Metody makijażu permanentnego brwi – którą wybrać?

0
1701
piekna blondynka podczas wykonywania zabiegu brwi permanentnych
Na przestrzeni ostatnich lat ewoluowały zarówno trendy dotyczące wyglądu brwi, jak i techniki wykonania makijażu permanentnego | fot.: stock.adobe.com

Brwi nadają twarzy odpowiedni wyraz i kształt. Są bardzo ważnym elementem każdego makijażu i stanowią jego dopełnienie. Wiele kobiet, które mają słabe włoski lub nieidealny kształt brwi, decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego. Stanowi to ułatwienie, oszczędność czasu, a także zapewnia doskonały wygląd w każdych warunkach. Jakie są rodzaje makijażu permanentnego brwi i czym się charakteryzują?

Trendy w makijażu brwi

Na przestrzeni ostatnich lat ewoluowały zarówno trendy dotyczące wyglądu brwi, jak i techniki wykonania makijażu permanentnego. Obecne metody zapewniają dużo bardziej naturalny wygląd i nie powinny być kojarzone z efektami, jakie można było zobaczyć kiedyś. Nie są to już przerysowane łuki lub – co gorsza – kwadraty, w nienaturalnym kolorze i znajdujące się zbyt nisko lub zbyt wysoko w stosunku do kształtu twarzy. Profesjonalny makijaż permanentny dostosowywany jest do wyglądu i kształtu naturalnych brwi i oscyluje wokół nich.

Metody makijażu permanentnego

Metoda piórkowa

Znana także jako microblading. Jest to ręczna metoda, podczas której przy użyciu specjalnego piórka – od tego narzędzia pochodzi nazwa – z jednorazowym ostrzem, nacinany jest naskórek i w tym miejscu wprowadzany jest pigment. Daje to możliwość wyrysowania pojedynczych włosków, w związku z czym brwi wykonane tą techniką są bardzo delikatne i naturalne. Minusem jest niewielka trwałość uzyskanych efektów. Posiadaczki skóry suchej takim makijażem będą mogły cieszyć się około roku, zaś na skórze tłustej i mieszanej, możliwe że zabieg trzeba będzie ponowić już po kilku miesiącach.

Metoda pudrowa

Metoda makijażu wykonywana przy użyciu maszyny z jednorazową igłą, która wprowadza kolor pod skórę. Zapewnia całościowe wypełnienie łuku brwiowego. Może być ono wykonane w sposób jednolity na całej długości lub cieniowany. Bardzo dużą popularnością cieszy się obecnie metoda ombre, polegająca na bardzo delikatnym, jasnym zaznaczeniu początków brwi u nasady oraz przyciemnieniu ich na końcówkach. Taki efekt można uzyskać poprzez umiejętne dozowanie ilości barwnika nakładanego w poszczególnych miejscach lub poprzez użycie barwników o różnych kolorach i stopniach nasycenia. Jest to metoda dająca mocniejszy efekt, niż microblading, brwi wykonane w ten sposób są wyraźniej zarysowane. Ta technika zapewnia także trwalsze efekty, utrzymujące się nawet do 2 lat.

Metoda włoskowa

Bywa mylona z metodą piórkową, ponieważ ich charakter jest nieco zbliżony, różnią się jednak techniką wykonania. W metodzie włoskowej, stylistka także rysuje pojedyncze włoski pomiędzy naturalnymi brwiami klientki. Jednak używa w tym celu specjalnego urządzenia i rączki z jednorazową igłą. Jest to najtrudniejsza metoda, wymaga odpowiedniego doświadczenia oraz umiejętności jej prawidłowego wykonania. Zapewnia jednak bardzo naturalny wygląd oraz piękne podkreślenie naturalnego kształtu brwi, wraz z bardzo zadowalającą trwałością. Makijaż wykonany tą metodą utrzymuje się, podobnie jak przy poprzedniej metodzie, około 2 lat.

Na co się zdecydować?

Najlepiej zgłosić się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Większość obecnie posiada strony internetowe oraz profile w social mediach, gdzie zamieszczane są wykonane już metamorfozy oraz można zapoznać się z kwalifikacjami pracujących tam stylistek. Gdy wybierzemy już konkretny salon, najlepiej udać się na konsultację, podczas której profesjonalistka przeprowadzi z nami wywiad, uzupełni ankietę medyczną i w zależności od naszych oczekiwań, dobierze odpowiednią metodę.

PCI