Oto dlaczego lakier hybrydowy 3w1 to jeden z hitów wśród kosmetyków do paznokci

0
1724
lakier hybrydowy 3w1
Hybrydy stały się brakującym ogniwem pomiędzy żelami a tradycyjnym lakierem do paznokci | fot.: pixabay

Lakiery hybrydowe są hitem od wielu lat, jednak ich producenci nie osiedli na laurach. Na półkach sklepowych regularnie pojawiają się nowości. Jednym z modnych obecnie produktów jest hybryda 3 w 1. Weźmiemy ją pod lupę i spróbujemy opowiedzieć, na czym polega jej fenomen.

(Nie taka) krótka historia hybrydy

Hybrydy stały się brakującym ogniwem pomiędzy żelami a tradycyjnym lakierem do paznokci. Na rynku beauty jest to rzeczywiście wynalazek rewolucyjny, który pozwala tworzyć profesjonalnie wyglądające stylizacje we własnych czterech ścianach. Stwierdzenie, że kobiety niesamowicie je polubiły, nie jest przesadą. Część z nich pierwszy raz od wielu lat mogła się pochwalić długimi paznokciami. Inne doceniły estetyczne walory i trwałość hybryd. Nie zniechęciła ich zła prasa, kiedy okazało się, że nawet lakier hybrydowy najbardziej znanych marek nie jest antyalergiczny. Konsumentki w razie uczulenia szukają zamienników z delikatniejszymi formułami. Wszystko  po to, by móc dalej wykonywać trwały manicure na swoich paznokciach.

Hybrydowy zawrót głowy

Producenci lakierów hybrydowych regularnie wprowadzają do swojej oferty nowości. Kobiety mogą korzystać z kolorowych baz przedłużających płytkę, topów nadających efekt matu i „no wipe”, których nie trzeba przemywać cleanerem. Palety kolorowych lakierów rozrastają się z każdym sezonem. Lakier hybrydowy pastelowy i neonowy to już klasyki. Obecne hity mają dodatkowo zatopione błyszczące drobinki. Nikogo nie zdziwiło powstanie jeszcze bardziej odlotowych opcji, takich jak lakier hybrydowy świecący w ciemności, termiczny lub magnetyczny, typu cat eye. Naturalną koleją rzeczy było powstanie multibrandowych sklepów internetowych, w których konsumentki mogą jednorazowo zakupić klasyki i nowości np. sklep Cosmetics Zone: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/LAKIERY-HYBRYDOWE/68.

Efektywny i efektowny Lakier hybrydowy 3 w 1

Tradycyjny manicure hybrydowy zawdzięcza trwałość trzem warstwom (baza, kolorowy lakier i top) odpowiednio utrwalonym w lampie UV/LED. Osoby wprawione nie wykonują go długo. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z hybrydą, mnogość specyfików  potrzebnych do jej wykonania może przytłoczyć. Ze względu na warstwy, konieczność przemywania cleanerem oraz kilka naświetleń w lampie, niektóre kobiety skreśliły tę opcję z góry. To naturalne, że część z nas woli skracać do minimum czas poświęcany na pielęgnację. To, co dla jednych jest relaksującym rytuałem, u innych może wzbudzić zniecierpliwienie. Wspomniane już produkty typu 2 w 1 zasiliły rynek jakiś czas temu. Wciąż jednak klasyczny manicure hybrydowy wymagał nałożenia ok. czterech warstw. Być może właśnie dzięki optymalizacji czasu oraz połączeniu trzech różnych produktów w jednej butelce, lakier hybrydowy 3 w 1 przekonał nawet sceptyczki.

Efektywny i efektowny Lakier hybrydowy 3 w 1
Efektywny i efektowny Lakier hybrydowy 3 w 1 | fot.: materiał partnera

3 w 1, czyli optymalizacja i prosta aplikacja

Przed jego aplikacją płytka musi zostać opiłowana, a skórki usunięte. Nie możemy zapomnieć o przemyciu jej odtłuszczaczem. Ponieważ hybryda 3in1 zapewnia dobre krycie, dwie cienkie i precyzyjne warstwy powinny wystarczyć. Nie obędzie się bez lampy i odpowiedniego utwardzenia każdej z nich. Nie trzeba przemywać lakieru cleanerem.

Zdania na temat rozprowadzania tego produktu po płytce są różne. Część użytkowniczek zapewnia, że jest banalna i nie odbiega od używania klasycznego lakieru. Spotkaliśmy się jednak z opiniami, że jest wręcz przeciwnie i wymaga ona więcej precyzji. Wszystko zależy od producenta i indywidualnych preferencji. Jeśli zrobimy to porządnie, będziemy mogły cieszyć się nienagannym manicure do 14 dni. Na koniec wypadałoby odpowiedzieć jeszcze na pytanie, jak zmyć lakier hybrydowy 3 w 1 do paznokci. Potrzebujemy zmywacza z acetonem, jednak prawdopodobnie proces ten będzie łatwiejszy, niż w przypadku klasycznej hybrydy.


Materiał partnera zewnętrznego