskania dłuższych paznokci nawet u osób o naturalnie krótszej płytce czy bogatym wyborem barw, odcieni i zdobień, ma jeszcze jedną zaletę. Taki manicure charakteryzuje się dość sporą trwałością.

Na czym polega manicure japoński?

Ta metoda pielęgnacji paznokci stawia przede wszystkim na elegancję, subtelność i naturalność efektu końcowego. Głównymi aspektami manicure’u japońskiego jest więc dokładne zadbanie o skórki, a także mocne nabłyszczenie płytki paznokciowej. Tego typu metoda ma wiele zalet: umocnienie płytki (zwłaszcza, jeśli jest osłabiona oraz ma skłonność do rozdwajania się lub łamania), brak odrostów (z uwagi na nieużywanie kolorowych lakierów) i wrażenie naturalnie pięknych paznokci, które pasują na każdą okazję.

Do takiego zabiegu wykorzystuje m.in. specjalne proszki i pasty, które – po odpowiednim wtarciu w powierzchnię paznokci – pomagają dobrze je odżywić i wzmocnić oraz nadać im piękny blask. Oczywiście, w metodzie tej chodzi również o eleganckie, precyzyjne odsunięcie bądź wycięcie skórek, a także ich nawilżenie. Warto też zaznaczyć, że to znakomity manicure rewitalizujący, pomagający przywrócić paznokciom dobrą kondycję np. po ściągniętych albo niedokładnie wykonanych tipsach żelowych.

Delikatny manicure ombre
Delikatny manicure ombre | fot.: stock.adobe.com

Czym są paznokcie hybrydowe?

Chodzi o rodzaj manicure’u, który zdecydowanie cieszy się ogromną popularnością. Skąd tak duże zainteresowanie paznokciami hybrydowymi? Znajdzie się z pewnością niejeden powód. Z jednej strony wykonywane działania przypominają klasyczny manicure, przeprowadzany w warunkach domowych, zaś z drugiej – wykorzystuje się podczas nich lakiery o żelowej konsystencji, utrwalane za pomocą specjalnej lampy, czyli podobnie jak przy pierwszej, opisywanej metodzie. Decydując się na ten sposób, zyskujemy szczególny efekt naturalności. Paznokcie sprawiają bowiem wrażenie pomalowanych zwykłym lakierem, a nie hybrydowym.

Znaczącą zaletą tego manicure’u jest to, że jeśli zostanie dobrze, starannie wykonany – znakomite efekty wizualne utrzymają się nawet od 2 do 3 tygodni. Później co prawda, w naturalny sposób pojawią się odrosty wymagające poprawek. Jednak sam lakier nie powinien nosić śladów odprysków i pęknięć. Ponadto, tu również możemy liczyć na szeroką paletę możliwych do użycia kolorów oraz zdobień. Poza wspomnianą już „syrenką”, w przypadku paznokci hybrydowych modne i chętnie wybierane są takie rozwiązania, jak „kocie oko”, efekt kameleona czy baby boomer ombre. Dodatkowo, nieustającą popularnością cieszą się eleganckie tzw. hybrydowe paznokcie francuskie. Z pewnością każda pani znajdzie tu coś dla siebie, a przede wszystkim będzie mogła czuć satysfakcję z długotrwałego, atrakcyjnego wyglądu dłoni.


JSA