VASER Lipo – skuteczna metoda rzeźbienia sylwetki

0
556
kobieta piękna sylwetka
Metoda VASER Lipo cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Warto pomyśleć o niej szczególnie przed latem, gdy chętnie eksponujemy swoje nogi, plecy czy brzuch | fot.: stock.adobe.com

Brak wcięcia w talii, zwisająca skóra w okolicach biustu czy nadmierna ilość tkanki tłuszczowej na udach to najczęstsze problemy, z jakimi pacjentki zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej i chirurgii. W ich pozbyciu się może pomóc VASER Lipo – jedna z najskuteczniejszych metoda rzeźbienia sylwetki, która nie wymaga ingerencji chirurgicznej. Na czym dokładnie polega i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Czym jest VASER Lipo?

Liposukcja VASER Lipo to metoda usuwania nagromadzonej tkanki tłuszczowej, dzięki której możliwe jest rzeźbienie poszczególnych partii ciała, nadając im smukły, piękny wygląd. System opiera się na zastosowaniu energii fal ultradźwiękowych, które skierowane są wyłącznie na tkankę tłuszczową, nie naruszając przy tym pozostałych komórek czy nerwów. VASER Lipo to nowoczesna metoda, dzięki której można pozbyć się nadmiaru tłuszczu z okolic ud, brzucha, talii, wewnętrznej strony kolan, pleców, ramion, podbródka, wzgórka łonowego. VASER Lipo jest doskonałym sposobem na wyrzeźbienie konkretnych partii ciała, którym chcemy nadać prawidłowy, pożądany kształt.

Jak działa VASER Lipo i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Pacjent, który zdecyduje się na liposukcję VASER Lipo, w pierwszej kolejności musi zostać zakwalifikowany do zabiegu. Kwalifikacji tej dokonuje lekarz w oparciu o przeprowadzony wywiad i zebrane informacje.

Następnie tkanka, na którą mają zadziałać fale ultradźwiękowe, zostaje znieczulona za pomocą specjalistycznego płynu. Jest on wprowadzany podskórnie, poprzez iniekcję. Emitowane fale ultradźwiękowe doprowadzają do odseparowania tkanki tłuszczowej i zamienieniu jej na emulsję. Tłuszcz w postaci emulsji może zostać usunięty w bardzo prosty sposób, za pomocą specjalnej kaniuli.

Na tym etapie zabieg zostaje zakończony, pozostaje jeszcze kwestia prawidłowego zagojenia rany. Proces ten, przy zastosowaniu się do wytycznych lekarza, powinien przebiegać stosunkowo szybko, natomiast skóra po przeprowadzeniu zabiegu zyska piękny, naturalny wygląd.

Bezpieczne modelowanie sylwetki

Tkanka tłuszczowa, pozyskana za pomocą metody VASER Lipo, może zostać użyta na przykład do powiększenia piersi. Z tego też powodu na zabieg bardzo często decydują się osoby, które z jednej strony chciałyby wyrzeźbić jedną partię ciała, zaś dodać nieco rozmiaru innej. Liposukcja VASER Lipo to doskonałe rozwiązanie dla osób, które boją się interwencji chirurgicznej, związanej na przykład z koniecznością podania znieczulenia ogólnego czy przerwaniem ciągłości tkanki, jak ma to miejsce podczas klasycznej operacji.

Przeciwwskazania do zabiegu

Oczywiście, o ostatecznej kwalifikacji pacjenta do zabiegu decyduje lekarz, choć VASER Lipo uznawany jest za bezpieczną metodę radzenia sobie z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Do zabiegu nie mogą jednak zostać zakwalifikowane kobiety w ciąży, cierpiące na choroby nerek czy wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi bądź na cukrzycę.

Kto wykonuje zabieg?

Co istotne, zabieg VASER Lipo może być wykonany jedynie przez doświadczonego lekarza, który posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Cena VASER Lipo zależna jest od partii ciała, jaką chcemy wyrzeźbić, a także od tego, jakiej dokładnie ilości tkanki tłuszczowej będziemy chcieli się pozbyć.

Czy zabieg odbywa się w znieczuleniu?

Warto przy tym pamiętać, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a nie ogólnym. Przy tego typu procedurach stosuje się także sedację, czyli farmakologiczne wyciszenie ośrodkowego układu nerwowego, minimalizację napięcia i niepokoju.

Dzięki temu przygotowania do niego można ograniczyć do niezbędnego minimum. Pacjent, który zdecyduje się na zabieg VASER Lipo, na przykład w Vaser.pl, może opuścić klinikę jeszcze tego samego dnia. Dlatego też ta metoda będzie idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych bądź tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na dłuższą nieobecność w domu. 

Metoda VASER Lipo cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Warto pomyśleć o niej szczególnie przed latem, gdy chętnie eksponujemy swoje nogi, plecy czy brzuch. Jest to mało inwazyjny sposób pozbywania się nagromadzonej tkanki tłuszczowej, a także rzeźbienia sylwetki. Pamiętajmy jednak, aby zabieg wykonać wyłącznie w renomowanym gabinecie, który prowadzone jest przez osoby, posiadające odpowiednie kompetencje zawodowe oraz doświadczenie. 

OLI