O czym należy pamiętać, malując oczy?

0
794
Oko w kolorze nude
Nawet prosty make-up oka doda ci uroku, świeżości i zwróci uwagę na twoje spojrzenie | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Oczy to nasz największy atut, dlatego nie powinno się ich pomijać w codziennym makijażu. Nawet prosty make-up oka doda ci uroku, świeżości i zwróci uwagę na twoje spojrzenie. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać podczas malowania oczu.

Makijaż oka krok po kroku – wybierz odpowiedni kolor

Jeśli chcesz zrobić naprawdę atrakcyjny makijaż oczu, musisz pamiętać o tym, żeby wybrać do tego odpowiedni kolor, to znaczy taki, który najlepiej pasuje do twojego typu urody. Początkującym polecamy oczywiście neutralne beże, które są najbezpieczniejsze. Jednakże jeśli masz ochotę sięgnąć po nieco odważniejsze odcienie, nic nie stoi na przeszkodzie. Dobierz je jednak do typu urody. Prosty makijaż oka można zrobić także mocniejszymi kolorami, nie tylko tymi delikatnymi.

Prosty makijaż oka – delikatne kreski

Marzą ci się piękne, grube kreski tuż nad linią rzęs? Są bardzo popularne, jednakże warto pamiętać, że w ich przypadku konieczna jest duża precyzja. Dopóki nie dojdziesz do wprawy, raczej wykonuj delikatne kreski kredką niż grube eyelinerem. Pamiętaj, by robić krótkie, delikatne ruchy tuż przy samej linii rzęs. Nie zapomnij także zaznaczyć dolnej powieki i nieco wyciągnąć kreski w górę, by powiększyć oko.

Makijaż oka krok po kroku – nie zapomnij o bazie

Początkujący często chcą poznać przepis na makijaż oka krok po kroku. Oto więc pierwszy krok, bez którego w ogóle nie zaczynaj malowania: nałożenie bazy. Baza to najczęściej wodnisty lub kremowy, cielisty produkt, który nakłada się na ruchomą powiekę. Jego zadaniem jest zwiększenie trwałości i nasycenia koloru, a także wygładzenie powieki, by kolor się nie rolował i nie zbijał w wałeczki w zagłębieniach i zmarszczkach powieki.

Makijaż oczu a konturowanie oka

Nawet prosty makijaż oka może wydobyć jego piękno i sprawić, by wydawało się większe i bardziej świetliste. Potrzebujesz do tego tylko dwóch cieni – jaśniejszego i ciemniejszego. Konturowanie ciemniejszym cieniem nie wymaga dużego doświadczenia. O czym jednak należy przede wszystkim pamiętać? Konturowanie oka wyjdzie tylko wtedy, gdy wszystkie przejścia między jasnym a ciemnym kolorem będą niewidoczne. Dlatego rozetrzyj granicę między cieniami, tak aby przejście było stopniowe i subtelne. Możesz to zrobić aplikatorem z gąbeczką.


Materiał partnera zewnętrznego