Serum do twarzy: do czego służy i jak prawidłowo je stosować

0
730
serum do twarzy
Żaden produkt nie przyniesie pożądanego efektu, jeśli nie przestrzegać zasad jego użytkowania. Każdy produkt ma określony algorytm stosowania, którego przestrzeganie pozwoli osiągnąć najlepszy wynik | fot.: materiał partnera

W ciągu ostatnich kilku lat sera do twarzy zyskały ogromną popularność na całym świecie, i zajęły należne im miejsce na toaletkach wielu dziewcząt. Jednak wielu wciąż się zastanawia: czy naprawdę warto wydawać pieniądze na takie produkty, czy zwykły krem ​​jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami sam? Spróbujmy to rozgryźć.

Co to jest serum do twarzy?

Serum — to nie kolejna sztuczka producentów, którzy zmówili się z marketerami. To naprawdę skuteczny produkt, który daje widoczny i długotrwały rezultat. Główna różnica między serum a kremem podstawowym polega na tym, że nie jest to produkt uniwersalny, ponieważ działa miejscowo i punktowo. Serum zawiera mocno skoncentrowane składniki aktywne, przeznaczone do walki z konkretnymi problemami skóry: zmarszczkami, trądzikiem, przebarwieniami, suchością, nadwrażliwością czy zatkanymi porami.

Ze względu na to, że produkt jest bardzo skoncentrowany, do jednorazowej aplikacji wystarczy kilka kropel: składniki aktywne, wchodzące w skład, wnikają głęboko pod skórę i w jak największym stopniu nasycają ją użytecznymi substancjami.

Dlaczego warto stosować serum?

W końcowej fazie oczyszczania (na przykład po zastosowaniu toniku) należy przygotować cerę do kolejnego etapu pielęgnacji. I na tym etapie masz świetną okazję do pracy nad niedoskonałościami skóry za pomocą serum, które zawiera składniki aktywne. Do każdego indywidualnego zadania został opracowany specjalny skład produktu, ukierunkowany na rozwiązanie konkretnego problemu.

  • Odwodnienie. Jeśli zadaniem jest nawilżenie skóry twarzy, z powodzeniem poradzi sobie z tym serum z kwasem hialuronowym. Serum nadaje twarzy świeży wygląd i poprawia elastyczność skóry.
  • Przebarwienia. Ten problem wynika z kontaktu z promieniami UV, dlatego zaleca się stosowanie kremów zawierających filtry chroniące przed promieniowaniem UV w ciągu dnia, a przed snem — serum z witaminą C, retinoidami, kwasem azelainowym.
  • Trądzik. Cera tłusta ma skłonność do stanów zapalnych i wyprysków, ponieważ pory są stale zatkane nadmiarem sebum. Pomóc może produkt z cynkiem, ekstraktami roślinnymi, kwasami AHA i BHA.
  • Pierwsze objawy starzenia.  Dobrze radzi sobie ze zmarszczkami i wiotczeniem skóry serum zawierające retinol, antyoksydanty i peptydy

Jak prawidłowo stosować serum do twarzy?

Żaden produkt nie przyniesie pożądanego efektu, jeśli nie przestrzegać zasad jego użytkowania. Każdy produkt ma określony algorytm stosowania, którego przestrzeganie pozwoli osiągnąć najlepszy wynik. I serum — nie jest wyjątkiem.

  • Zacznij pielęgnację od dokładnego oczyszczenia. Nawet najmocniejszym kosmetykom trudno będzie przebić się przez makijaż, wydzieliny gruczołów łojowych i przylegający kurz uliczny. Aby uzyskać lepsze wyniki, użyj toniku, który przywraca odpowiednie pH.
  • Wetrzyj w dłonie 1-2 krople serum i rozprowadź delikatnymi wklepującymi ruchami na powierzchni skóry twarzy, a następnie — na szyi i dekolcie.
  • Poczekaj do całkowitego wchłonięcia: czas wchłaniania produktu zależy od ilości serum. Teraz możesz zastosować krem ​​nawilżający na dzień lub na noc.

Jak wyciągnąć jak najwięcej korzyści z serum?

Kosmetolodzy Cosibella opracowały szereg zaleceń, które pozwolą wzmocnić działanie produktu i zobaczyć poprawę stanu skóry w najbliższej przyszłości.

  • Po pierwsze, nie warto czekać na natychmiastowy rezultat: produkt należy stosować regularnie i przez co najmniej miesiąc, aby uzyskać długotrwały efekt.
  • Do pielęgnacji na dzień i na noc lepiej wybrać serum o różnej konsystencji: przed wyjściem z domu nałóż lekki produkt z witaminą C, a na noc — gęstszy krem ​​nawilżający z hialuronem.
  • Jeśli masz wrażliwą skórę, zaleca się stosowanie serum nie częściej niż raz w tygodniu, ponieważ istnieje ryzyko zbyt agresywnego działania na tkanki miękkie. Przed użyciem należy przeprowadzić obowiązkowy test alergiczny.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się dla ciebie przydatne i znacznie ułatwią proces zakupu odpowiedniego serum do twarzy. A konsultanci strony cosibella.pl chętnie pomogą w wyborze produktu, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

Materiał partnera