Medycyna estetyczna po ciąży. Jakie zabiegi wykonują mamy?

0
448
zabiegi po ciąży
W ciągu 9 miesięcy kobiece ciało gwałtownie się zmienia. Odbija się to także na skórze, która staje się napięta zwłaszcza na brzuchu | fot.: materiał partnera

Ciało po ciąży nie zawsze wygląda tak, jakby życzyła sobie tego młoda mama. Dlatego jeśli skóra stała się wiotka, pojawiły się na niej rozstępy, cellulit i zmiany te są powodem do zaniżonej samooceny, warto zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej dedykowane między innymi kobietom po porodzie.

Skóra i ciało kobiety po urodzeniu dziecka

W ciągu 9 miesięcy kobiece ciało gwałtownie się zmienia. Odbija się to także na skórze, która staje się napięta zwłaszcza na brzuchu. Dochodzą do tego zmiany hormonalne i zwykle mniejsza ilość ruchu. To wszystko powoduje, że już po ciąży:

  • brzuch może być pokryty rozstępami, czyli ciemnymi pręgami, które wraz z upływem czasu bledną
  • kobieta zmaga się z cellulitem, który jest wywołany przez zmiany hormonalne
  • problemem są dodatkowe kilogramy – kiedy kobieta spodziewa się dziecka, w jej organizmie gromadzi się sporo tłuszczu. Może on skutecznie utrudniać powrót do figury sprzed ciąży.

Dieta i ćwiczenia to nie wszystko, co może zrobić młoda mama, aby pozbyć się kompleksów. Po porodzie warto zadbać o siebie, wybierając nowoczesne i przynoszące szybkie efekty zabiegi medycyny estetycznej – przeprowadza się je między innymi w Velvet Clinic.

Jakie zabiegi po ciąży będą najskuteczniejsze?

Termolifting NIR, czyli sposób na jędrny brzuch po ciąży!

W czasie tego zabiegu zostają rozgrzane głębsze warstwy skóry. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu urządzenia emitującego promieniowanie podczerwone. Fale te docierają do włókien kolagenowych, co powoduje ich kurczenie się – tym samym dochodzi do remodelingu skóry.

Tego rodzaju zabiegi są polecane paniom, które zauważyły, że po ciąży skóra brzucha czy ud stała się wiotka. Termolifting poprawia jej gęstość i sprawia, że staje się bardziej napięta.

Endermologie LPG alliance

W ciąży, kiedy przybywa kilogramów, przybywa również tkanki tłuszczowej. Jednym z zabiegów, dzięki któremu można się jej pozbyć, jest endermologia polegająca na zasysaniu skóry. Pod wpływem wysokiego ciśnienia zostaje pobudzone krążenie, metabolizm, a złogi tłuszczowe są usuwane. Zabieg ten służy modelowaniu sylwetki – pozwala stracić kilka centymetrów w obwodzie brzucha, bioder czy ud. Ponadto jest rekomendowany dla kobiet, które chciałby, aby ich skóra na powrót stała się jędrna i elastyczna.

Patent na szczupłą sylwetkę po ciąży – zabieg ONDA

ONDA to zabieg dla pań, które chciałby w niedługim czasie po porodzie cieszyć się zgrabną figurą i jędrną skórą. Polega on na oddziaływaniu na wybrane partie ciała mikrofalami Coolwaves – są one emitowane przez głowice o głębokim i płytkim działaniu. Fale te docierają także do głębszych warstw skóry, dzięki czemu redukują tkankę tłuszczową. Zabieg ONDA to sposób na wyszczuplenie sylwetki i ujędrnienie skóry po porodzie.

Lipoliza iniekcyjna – bezwzględna dla tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna to świetna alternatywa dla liposukcji – zabieg ten również pozwala szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej z problematycznych partii ciała.

Bywa, że nawet najbardziej wyczerpujące ćwiczenia i zdrowa dieta, nie pozwalają wrócić do dawnej sylwetki. Nadmiar warstwy tłuszczu często zalega w okolicy bioder, na udach i na brzuchu. Aby się jej pozbyć, nie trzeba decydować się na zabieg chirurgiczny – lipoliza iniekcyjna polega na ostrzykiwaniu wybranych partii ciała specjalnym preparatem. Jest to bezpieczny detergent na bazie sodu, który inicjuje proces adipocytolizy. Proces ten polega na niszczeniu komórek tłuszczowych. Kiedy zostają one rozpuszczone, zostają wydalane z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna przynosi szybkie efekty, ale z jej wykonaniem trzeba poczekać do momentu rezygnacji z karmienia piersią.

Najlepszy sposób na rozstępy i blizny – laser frakcyjny CO2

Podczas zabiegów przeprowadzanych przy pomocy tego lasera, na 1 cm2 ciała powstaje nawet 400 niezwykle małych otworów – jednak pomiędzy tymi mikrouszkodzeniami skóra pozostaje nienaruszona. Dzięki temu intensyfikowane są procesy regeneracyjne, a także produkcja nowych włókien kolagenowych.

Laser frakcyjny CO2 sprawdza się w przypadku pań, które chcą usunąć bliznę po cesarskim cięciu. Oprócz tego zabieg ten pozwala pozbyć się rozstępów oraz cellulitu. Nie można go jednak przeprowadzać w okresie karmienia piersią.

Rozstępy, nadmiar tkanki tłuszczowej, blizny to nie wyrok – młoda mama może w stosunkowo krótkim czasie pozbyć się tych defektów urody. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają odzyskać pewność siebie, dawny wygląd i pozbyć się kompleksów.

Materiał partnera