3 rzeczy, których potrzebujesz na pierwsze zajęcia CrossFit

0
962
Grupa podczas zajęć crossfit
Wiele godnych polecenia miejsc nie posiada afiliacji i działają pod własną „banderą” – wszystko ostatecznie weryfikuje to, jak będziesz się czuł na zajęciach. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zmotywowany namową znajomych z pracy i lekko przerażony stanem swoich płuc po pokonaniu 20 metrów szybszego marszu do autobusu podejmujesz decyzję – zaczynam się ruszać! CrossFit to wybór idealny w takiej sytuacji. Treningi funkcjonalne pozwolą Ci zadbać kompleksowo o swoje zdrowie, przygotowując cię do codziennych wyzwań!

Ciągle zainteresowany? W takim razie trochę teorii na początek. Wbrew obiegowej opinii CrossFit nie jest niczym nowym – to jedno z wielu programowań, które zyskało swoją reputację dzięki holistycznie poukładanym ćwiczeniom, które mają zaskakiwać trenującą osobę z dnia na dzień. Konsekwencją tego jest przygotowanie ciała i umysłu na nieznane – adaptacja do warunków, niezależnie od okoliczności. Taką metodologią kierują się przede wszystkim służby mundurowe, które jako pierwsze doceniły programowanie metodologii treningowej, jaką jest CrossFit.

Skoro znasz już teorię, wróćmy do podstaw, czyli czego potrzebujesz na pierwsze zajęcia CrossFit?

1. Wybór odpowiedniego miejsca

Dobrze jest dobrze zacząć. Przed rozpoczęciem przygody z aktywnością fizyczną warto rozeznać się w miejscówkach na sportowej mapie Polski – kto wie, może pod nosem masz najlepszy box CrossFitowy w mieście? Na wagę złota jest wiedza i doświadczenie Twoich znajomych, którzy mają do czynienia z CrossFitem. Jeżeli Twoi najbliżsi nie są wkręceni w treningi, spróbuj znaleźć więcej informacji w Internecie – kto pyta, nie błądzi! Powiadają, że pierwszy krok jest najważniejszy, więc warto zrobić to raz a dobrze, żeby „zajawka” przerodziła się w pasję i sposób na życie.

Wskazówka: Nie musisz kierować się nazwą CrossFit przy wyborze odpowiedniego miejsca. Wiele godnych polecenia miejsc nie posiada afiliacji i działają pod własną „banderą” – wszystko ostatecznie weryfikuje to, jak będziesz się czuł na zajęciach. Te zazwyczaj przy pierwszym treningu są bezpłatne. Wykorzystaj to, żeby znaleźć swoje ulubione miejsce.

2. Kupa sprzętu na dzień dobry? Niekoniecznie.

Wielokrotnie słyszy się, że „CrossFit to taki wuef dla dorosłych” – jak to zawsze bywa, w każdym zdaniu jest ziarno prawdy 🙂 Czego potrzebowałeś, idąc na zajęcia wuefu w szkole? Krótkie spodenki, koszulka na zmianę, buty na płaskiej podeszwie i ewentualnie butelka wody – to samo będzie Ci potrzebne na pierwszy trening CrossFit… i nic więcej.

Sprzęt wykorzystywany podczas treningów znajdziesz w boxie, a ćwiczenia wykonywane podczas INTRO (zajęć wprowadzających) to fundamentalne ruchy ciała, takie jak przysiad, brzuszki czy pompki, które wykorzystują masę Twojego ciała.

Dopiero później, jak „wkręcisz” się w treningi, będzie potrzebna skakanka, owijki na nadgarstki czy też lepsze buty… ale jak zawsze jest to kwestia bardzo indywidualna. Bez względu na potrzeby, wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz w największym sklepie CrossFitowym Unbroken Store, gdzie możesz również liczyć na fachową pomoc w sprawie wyboru sprzętu od ludzi trenujących CrossFit na co dzień.

3. Chęci i determinacja w działaniu

Pierwsze w połączeniu z odwagą pomoże w postawieniu pierwszego kroku, drugie pozwoli wytrwać, zamieniając hobby w styl życia. Nie ma idealnego momentu, aby zacząć trenować, każdy startował z tego samego poziomu. To, co zasługuje na olbrzymie wyróżnienie w CorssFicie, to wsparcie ludzi – niezależnie od poziomu zaawansowania możesz liczyć na ich doping. Społeczność CrossFitowa, nazywana popularne Community to wyjątkowe zjawisko, które na pewno zaobserwujesz od samego początku przygody z treningami.

Mamy nadzieję, że tak jak my pokochacie dyscyplinę, jaką jest CrossFit. Prócz zauważalnych benefitów w zmianie wyglądu ciała, staniecie się bardziej zorganizowani, a przeszkody życiowe nie będą stanowić żadnego wyzwania. Trzymamy za was kciuki, do zobaczenia na treningu!


Materiał partnera zewnętrznego