Najlepsza przyjaciółka włosów – czyli jak wybrać właściwą szczotkę?

0
1221
Szczotki do włosów
Czesanie włosów to ważny etap codziennej pielęgnacji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czesanie włosów to ważny etap codziennej pielęgnacji. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zadbać o kondycję fryzury, zapobiegać powstawaniu kołtunów i poprawić ukrwienie skóry głowy. A to tylko kilka zalet codziennego używania szczotki do włosów. Ale żeby zabiegi miały sens, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesorium. Jak wybrać idealną szczotkę? Podpowiadamy!

Nie tylko czesanie

Najlepsza szczotka to taka, która jest perfekcyjnie dobrana do potrzeb i upodobań użytkownika. Przed zakupem należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze – do czego będziemy używać szczotki? Inną należy wybrać do rozczesywania, inną do stylizowania fryzury. Warto zastanowić się także nad rodzajem igiełek. Świetnie sprawdzają się szczotki do włosów z naturalnym włosiem, np. dzika, które są delikatne dla kosmyków i oprócz ich rozczesywania, doskonale masują skórę głowy. Taka szczotka sprawdzi się zarówno na suchych, jak i mokrych włosach. Nie napuszy ich, nie naelektryzuje i, co więcej, pobudzi krążenie krwi na skórze głowy. Tu warto zwrócić uwagę na szczotki do rozczesywania LUSSONI z serii Care&Style.

Na starcie należy odrzucić te szczotki, których ząbki są wykonane z metalu lub ostro zakończone. Taki produkt może podrażnić skórę głowy i poplątać włosy. Szczotka ma być maksymalnie delikatna i wygodna w użytkowaniu oraz zapewniać nam komfort podczas użytkowania.

Co ciekawe, akcesoria te powinny być również dobrane pod względem typu włosa oraz problemów, które dotykają nasze fryzury. Elektryzujące się potrzebują innej pielęgnacji niż przetłuszczające lub te dotknięte łupieżem. To bardzo ważne, by przed zakupem dokładnie przeanalizować swoje oczekiwania i ewentualne kłopoty, z którymi się zmagamy.

Dla każdego coś… innego!

Posiadaczki delikatnych i cienkich włosów docenią gęste szczotki z naturalnym włosiem dzika, kobiety obdarzone długimi, gęstymi włosami lub lokami powinny wybrać grzebień o szeroko rozstawionych zębach (na przykład jeden z modeli Kashōki), bądź duże szczotki z ząbkami z trwałego tworzywa. Warto zwracać uwagę też na ergonomię produktu. Powinien być wykonany tak, by dobrze leżał w dłoni i zapewniał maksymalny komfort użytkowania.

Czarne szczotki do włosów
Posiadaczki delikatnych i cienkich włosów docenią gęste szczotki z naturalnym włosiem dzika. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

 

Regularnie i skrupulatnie

Regularne rozczesywanie włosów to klucz do pięknej i zdrowej fryzury. To nieprawda, że poddawanie się temu zabiegowi osłabia czy wyrywa kosmyki. O ile jest wykonane prawidłowo i za pomocą odpowiedniego akcesorium, będzie działało ochronnie. Włosie dzika np. zamyka łuski włosów, nadając im blask i zdrowy wygląd.

Szczotki do włosów mogą także zastąpić peelingi – złuszczą martwy naskórek i przygotują powierzchnię do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Istotne jest również rozprowadzenie ochronnego sebum oraz usunięcie martwych włosów, które wypadły już z mieszków. Im częściej będziemy poddawać się temu zdrowemu rytuałowi, tym lepiej będzie wyglądała nasza fryzura.


Materiał partnera zewnętrznego