Przeszczep włosów – wybierz mądrze!

0
690
Kobieta z długimi lśniącymi ciemnymi włosami
Transplantacja włosów przy pomocy najnowszego robota Artas iX niesie ze sobą wiele benefitów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Problem łysienia i przerzedzania się włosów dziś jest zmorą wielu ludzi. Nieestetyczne zakola i coraz cieńsze włosy są powodem zmartwień zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak najlepiej i najskuteczniej poradzić sobie z naturą w tym przypadku?

Nietypowy przeszczep włosów

Na samo hasło „przeszczep włosów” wiele osób reaguje przerażeniem. Jak to wygląda? Pewnie jest ryzyko pogorszenia się stanu zdrowia? Na pewno to bardzo bolesne? Przeszczep włosa wcale nie musi być tak nieprzyjemny i stanowić negatywne skojarzenia. Klinika Elite w Warszawie wyszła naprzeciw standardom medycyny estetycznej i stworzyła innowacyjne i jedno z pierwszych na świecie rozwiązanie, łączące ze sobą wiedzę lekarską i doskonale rozwiniętą technologię.

Robot jako lekarz główny?

Transplantacja włosów w Klinice Elite nie odbywa się z rąk człowieka. Za cały proces przeszczepu odpowiada inteligentny robot Artas iX – amerykański model najnowszej generacji, który nie tylko skutecznie poprawia jakość włosa, ale także jest niezwykle komfortowy dla pacjenta. To szczególny atut, bowiem przeszczep kojarzy się głównie z bólem i nieprzyjemnym uczuciem. Robot wykonuje swoją pracę poprzez pobieranie najlepszych zespołów mieszkowych i precyzyjne rozmieszczanie ich na skórze głowy. Pacjent nie musi się martwić o dalszy etap swojego leczenia i przyszłość włosów, bowiem Artas iX potrafi przeszczepić wszystkie potrzebne struktury włosa – łącznie z komórkami macierzystymi. Cały zabieg trwa od 4 do 8 godzin, przy całkowitym znieczuleniu pacjenta.

Korzyści z nowej technologii

Transplantacja włosów przy pomocy najnowszego robota Artas iX niesie ze sobą wiele benefitów. Przede wszystkim, pacjent uniknie widocznych blizn po zabiegu, a także nie będzie musiał borykać się ze szwami. Szybkie działanie to również spory atut – nowe, zdrowe włosy odrastają po kilku miesiącach, więc już niedługo po zabiegu można się cieszyć nową, piękną i zdrową fryzurą. Z racji tego, że lekarze są tylko ludźmi – zdarza im się popełnić błąd. Ryzyko przypadkowego uszkodzenia istniejących już włosów jest o wiele mniejsze w przypadku zabiegu wykonywanego przez robota, niż z rąk lekarza. Warto też pamiętać, że rekonwalescencja po zabiegu nie trwa długo – maksymalnie 14 dni po transplantacji można wrócić do wykonywanych zajęć, więc brak czasu w tym przypadku nie jest przeszkodą do poprawienia swojej pewności siebie.

Czy na pewno możesz podjąć się zabiegu?

Mimo doskonałego działania nowej technologii i wspaniałych efektów po zabiegu, przed zdecydowaniem się na przeszczep włosów, upewnij się, że na pewno jesteś w pełni zdrowy/a. Schorzenia, które nam mogą wydawać się codziennością, przy zabiegu mogą powodować komplikacje. Przeciwwskazaniem do przeszczepu robotem Artas iX są:

  • stany zapalne i ropne skóry głowy,
  • ciężkie choroby ogólne (przede wszystkim cukrzyca i schorzenia układu krążenia),
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • uczulenia na środki znieczulające,
  • przyjmowanie niektórych leków.

Więcej informacji znajdziesz na www.elite.waw.pl


Materiał partnera zewnętrznego