Wypadanie włosów – gdzie szukać pomocy

0
449
kobieta czesząca włosy
Nadmierne wypadanie włosów może mieć różne przyczyny. Jeśli ten problem dotyczy także Ciebie, nie zwlekaj i podejmij odpowiednie działanie | fot.: stock.adobe.com

Nadmierne wypadanie włosów może mieć różne przyczyny. Często winą jest zbyt duża dawka stresu, nieodpowiednia pielęgnacja lub niezdrowa dieta. Czasami wypadanie włosów może być przyczyną choroby. Każdy codziennie traci włosy. Normalna sytuacja jest wówczas, gdy dziennie wypada do 100 włosów. Jeśli jednak zauważyłeś, że Twoje włosy są dosłownie wszędzie, jak najszybciej poszukaj profesjonalnej pomocy.

Nadmierne wypadanie włosów – co robić?

Jeśli zauważyłeś, że tracisz coraz więcej włosów, należy podjąć działanie jak najszybciej. W zależności od przyczyny, pomocne okażą się różne rozwiązania. Na początku warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, dostosowaną do potrzeb włosów. Ważna jest także zdrowa i prawidłowo zbilansowana dieta oraz unikanie sytuacji stresowych. Dla kondycji i wyglądu włosów ma również znaczenie fryzura. Jeśli codziennie traktujesz włosy gumką i mocno je ściskasz, na pewno będą osłabione. Jeśli masz długie włosy, trzeba zabezpieczać je przed uszkodzeniami także w nocy. Warto zastosować specjalny czepek lub turban (na przykład jedwabny) albo zapleść luźny warkoczy czy kok. Unikajmy przesuszania włosów, przesadnej stylizacji (np. codziennego prostowania) czy agresywnych substancji w produktach do pielęgnacji. Zamiast tego sprawdzonym sposobem na pielęgnację włosów i skóry głowy jest regularny peeling owłosionej skóry głowy, odżywki i maski dopasowane do własnych potrzeb i niezbyt gorącą wodę do mycia włosów. Warto stosować także płukanki w stylu naszych babć oraz kończyć mycie chłodną wodą, która zamknie łuskę włosa. Jeśli powyższe działania nie przynoszą rezultatów, trycholog jest specjalistą, którego powinieneś odwiedzić jak najszybciej.

Profesjonalna pomoc

Trychologia zajmuje się diagnozą oraz leczeniem skóry głowy i włosów. Do gabinetu trychologa należy udać się nie tylko w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Jeśli borykasz się z uporczywym łupieżem, gdy na skórze głowy pojawiają się zaczerwienienia lub krosty, to również sygnał alarmowy, który powinien nakłonić Cię do wizyty u specjalisty. Jeśli dzieje się coś niepokojącego z włosami i skórą głowy, zawsze jest to właściwy powód, który powinien skłonić do wizyty u trychologa. Nawet jeśli rozwiązanie problemu jest łatwe, specjalista doradzi Ci w tej kwestii najlepiej.

Nie jest tajemnicą, że w stolicy można skorzystać z pomocy jednych z najlepszych specjalistów. Trycholog w Warszawie to gwarancja skutecznej i profesjonalnej pomocy. Warto się tutaj zgłosić z problemami takimi jak:

  • wypadanie włosów,
  • przetłuszczająca się skóra głowy,
  • łuszczyca,
  • swędząca skóra głowy,
  • łysienie plackowate,
  • brak porostu włosów,
  • zniszczone włosy,
  • wrażliwa skóra głowy.

W ofercie specjalistów znajdują się różne terapie, które są skutecznym rozwiązaniem problemów związanych z włosami i skórą głowy. Osocze bogatopłytkowe, mezoterapia, elektroporacja czy dietoterapia to tylko niektóre z dostępnych rozwiązań. Warto odwiedzić stronę internetową Instytutu Trychologii w Warszawie, aby zapoznać się ze szczegółami oferty.

Zakończenie

Nadmierne wypadanie włosów może mieć różne przyczyny. Jeśli ten problem dotyczy także Ciebie, nie zwlekaj i podejmij odpowiednie działanie. Zdrowy tryb życia i odpowiednia pielęgnacja to podstawa dla dobrego stanu włosów i skóry głowy. Jeśli dbasz o te kwestie, a mimo to włosy wypadają w dużych ilościach, zgłoś się do trychologa. Nie warto zwlekać, ponieważ szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia oznacza najlepsze efekty. Specjalista wykona profesjonalne badania, oceni stan skóry i kondycję włosów przy pomocy specjalistycznych narzędzi, a na podstawie wyników wybierze najskuteczniejszą formę terapii. Jeśli zależy Ci na najlepszych efektach, warto zgłosić się do profesjonalnej placówki, w której pracują doświadczeni specjaliści w swojej dziedzinie. Warto udać się zatem na przykład do Instytutu Trychologii w Warszawie, gdzie pracują jedni z najlepszych specjalistów w kraju.

OLI