Nauka maskowania cieni pod oczami. Zobacz wskazówki makijażysty

0
6345
Aplikowanie podkładu
Podkład mineralny nakładaj ruchem omiatającym, nieco poniżej linii cieni. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Cienie pod oczami bywają prawdziwą zmorą – potrafią zepsuć nawet najbardziej pieczołowicie przygotowany make-up. Nauka odpowiedniego ich maskowania pozwoli pozbyć się efektu zmęczenia i dodać spojrzeniu energii. Jak wykonać profesjonalny kamuflaż cieni pod oczami? Zobacz nasze wskazówki.

Zacznij od pielęgnacji

Okolice oczu to strefa szczególnie delikatna. Bywa odwodniona, z drobnymi zmarszczkami i załamaniami. Pierwszym krokiem w makijażu powinna być odpowiednio dobrana pielęgnacja. Po 25. roku życia zanikają włókna kolagenowe – to czas na włączenie do codziennej rutyny pierwszego kremu pod oczy. Pod makijaż wybierz lekką formułę, która nawilży i ujędrni te okolice. Na noc zastosuj kosmetyk o bogatszym składzie lub np. olejek – postaw na działanie przeciwzmarszczkowe i wygładzające.

Jaki produkt wybrać?

Kosmetyk do przykrycia cieni dobierz w zależności od stopnia intensywności swojego problemu. Istnieje wiele produktów, które różnią się formułą i konsystencją i są odpowiedzią na różne potrzeby skóry. Który będzie odpowiedni dla ciebie?

  • Mineralny podkład rozświetlający – doda blasku spojrzeniu. Dzięki naturalnemu, niezwykle delikatnemu składowi, nadaje się także pod oczy. Można rozprowadzać go pędzlem do korektora. To opcja dla oszczędnych, którzy chcą mieć korektor i podkład w jednym. Nadaje lekkie krycie.
  • Korektor w płynie – nadaje się do niezbyt intensywnych zasinień.. Wymaga użycia palców lub odpowiedniego pędzla do korektora. Często dostępny jest w opakowaniu z dołączonym aplikatorem. Daje lekkie do średniego krycia.
  • Korektor w pomadzie – dedykowany cieniom o dużej intensywności, z widocznymi zasinieniami. Typ kosmetycznego kamuflażu. Ma tępą formułę i nie jest łatwy do rozprowadzenia. Produkt o dużym kryciu.

Technika nakładania

W zależności od typu produktu, na który się zdecydujesz, potrzebne ci będą odpowiednie akcesoria. Podkład mineralny i korektor w płynie w okolicę oczu pomoże zaaplikować pędzel do korektora. Przedłuży też ich trwałość. Pomadę nakładaj bez użycia akcesoriów, wystarczą palce. Produkt rozgrzej na opuszkach palców serdecznych – ich wybór nie jest przypadkowy. Spośród wszystkich palców, to właśnie serdeczne powodują najmniejszy ucisk.

Podkład mineralny nakładaj ruchem omiatającym, nieco poniżej linii cieni. Korektor w płynie zaznacz kropeczkami i wklepuj palcami serdecznymi.

Nie bez znaczenia jest kierunek ruchu, który wykonujesz. Wklepuj czy omiataj produkt od zewnątrz do wewnątrz. Taki sposób powoduje, że kosmetyk wchodzi w załamania i wypełnia zmarszczki.


Materiał partnera zewnętrznego