Promienna skóra latem – jakie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej wybrać

0
769
piękna naturalna kobieta z piegami i długimi falowanymi włosami
Z wielu propozycji gabinetów estetycznych należy zrezygnować, inne są za to szeroko dostępne i całkowicie bezpieczne | fot.: stock.adobe.com

Lato to czas, w którym mamy trochę więcej czasu, a jednocześnie większą uwagę zwracamy na to, jak wyglądamy. W związku z tym wiele kobiet i mężczyzn kieruje wtedy swoje kroki w stronę gabinetów medycyny estetycznej. Niestety nie wszystkie zabiegi można wykonywać w lecie, co wynika z oddziaływania promieni słonecznych, które mogą podrażniać skórę lub spowodować powstawanie przebarwień i plam. Tym samym zaszkodzimy skórze, zamiast pomóc. Z wielu propozycji gabinetów estetycznych należy zrezygnować, inne są za to szeroko dostępne i całkowicie bezpieczne. Na które postawić? W tym artykule proponujemy aż trzy rozwiązania.

Mezoterapia – wszechstronne działanie

Mezoterapia ma bardzo szerokie zastosowanie. Można ją wykonać na skórze głowy, twarzy czy pod oczami. Pomaga na zróżnicowane problemy skóry i jest bezpieczna dla osób w każdym wieku. Co więcej, doskonale przygotowuje skórę na letnie wyzwania, wzmacniając jej warstwę hydrolipidową, która chroni przed szkodliwym działaniem słońca. Dodatkowo świetnie nawilża. Oprócz tego przyczynia się do:

  • redukcji cellulitu i rozstępów,
  • rozjaśnienia plam i przebarwień,
  • podniesienia owalu twarzy,
  • spłycenia zmarszczek powierzchniowych,
  • poprawy mikrokrążenia krwi,
  • powiększenia ust,
  • wzmocnienia cebulek włosów.

Peeling kawitacyjny – szybkie złuszczanie

Peeling kawitacyjny to łagodna i skuteczna forma złuszczania naskórka, która opiera się na zjawisku kawitacji. Kawitacja przebiega pod wpływem zmniejszenia ciśnienia, przez co odbywa się przemiana z fazy ciekłej w fazę gazową. Z tego powodu skóra musi być wilgotna na początku zabiegu. Dzięki temu na skutek działania ultradźwięków powstają mikropęcherzyki, które kolejno ulegają rozpadowi. W ten sposób przebiega złuszczanie skóry, czyli usuwanie starych komórek rogowej warstwy naskórka. Zabieg można wykonać dla każdego typu cery, ale szczególnie polecany jest osobom, które borykają się z cerą problematyczną: trądzikiem, zaskórnikami czy wągrami. Peeling kawitacyjny przynosi również poprawę wyglądu cery mieszanej i tłustej, ponieważ ogranicza wydzielanie sebum, dzięki czemu skóra mniej się świeci. Natomiast skórze suchej dodaje blasku, a nawet likwiduje drobne zmarszczki.

Infuzja tlenowa- skuteczne odmładzanie

Infuzja tlenowa to przykład zabiegu bezbolesnego, nieinwazyjnego, który przynosi efekty odmładzające. Jego działanie polega na wprowadzaniu w głębokie warstwy skóry składników aktywnych z użyciem tlenu pod ciśnieniem. Ampułki ze składnikami aktywnymi wybierane są w zależności od potrzeb skóry. Poprzez bezpośrednią aplikację odżywczego serum do głębokich warstw skóry, zabieg jest niezwykle skuteczny, a efekty widoczne po jego zakończeniu. Dzięki niemu skóra jest wyraźnie odżywiona i nawilżona, nie tylko powierzchniowo, ale również od wewnątrz.

Podsumowując, latem wcale nie trzeba rezygnować z zabiegów medycyny estetycznej, ale podejść do nich rozważnie. Najlepiej udać się na specjalistyczną konsultację i wspólnie z lekarzem lub kosmetologiem ustalić przebieg wizyt.

IIM