Sposoby na opadającą powiekę

0
444
szeroko uśmiechnięta kobieta
Z biegiem czasu nasza skóra się starzeje i wiotczeje, także ta wokół oczu, dlatego warto jest o nią odpowiednio zadbać | fot.: stock.adobe.com

Opadająca powieka to problem, z którym zmaga się wiele z nas. Z wiekiem nasze powieki opadają i zaczynają wyglądać mało estetycznie. Jest to naturalny proces, który towarzyszy starzeniu się naszej skóry. Jednak istnieje kilka sposobów, które pomogą Ci uporać się z niesfornymi powiekami i sprawią, że Twoje oczy będą wyglądać na młodsze i wypoczęte. 

Domowe sposoby na opadającą powiekę

Pielęgnacja to jeden z najważniejszych punktów, jeśli chcemy zadbać o nasze oczy. Trzeba wiedzieć, że nie tylko kremy, których używamy są tutaj ważne, ale także technika z jaką je nakładamy. Istotne jest, aby aplikowanie kremu zaczynać od wewnętrznego kącika oka, kierując się w stronę górnej powieki, następnie dolnej, wracając do wewnętrznego kącika. Pamiętaj aby wklepywać krem delikatnie, opuszkami palców.

Jednym z najbardziej oczywistych, ale też skutecznych sposobów na ukrycie opadającej powieki jest makijaż oczu. Dobrze wykonany makijaż optycznie powiększy oczy, a także podniesie powieki. Ważne jest tutaj, aby ciemniejsze cienie nakładać w zewnętrznym kąciku oka, a te jaśniejsze w wewnętrznym. Warto także tuszować rzęsy, pomoże to odwrócić uwagę od opadających powiek.

Kolejnym skutecznym sposobem może okazać się masaż powiek. Wystarczy, że zewnętrzne kąciki oczu rozmasujesz palcami wykonując koliste ruchy. Możesz do tego masażu użyć dodatkowo kremu, który pomoże Ci łatwo ślizgać palcami po twarzy.

Istnieje również wiele ćwiczeń ujędrniających powieki, a tym samym poprawiających wygląd naszych oczu. Pierwsze z nich polega na naprzemiennym szerokim otwieraniu i zamykaniu oczu. Pamiętaj aby po otwarciu oczu wytrzymać kilka sekund i dopiero po tym czasie je zamknąć. Innym ćwiczeniem będzie spoglądanie jak najwyżej przez kilka sekund, nie ruszając przy tym głową, a następnie zamykanie oczu. Przy tych praktykach staraj się nie marszczyć czoła. Takie ćwiczenia warto powtarzać codziennie, po kilka razy.

Zabiegi na opadające powieki

W przypadku, kiedy domowe sposoby nie działają, zostaje nam możliwość skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej. Najpopularniejszym z nich jest blefaroplastyka, która polega na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry z powieki. Odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, a jedną z jej istotnych zalet jest na pewno to, że blizna po tym zabiegu jest niemalże niewidoczna. Istnieje również wiele mniej inwazyjnych technik poprawiających wygląd naszych oczu. Jedną z takich metod jest laserowy lifting powiek. Stymuluje on produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra powiek staje się bardziej napięta, jędrna i elastyczna. Minusem tego zabiegu jest fakt, że aby uzyskać satysfakcjonujące nas efekty, należy kilka razy go powtórzyć. 

Podsumowanie

Z biegiem czasu nasza skóra się starzeje i wiotczeje, także ta wokół oczu, dlatego warto jest o nią odpowiednio zadbać. Przede wszystkim pamiętajmy o prawidłowej pielęgnacji i technice nakładania kremów. Jeśli chcemy poprawić wygląd naszej skóry w domu, pomocne mogą się okazać wszelkiego rodzaju masaże i ćwiczenia angażujące powieki. Makijaż również pomoże nam, przynajmniej chwilowo, ukryć problem opadającej powieki. Z kolei dla osób chcących uzyskać szybkie efekty istnieje mnóstwo zabiegów medycyny estetycznej, w tym tych bardziej i mniej inwazyjnych.

DRO