Perfumy damskie i męskie – jak ich używać, aby zapach utrzymał się dłużej?

0
1299
Damskie perfumy

Perfumy damskie czy męskie to sposób, aby poczuć się pewnie, atrakcyjnie i świeżo każdego dnia. Na trwałość stosowanego zapachu ma wpływ, np.: sposób aplikacji, stopień nawilżenia skóry, składniki pachnidła a także stosowania kosmetyków uzupełniających.

Jak aplikować perfumy?

Aby perfumy utrzymały się na skórze jak najdłużej, należy je aplikować w miejsca ciepłe, gdzie pulsuje krew, np.: na zewnętrzną stronę nadgarstków, zgięcia łokci, przestrzeń między obojczykami a nawet pachwiny. Panuje przekonanie, że idealnym miejscem do aplikowania perfum jest również skóra za uszami, należy jednak pamiętać, że tam gromadzi się duża ilość sebum, która może spowodować, że kompozycja zapachowa pachnidła zmieni się i stanie się, np. kwaśna. Szeroki wybór różnorodnych perfum zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, oferuje drogeria internetowa Superkoszyk.pl.

Nawilżona skóra a trwałość perfum

Zapach perfum będzie utrzymywał się znacznie dłużej na skórze nawilżonej, niż suchej. Przed aplikacją pachnidła na skórę, należy nałożyć na nią wcześniej kosmetyk, który przywróci jej odpowiedni stopień nawilżenia, np. na bazie: kwasu hialuronowego, witaminy E, olejku arganowego, gliceryny, mocznika czy oleju monoi. Odpowiednia pielęgnacja ciała sprawi, że tanie perfumy dostępne w drogerii online będą przepięknie pachnieć przez cały dzień.

Składniki perfum i koncentracja zapachu

Na trwałości aplikowanego zapachu mają wpływ składniki, z jakich stworzono pachnidło. Ciężkie perfumy kadzidlane lub orientalne będą znacznie trwalsze, w porównaniu z np. lekkimi cytrusowo-kwiatowymi zapachami. Największe stężenie zapachowych olejków posiadają ekstrakty perfum, dlatego one będą utrzymywać się na skórze znacznie dłużej, niż np. woda toaletowa czy kolońska oraz delikatnie perfumowana mgiełka.

Perfumowane żele pod prysznic i balsamy do ciała

Trwałość ulubionych perfum można wydłużyć, stosując różnego rodzaju kosmetyki uzupełniające o tym samym zapachu, np.: mydła, żele czy balsamy do ciała. W ofercie drogerii można znaleźć całe linie preparatów pielęgnacyjnych, niekiedy w zestawie także z butelką perfum, które pachną dokładnie tak samo i stosowanie ich jednocześnie znacznie intensyfikuje zapach, pozwalając tym samym cieszyć się nim dłużej.