Różne metody na walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej – jaka jest ich skuteczność?

0
691
endermologia odchudzanie
Jest to niechirurgiczny zabieg stosowany w celu redukcji cellulitu, modelowania ciała i ujędrniania skóry | fot.: stock.adobe.com

Utrata tkanki tłuszczowej może być naprawdę trudnym wyzwaniem, często wymagającym ciężkiej pracy, cierpliwości i poświęcenia. Chociaż wiele modnych diet i suplementów spalających tłuszcz obiecuje szybkie rezultaty, modyfikacja diety, stylu życia i rutyny ćwiczeń jest najskuteczniejszym sposobem na osiągnięcie i utrzymanie prawidłowej wagi. Ponadto możesz podjąć kilka prostych kroków, aby promować długotrwałą, zrównoważoną utratę tłuszczu, jednocześnie poprawiając ogólny stan zdrowia. Istnieje też możliwość przeprowadzenia czegoś takiego, jak zabiegi odchudzające, o których dowiesz się nieco więcej czytając poniższy tekst.

Czym jest mezoterapia igłowa oraz jakie są jej efekty?

Jest to zabieg wykonywany igłą na środkowej warstwie skóry. Proces wstrzykiwania aminokwasów, minerałów, enzymów i witamin, a także czynników tkankotwórczych w środkową warstwę skóry odbywa się za pomocą igieł nazywamy mezoterapią igłową. lZasadę mezoterapii wykorzystuje też lipoliza iniekcyjna. Jest to zabieg, w którym za pomocą zastrzyków substancji powodujących rozbijanie i bezpowrotne niszczenie komórek tłuszczowych trwale usuwa się miejscowe nadmiary tkanki tłuszczowej. Zgodnie z prawem mezoterapię można stosować u wszystkich zdrowych osób powyżej 18 roku życia. Jednak warto wiedzieć, że są osoby, które mają pewne schorzenia podczas, których mezoterapia nie może być zastosowana. Różne czynniki, takie jak stan zdrowia osoby, wiek, cechy fizyczne i potrzeby, są warunkami, które zmieniają rodzaj tego zabiegu. Do jego efektów należy likwidacja takich przypadków, jak: pęknięcia, zmarszczki, plamy posłoneczne, przebarwienia skórne, problemy skórne oraz cellulit.

Czym jest endermologia?

Jest to niechirurgiczny zabieg stosowany w celu redukcji cellulitu, modelowania ciała i ujędrniania skóry. Wykorzystuje on połączenie ssania i głębokiego masażu tkanek, aby stymulować układ limfatyczny, rozbijać tłuszcz, zmniejszać retencję płynów i aktywować komórki fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i kwasu hialuronowego. Ten zwiększony kolagen może pomóc w zagęszczeniu i łagodnym ujędrnieniu skóry. Zabieg jest bezbolesny i nie powoduje skutków ubocznych, w przeciwieństwie do bardziej inwazyjnych zabiegów na cellulit, takich jak różne operacje, które ściągają skórę i powodują wgłębienia. Endermologia zachęca organizm do odprowadzania nadmiaru płynów, co zmniejsza obrzęki i stany zapalne oraz skraca czas regeneracji.

Czym jest kriolipoliza?

Kriolipoliza, czyli potocznie zamrażanie tłuszczu. Jest to niechirurgiczny zabieg redukcji tkanki tłuszczowej, który wykorzystuje niską temperaturę do redukcji złogów tłuszczu w określonych obszarach ciała. Zabieg ma na celu zmniejszenie zlokalizowanych złogów tłuszczu lub wybrzuszeń, których nie jesteś w stanie usunąć przy pomocy ćwiczeń oraz zaawansowanej diety. Kriolipoliza  ma wiele zalet w porównaniu z innymi procedurami usuwania tłuszczu, takimi jak liposukcja. Jest to proces nieinwazyjny i nie wymaga czasu rekonwalescencji. Po zabiegu uszkodzone komórki tłuszczowe mogą opuścić organizm po 4-6 miesiącach. Kriolipoliza redukuje tkankę tłuszczową w obszarze zabiegowym średnio o 20 procent. Cały zabieg jest opisywany według pacjentów, jako bardziej niekomfortowy, niż bolesny.

MKU