Zabiegi medycyny estetycznej dla Pań 50+

0
885
uroda 50+
Paleta zabiegów anti aging rozszerza się jednak sukcesywnie, a klientki gabinetów medycyny estetycznej proponują coraz lepsze rozwiązania. Skupimy się jednak na tych najbardziej popularnych | fot.: stock.adobe.com

Istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej, z których można korzystać w dojrzałym wieku. Wśród nich wyróżnić można chociażby mezoterapię igłową, peeling węglowy czy botoks. Doskonałym pomysłem będzie zapoznanie się z informacjami na temat zabiegów, które mogą najbardziej pomóc przedstawicielkom płci pięknej, które ukończyły już swój 50 rok życia.

Mezoterapia igłowa, peeling węglowy czy fale radiowe?

Wśród zabiegów, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem pań po 50. roku życia wyróżnić można mezoterapię igłową, jak również peeling węglowy oraz fale radiowe. Paleta zabiegów anti aging rozszerza się jednak sukcesywnie, a klientki gabinetów medycyny estetycznej proponują coraz lepsze rozwiązania. Skupimy się jednak na tych najbardziej popularnych.

Peeling węglowy

Peeling węglowy, to prawdziwy hit! Zabieg ten jest polecany naprawdę wielu osobom. Mogą śmiało korzystać z niego osoby, które posiadają skórę poszarzałą, jak również osoby zmagające się z trądzikiem. Pomoże on także paniom po 50-tce. Wygładzi zmarszczki oraz sprawi, że skóra twarzy stanie się promienna i jędrna. Jeśli chodzi o przebieg zabiegu, najpierw na twarz aplikowana jest specjalna maska węglowa, a następnie dochodzi do naświetlań przy pomocy lasera. Sam zabieg jest krótki, bo czas jego trwania nie przekracza najczęściej pół godziny. W niektórych przypadkach czas trwania zabiegu może jednak ulec skróceniu lub wydłużeniu i warto mieć tego świadomość.

Mezoterapia igłowa

Sporym zainteresowaniem dojrzałych przedstawicielek płci pięknej cieszy się także mezoterapia igłowa. Zabieg ten polega na podskórnym podaniu starannie przygotowanego koktajlu składników odżywczych. Dzięki niemu możliwe jest odżywienie skóry oraz ujednolicenie jej kolorytu. Mezoterapia może także wygładzić drobne zmarszczki oraz zapobiec przedwczesnemu pojawianiu się ich. Zabieg jest bezpieczny, a ewentualne skutki uboczne rzadkie i mało uciążliwe.

Fale radiowe

Kolejny popularny zabieg dla pań w dojrzałym wieku to ten z wykorzystaniem fal radiowych. Niesamowitym atutem tego zabiegu jest jego bezinwazyjność. Ponadto, zabieg ten gwarantuje naprawdę długotrwałe efekty. Można uzyskać między innymi podniesienie owalu twarzy. Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych może pomóc także w redukcji uciążliwych cieni pod oczami. Pierwszym etapem będzie oczyszczenie skóry, następnym aplikacja specjalnego żelu, a później właściwy zabieg z wykorzystaniem głowicy RF. 

A może osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatopłytkowa lub botoks?

Wiele przedstawicielek płci pięknej może także skorzystać z zabiegu jakim jest ten z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które pochodzi z krwi pacjenta. Wampirzy lifting wykonywany jest w znieczuleniu, aby kobieta poddająca się zabiegowi nie odczuwała dyskomfortu. Osocze wstrzykiwane jest w obszar skóry, który jest poddawany zabiegowi. Jakimi efektami zabiegu można się cieszyć w jego wyniku? Okazuje się, że jest ich naprawdę sporo.

Skóra staje się miękka, przyjemna w dotyku i rozświetlona. Możemy cieszyć się także jej równomiernym kolorytem.

W podobny sposób jak osocze bogatopłytkowe wykorzystywana jest fibryna bogatopłytkowa. Zabieg ten polecany jest nawet tym pacjentkom, które boją się reakcji alergicznych podczas zabiegów upiększających. Efekty także są bardzo zadowalające – zwłaszcza, że fibryna może działać jako naturalny wypełniacz w okolicy oczu lub w przypadku bruzd w okolicach ust i nosa.

Dojrzałe przedstawicielki płci pięknej mogą być również zadowolone z botoksu. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są naprawdę efektywne, ale trzeba mieć na uwadze to, że rezultaty utrzymują się jedynie przez określony okres czasu. Na szczęście, zabieg ten można powtarzać, jeżeli zależy nam na podtrzymaniu efektów. Co ciekawe, istnieją nie tylko estetyczne, ale również i medyczne wskazania do wykonania zabiegu botoksu. W wieku dojrzałym botoks warto wykonać przede wszystkim w okolicy oczu. Skóra w okolicy oczu wyjątkowo szybko się bowiem starzeje. Możemy więc borykać się ze zmarszczkami, jak również z uciążliwym brakiem wiotkości skóry. Dzięki botoksowi możliwe stanie się zmniejszenie widoczności niekorzystnych oznak starzenia się organizmu. Toksyna botulinowa wygładzi zmarszczki, które wyjątkowo postarzają, na przykład zmarszczkę lwią, która nadaje twarzy groźny wygląd.

Skorzystaj z lipolizy iniekcyjnej bądź z elektrokoagulacji 

Panie po 50 roku życia mogą skorzystać także z lipolizy iniekcyjnej. Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że zabieg ten umożliwia wyjątkowo skuteczne i nieinwazyjne modelowanie sylwetki. Bardzo wiele pań decyduje się na lipolizę iniekcyjną podbródka. Na czym dokładnie polega wspomniany zabieg? Otóż najogólniej można rzec, że polega on na wprowadzaniu pod skórę pewnych substancji, dzięki którym możliwa staje się likwidacja komórek tłuszczowych. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj konieczne jest wykonanie serii zabiegów lipolizy iniekcyjnej.

Kolejny niezwykle popularny zabieg to elektrokoagulacja. Może on pomóc przede wszystkim tym paniom, które borykają się z pękającymi i kruchymi naczyniami krwionośnymi. Przy pomocy impulsów prądu ze skóry mogą zostać usunięte określone zmiany. Co ciekawe, zabieg ten jest bezinwazyjny. Nie jest bowiem konieczne nacinanie skóry, co wiązać by się mogło z bólem oraz z długą rekonwalescencją. Co ważne, ryzyko powikłań po wspomnianym zabiegu jest naprawdę bardzo niewielkie. Trzeba jednak liczyć się z pewnym dyskomfortem podczas wykonywania tego zabiegu. Niemniej jednak, specjalista wykonujący zabieg może na życzenie pacjenta zdecydować o zastosowaniu znieczulenia. Najczęściej ma ono postać kremu. Ważne jest to, aby zabieg wykonywał specjalista w swojej dziedzinie. Czas trwania zabiegu może być różny, ale najczęściej nie przekracza 10 minut. Wiele zależy jednak od tego, jaki dokładnie jest obszar skóry poddawany elektrokoagulacji. 

Katalog zabiegów medycyny estetycznej dla pań powyżej 50 roku życia jest całkiem bogaty. Warto więc wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej i poprosić o dobór zabiegu, który najlepiej zaspokoi skomplikowane potrzeby skóry. Niektóre zabiegi należy wykonać w seriach, aby efekty były w pełni satysfakcjonujące. Dobrze byłoby więc słuchać wskazówek specjalisty, który wykonuje zabieg i wie, kiedy należałoby go powtórzyć. 

AUN