Aromaterapia: jakie olejki stosować?

0
519
aromaterapia
Do aromaterapii wykorzystywane są najczęściej olejki eteryczne | fot.: stock.adobe.com

Aromaterapia cieszy się coraz większym powodzeniem, zwłaszcza wśród osób poszukujących ucieczki od stresu i przemęczenia. Zanim jednak zaczniemy z niej korzystać, warto byłoby poznać jej największe zalety. Należy się także dowiedzieć tego, jakie konkretnie olejki są polecane osobom, które chcą się odprężyć. Na szczęście, jest ich tak wiele, że każdy, nawet najbardziej wymagający konsument znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. 

Jakie są zalety aromaterapii i komu jest ona zalecana?

Jak już zaznaczono na wstępie, istnieje całe mnóstwo zalet aromaterapii. Przede wszystkim, jest ona w stanie pomóc w ukojeniu skołatanych nerwów. Jest to szczególnie istotne dla osób żyjących w chronicznym stresie. Dzięki olejkom zapachowym można będzie również pozbyć się napięcia ulokowanego w ciele, które także można uznać za jeden ze skutków stresu. Co ciekawe, aromaterapia może mieć również właściwości przeciwbólowe. Pomoże więc osobom borykającym się z migrenowymi bólami głowy, jak również z kaszlem czy katarem. Niektóre olejki mogą również pomóc w walce z dolegliwościami charakterystycznymi dla przedstawicielek płci pięknej. Aromaterapia jest tak naprawdę polecana każdej osobie, która pragnie z niej skorzystać. Nie sposób jednak nie zauważyć, że w szczególności jest ona zalecana ludziom zestresowanym i zmagającym się z różnymi dolegliwościami bólowymi. Pomoże również każdemu, kto walczy z kłopotami ze snem. 

Jakimi olejkami do aromaterapii warto się zainteresować?

Do aromaterapii wykorzystywane są najczęściej olejki eteryczne. Warto wyposażyć się również w kominek oraz podgrzewacze. Dzięki tym akcesoriom, aromat olejków będzie unosił się w całym domu. Godny polecenia jest na pewno eteryczny olejek pomarańczowy. Cytrusy charakteryzują się właściwościami poprawiającymi nastrój. Działają energetyzująco, dlatego pomagają pozbyć się apatii i przemęczenia. Jeżeli chcemy jednak ukoić swoje zmysły, być może lepiej zdecydować się na zakupienie olejku eterycznego z kwiatów lawendy. Eteryczny olejek lawendowy słynie z działania uspokajającego. Jest on również w stanie pomóc osobom borykającym się z bezsennością oraz przerywanym snem. Swoją uwagą warto obdarzyć także olejek różany. Ten z kolei powinien spodobać się osobom ceniącym sobie aromaty kwiatowe. Specyfik ten można wmasować w skronie, dzięki czemu uporczywy ból głowy powinien znacząco zelżeć. Nie ulega wątpliwości, że wśród interesujących olejków do aromaterapii znajduje się też ten sosnowy. Przyda się on w szczególności osobom, które kochają las. Oprócz olejku sosnowego, warto zwrócić uwagę także na ten cedrowy. 

Olejki, które posłużą do aromaterapii można zakupić zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Naprawdę jest z czego wybierać, dlatego dobrym pomysłem będzie testowanie różnych zapachów. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że w końcu znajdziemy olejek, dla którego stracimy głowę. Warto także mieć na uwadze to, iż aromaterapia powinna być regularna. Jedynie wówczas przyniesie pożądane efekty. 

AUN