Powiększanie piersi tłuszczem czy implantami?

0
501
powiększanie piersi
Powiększenie piersi to bardzo ważna decyzja, która wpływa nie tylko na walory estetyczne naszego ciała, ale i na stan naszej psychiki | fot.: materiał partnera

Powiększanie piersi to zabieg, który umożliwia większą akceptację swojego ciała i pozwala na pozbycie się kompleksów. Może być on przeprowadzany dzięki użyciu specjalnych implantów, które występują w dowolnych rozmiarach, ale również można posłużyć się techniką lipofillingu, która polega na przeszczepieniu własnego tłuszczu do piersi. Wybranie odpowiedniej metody zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Do takiego zabiegu należy wybierać tylko sprawdzonych chirurgów. 

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Powiększanie piersi własnym tłuszczem to polecana metoda, gdy chce się uzyskać w miarę naturalny efekt. Zabieg ten jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym. Polega on na pobraniu tkanki tłuszczowej pacjentki i użycia jej w celu ujędrnienia, wymodelowania i powiększenia piersi. Używana jest przy tym specjalna igła, którą wystrzykuje się bezpośrednio w konkretne miejsca biustu. Jest to bezpieczniejsza metoda, ponieważ tłuszcz wykorzystywany przy tym zabiegu pochodzi od samego pacjenta i nie ma ryzyka, że może się nie przyjąć. Cała procedura trwa około 2 godziny i po powrocie do domu można z powrotem wykonywać jedynie lekkie codzienne czynności, dopiero po miesiącu można wrócić do aktywności fizycznej. Po tej metodzie piersi będą jędrniejsze oraz powiększone, lecz jedynie o jeden rozmiar. Sam zabieg można jednak to powtórzyć, ważne by odbył się co najmniej 5 miesięcy od poprzedniego. Plusem jest również to, że oprócz powiększenia biustu można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z poszczególnych części ciała, co również może wypłynąć na większą samoakceptację. 

Powiększanie piersi z użyciem implantów

Powiększanie biustu tym sposobem jest zalecane w przypadku chęci zwiększenia swojego rozmiaru więcej niż o jeden, ale także w przypadku potrzeby posiadania kształtnego, proporcjonalnego i jędrnego biustu. Implanty to bezpieczne dla zdrowia i przebadane wkładki, które posiadają konsystencję żelową (żel silikonowy lub sól fizjologiczna). Zabieg wykonywany przez doświadczonego chirurga jest więc procedurą bezpieczną. Niemniej jednak należy pamiętać, że jak każda ingerencja niesie ze sobą potrzebę zwiększonej ostrożności, przestrzegania zaleceń przed- i pozabiegowych. Ważne jest, żeby przed takim zabiegiem zrobić szereg badań oraz przeprowadzić wywiad z chirurgiem wykonującym metamorfozę, by nie doszło do niepożądanych komplikacji.

Sama metoda polega na kontrolowanym, niewielkim rozcięciu skóry piersi i zaaplikowania implantu w odpowiedni sposób pod mięsień, gruczoł piersiowy. Odpowiednie ułożenie implantu wpływa na efekt końcowy, dlatego tak ważne jest aby procedurę przeprowadzał wysokiej klasy specjalista w sprawdzonym miejscu. Taki zabieg powinien być w większości jednorazowy i zwykle implanty są umiejscowione stałe. Cała procedura odbywa się przy znieczuleniu ogólnym. Po włożeniu implantu lekarz musi zaszyć miejsce cięcia oraz zadbać o odpowiednie opatrunki. Rekonwalescencja w  tym przypadku trwa około 2 tygodni i trzeba wtedy nosić specjalny biustonosz uciskowy, dopiero lekarz po wizycie kontrolnej decyduje o jego ściągnięciu oraz informuje o dalszych wskazówkach. Powrót do bardziej intensywniejszych aktywności jest możliwy nawet po 3 miesiącu, ale czasem następuje to szybciej. 

Powiększenie piersi to bardzo ważna decyzja, która wpływa nie tylko na walory estetyczne naszego ciała, ale i na stan naszej psychiki. Warto z niego skorzystać, by poczuć się lepiej i pewniej w swojej własnej skórze. Właśnie dlatego zabieg ten powinien zostać przeprowadzony tylko przez profesjonalistów z zapewnieniem odpowiedniej troski medycznej. Chcąc jedynie delikatnie powiększyć biust i wyrównać niektóre mankamenty warto rozważyć wybrać metodę lipotransferu, która jest stosunkowo małoinwazyjna, a proces rekonwalescencji jest krótszy. Natomiast jeżeli osobom decydującym się na zabieg zależy na większym efekcie, biuście o idealnych kształtach i konkretnych wymiarach, warto wybrać implanty, które są bardziej inwazyjne, jednak zabieg gwarantuje trwałe i pożądane efekty bez potrzeby odświeżania. 

OLI