Ślubny manicure, czyli jak przygotować dłonie do ślubu i wesela?

0
519
manicure ślubny
W dniu swojego ślubu i wesela każda panna młoda pragnie, aby jej wizerunek był dopracowany w każdym szczególe | fot.: materiał partnera

Dłonie są wizytówką każdego człowieka. Zadbane, z wypielęgnowanymi i estetycznie umalowanymi paznokciami zdobią każdą kobietę stanowiąc kropkę nad „i” każdej stylizacji. Na paznokcie szczególną uwagę należy zwrócić w dniu ślubu i wesela, kiedy nasze dłonie z pewnością nie raz znajdą się w centrum uwagi, a na jednym z palców zagości obrączka. Na jaki manicure warto postawić na tę wyjątkową okazję i jak zadbać o swoje dłonie przed uroczystością?

Modny manicure ślubny w aktualnym sezonie – gdzie szukać inspiracji?

W dniu swojego ślubu i wesela każda panna młoda pragnie, aby jej wizerunek był dopracowany w każdym szczególe. Przygotowując się do tego wyjątkowego wydarzenia, warto zadbać nie tylko o te elementy, które są widoczne na pierwszy rzut oka, ale także o detale, które również mają ogromny wpływ na całokształt. Mowa tu w szczególności o dłoniach i paznokciach, które podczas ślubu i wesela będą w samym centrum uwagi. Manicure ślubny może być wykonany różnymi technikami oraz utrzymany w urozmaiconej kolorystyce. Najwięcej panien młodych stawia jednak na paznokcie w naturalnych kolorach, gdyż takie najlepiej pasują do stylistyki ślubno-weselnej.

Nie oznacza to jednak, że manicure ślubny musi być nudny! Aby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć na stronę https://www.weselezklasa.pl/poradnik/paznokcie-slubne/, gdzie dostępne jest całe mnóstwo inspiracji z paznokciami w roli głównej. Klasyczny french może zostać wzbogacony subtelnymi wzorkami i ozdobami, które sprawią, że manicure nabierze niecodziennego, pasującego do stylizacji charakteru. Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, warto zdecydować się na próbny manicure. Dzięki możliwości jego wykonania sprawdzimy nie tylko, czy wybrane paznokcie podobają nam się tak samo tuż po wykonaniu, co po kilku dniach, ale także przetestujemy trwałość manicure, na którą największy wpływ ma jakość użytych produktów oraz zastosowana technika.

manicure weselny
Manicure najlepiej prezentuje się na zadbanych, dobrze nawilżonych dłoniach oraz wypielęgnowanych paznokciach| fot.: materiał partnera

Jak przygotować swoje dłonie do ślubu i wesela?

Manicure najlepiej prezentuje się na zadbanych, dobrze nawilżonych dłoniach oraz wypielęgnowanych paznokciach. O ich wygląd warto zatroszczyć się już na kilka miesięcy przed planowanym wielkim wydarzeniem. Ma to szczególne znaczenie, jeśli w dniu ślubu i wesela chcemy postawić na naturalne paznokcie, które potrzebują czasu, aby urosnąć do pożądanej długości oraz wzmocnić się. W celu ich odżywienia warto regularnie wykonywać maseczki na dłonie, które nawilżą skórę i paznokcie oraz nadadzą dłoniom pięknego, zadbanego wyglądu. Do pielęgnacji paznokci świetnie sprawdza się także olejek rycynowy, który za grosze kupimy w każdej aptece. Smarowanie nim paznokci na noc pozwoli wzmocnić płytkę oraz sprawi, że paznokcie urosną dłuższe i silniejsze.

Panny młode, które z natury mają dość miękką i podatną na uszkodzenia mechaniczne płytkę paznokcia, mogą zdecydować się natomiast na wykonanie hybryd. Zabieg ten polega na pokryciu naturalnych paznokci specjalnym, fotoutwardzanym lakierem, który nie tylko nada im pożądanego koloru, ale także zabezpieczy płytkę przed złamaniem. Manicure hybrydowy jest dobrą opcją na ślub i wesele, gdyż zdecydowanie mniej niszczy paznokcie niż popularny jeszcze dekadę temu manicure żelowy, od którego powoli już się odchodzi. Więcej porad i ciekawych inspiracji na temat manicure ślubnego i nie tylko znaleźć można na stronie https://www.weselezklasa.pl/poradnik/.

Materiał partnera