Platynowy blond w letniej odsłonie

0
936
Platynowy blond
Gdybyśmy zapytali ekspertów, jaki kolor włosów i jakie refleksy na włosach będą modne w tym sezonie, to z pewnością pierwszą odpowiedzią będzie platynowy blond | fot.: StockAdobe.com

Blond odcienie to dzisiaj temat, o którym można dyskutować długie godziny. Jeśli chcesz zostać blondynką lub jeśli już nią jesteś, to nigdy nie poczujesz nudy patrząc w lustro. Paleta kolorów blond jest wprost oszałamiająca i to zarówno wtedy, gdy siedzisz na fotelu fryzjerskim, jak i wówczas, gdy stoisz przed wielkim regałem sklepowym, na którym znajdują się farby do włosów. I choć wydaje się, że platynowy blond dzierży palmę pierwszeństwa, to warto poznać także inne odcienie.

Gdybyśmy zapytali ekspertów, jaki kolor włosów i jakie refleksy na włosach będą modne w tym sezonie, to z pewnością pierwszą odpowiedzią będzie platynowy blond. Jednak zaraz po nim wymienią naturalny blond, a nawet ten w odcieniu truskawkowym. Zanim jednak zapadnie decyzja o zmianie koloru włosów, trzeba zdać sobie sprawę, że tak modny, platynowy blond to nie kolor dla każdego, bo w niektórych sytuacjach jest go trudno uzyskać. Przykładowo przejście z brązowych włosów na platynowy blond wymaga czasem kilku zabiegów dekoloryzacji, a to jest niezwykle obciążające dla włosów. Trzeba liczyć się z faktem, że nie każde włosy są w stanie znieść takie zabiegi i jednocześnie zachować przynajmniej w miarę dobrą kondycję. Mało tego, nie wiadomo na 100%, jaki efekt będzie można uzyskać, więc jest to dość ryzykowna i skrajnie radykalna zmiana.

Platynowy blond jako kolor podstawowy czy tylko refleksy na włosach?

Choć platynowe włosy kuszą wiele kobiet, to trzeba podejść do tematu z dużą rozwagą. To bardzo dobry kolor włosów dla pań o jasnej lub lekko beżowej cerze. Zdecydowanie nie poleca się go zestawiać z cerą ciemną, tą o oliwkowym odcieniu. Platyna świetnie podkreśli kolor oczu i to zarówno tych niebieskich, jak i brązowych.

Platynowy blond jest kolorem trudnym do osiągnięcia. Jeśli zatem nie masz wprawy, skorzystaj z usług profesjonalisty. Jeżeli jesteś nawet blondynką o ciemniejszym odcieniu włosów, to koloryzacja nie jest tak trudna. Jeśli jednak jesteś brunetką, a platynowy blond śni ci się po nocach, zastanów się, czy warto poddawać włosy tak silnej koloryzacji. Na początek może warto rozjaśnić włosy o kilka tonów i zdecydować się tylko na refleksy na włosach w platynowym odcieniu blond.

Platyna i inne blond odcienie

Platynowy blond to tylko jedna z opcji. Dziś producenci proponują nam blond odcienie, o których wcześniej nie można było nawet pomarzyć. Wśród pań ogromną popularnością cieszy się popielaty blond, który potocznie zwany jest srebrem. Świetnie wygląda w duecie z jasną karnacją i niebieskimi oczami. Niestety, nie jest to kolor dla brunetek, bo zazwyczaj kolor ich cery nijak nie pasuje do platyny. Hitem ostatnich sezonów jest z kolei truskawkowy blond. Ten kolor świetnie komponuje się z jasną cerą i to nawet tą nadmiernie piegowatą. Doskonale podkreśla też błękit oczu.

Brunetki o ciemniejszym odcieniu cery i piwnych oczach powinny wybierać beżowe blond odcienie, albo tak zwany kasztanowy blond. To kolor, który w zasadzie stoi na pograniczu pomiędzy ciemnym blond i jasnym brązem. Można w nim dostrzec nawet ciemnobrązowe i rudawe refleksy, które wspaniale ożywiają całą stylizację.


Materiał partnera zewnętrznego