Wegańska pielęgnacja. Co musisz o niej wiedzieć?

0
472
pielęgnacja wegańska
Aby kosmetyk mógł być uznany za wegański, nie może być testowany na zwierzętach na żadnym etapie produkcji | fot.: materiał partnera

Weganizm to dla wielu tylko dieta. Tymczasem weganizm to w zasadzie styl życia i hołdowanie określonym wartościom, wśród których dobro zwierząt zajmuje najwyższą pozycję. Nic więc dziwnego, że dziś można już mówić o wegańskiej pielęgnacji ciała, a wegańskie kosmetyki Avon z dnia na dzień stały się hitem wśród nowych linii kosmetyków.

Wegańska pielęgnacja ciała i twarzy to nic innego jak korzystanie tylko i wyłącznie z wegańskich kosmetyków. Producenci, widząc ogromne zainteresowanie takimi preparatami kosmetycznymi, rezygnują ze stosowania w ich recepturach składników pochodzenia zwierzęcego. Zaprzestają też testowania swoich produktów na zwierzętach, mając na celu i uwolnienie naszych braci mniejszych od cierpienia, i sprostanie wymaganiom coraz większej grupy wegan, którzy nie tylko chcą jeść wegańsko. Weganie chcą żyć w wegańskim stylu, co oznacza eliminację przedmiotów użytku codziennego, w których wykorzystano jakiekolwiek składniki pochodzenia zwierzęcego. 

Wegańskie kosmetyki – co to oznacza?

Aby kosmetyk mógł być uznany za wegański, nie może być testowany na zwierzętach na żadnym etapie produkcji. Zasada ta dotyczy zarówno gotowego preparatu, jak i surowców i półproduktów wykorzystanych do jego produkcji.

W kosmetykach wegańskich nie stosuje się substancji ani półproduktów pochodzenia zwierzęcego, a więc nie wykorzystuje się wielu popularnych i często bardzo modnych składników, takich jak wosk pszczeli, lanolina, jedwab, jogurty, kolagen, kazeina, elastyna, nić pajęcza czy śluz ślimaka. Wege kosmetyki mogą zawierać wyłącznie ekstrakty roślinne lub mineralne. Nie oznacza to jednak, że wegańskie kosmetyki nigdy nie zawierają konserwantów lub innych substancji pochodzenia chemicznego.

W wegańskich preparatach kosmetycznych ogranicza się stosowanie związków chemicznych: konserwantów, barwników i substancji zapachowych, co dla niektórych konsumentów może być minusem. Trzeba bowiem brać pod uwagę chociażby fakt, że brak konserwantów znacznie skraca termin przydatności kosmetyku do użycia. Świadomi konsumenci bardziej cenią jednak zdrowy styl życia i dobro zwierząt niż sztuczne zapachy, kolory i długie terminy ważności produktów.

Wegańska pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy według filozofii wegańskiej jest niemal identyczna ze zwykłą pielęgnacją, do której jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień. Skóra twarzy musi być oczyszczana, nawilżana i odpowiednio odżywiania, by mogła zachować swoją dobrą kondycję. Jedyną różnicą jest wykorzystywanie do tego celu preparatów kosmetycznych wege. 

Warto sięgnąć po linię Distillery – wegańskie kosmetyki Avon – które zyskały już ogromną popularność i uznanie wśród użytkowników. W jej skład wchodzi znakomity balsam oczyszczający do twarzy, który skutecznie oczyszcza i przygotowuje skórę do dalszych etapów pielęgnacji. W kremie nawilżającym z tej serii zakocha się każdy, kto go użyje choć raz. Preparat świetnie sprawdza się nawet przy wymagającej, bardzo przesuszonej cerze, bo znakomicie nawilża i matuje skórę. Do tego ma wbudowany filtr mineralny SPF 25, a więc jest idealnym kremem do stosowania na dzień.

Ulubionym produktem z linii wege kosmetyków jest eliksir z gliceryną roślinną. Choć polecany do stosowania na noc, panie uwielbiają go stosować także w ciągu dnia, szczególnie wówczas, gdy nie muszą się malować. Z kolei regenerujący olejek do twarzy oparty na jojobie działa silnie przeciwstarzeniowo i pięknie odmładza buzię.

Prawdziwą perełką w tej wegańskiej serii kosmetyków jest Witamina C w pudrze. Wystarczy dodać jej szczyptę do ulubionego serum czy kremu i nanieść na skórę. W ciągu kilku chwil cera staje się jaśniejsza, pełna blasku i młodzieńczego wigoru. Naprawdę warto spróbować!

Materiał partnera