Jak szybko i skutecznie oczyścić organizm z toksyn?

1
1107
oczyszczanie organizmu
Oczyszczenie organizmu da ci niewielki impuls w kierunku lepszego samopoczucia i dokonywania zdrowszych długoterminowych decyzji | fot.: Fotolia

Nie ma czegoś takiego jak jednodniowa dieta oczyszczająca (lub jakiekolwiek szybkie usunięcie toksyn z organizmu). Naciśnięcie przycisku reset może być jednak przydatne po wakacjach, obficie spędzonych świętach czy imprezie. Oczyszczenie organizmu da ci niewielki impuls w kierunku lepszego samopoczucia i dokonywania zdrowszych długoterminowych decyzji.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci oczyścić ciało, wyeliminować wzdęcia i ustawić dietę na właściwym torze w ciągu zaledwie jednego dnia:

1. Zacznij od wody cytrynowej i śniadania

Zacznij dzień od szklanki ciepłej lub zimnej wody cytrynowej. Pektyna z cytryny pomaga w trawieniu, dzięki czemu jest fenomenalnym odtruwającym owocem. Woda z cytryną pomaga również ograniczyć apetyt i zwiększa uczucie sytości. Wypłukanie toksyn i pobudzenie przewodu pokarmowego brzmi jak świetny sposób na rozpoczęcie dnia, prawda?

Po wodzie napełnij się jedzeniem! To przyspieszy twój metabolizm po nocy. Dobrym pomysłem będzie pominięcie chleba, płatków zbożowych lub jakiejkolwiek ich wersji na śniadanie. Spowodują zatrzymywanie większej ilości wody. Jajecznica z łososiem to idealne połączenie białek i kwasów omega-3, które przyspieszają metabolizm na rozpoczęcie dnia.

2. Oczyść swoją dietę

Upewnij się, że jesz śniadanie, obiad, kolację i co najmniej jedną przekąskę (absolutnie nie pomijając posiłków!) Upewnij się, że składają się one wyłącznie ze zdrowej, nieprzetworzonej żywności. Jedząc konsekwentnie przez cały dzień, stworzysz podstawy zdrowego odżywiania się. Mówimy tu o warzywach, chudym białku, takim jak kurczak, ryby, jaja oraz o zdrowych tłuszczach pochodzących z orzechów, nasion, oliwek, awokado lub kokosa.

Porzuć zapakowane, przetworzone produkty spożywcze (nawet ich „zdrowe” wersje). Zapewni to usunięcie z diety nadmiaru sodu, sztucznych składników i cukru. Porzuć też solniczkę – zamiast niej używaj ziół i przypraw. Przekonasz się, że może to pomóc w zmianie wyglądu i sposobu działania Twojego organizmu. Już po jednym dniu!

3. Popołudniowa herbata + aktywność fizyczna

Wypij filiżankę mniszka lekarskiego wraz z przekąską w postaci ogórka i migdałów. Mniszek lekarski pomaga w trawieniu. Prawidłowe nawodnienie jest powiązane ze zdrowym metabolizmem, energią i zdrowiem skóry. Jeśli nie smakuje Ci mniszek lekarski, postaw na zieloną herbatę. Dostarczysz organizmowi przeciwutleniacz i przyspieszysz metabolizm.

Zwiększona częstotliwość akcji serca będzie oznaczała zwiększenie przepływu krwi. Pomoże to Twojemu ciału w wypłukiwaniu toksyn we własnym zakresie. Zapisz się więc na siłownię, lub zacznij biegać. Tak naprawdę każda aktywność fizyczna pomoże organizmowi w detoksykacji. Wszelkie formy ruchu, takie jak spacer, jazda na rowerze, basen, łyżwy, czy aerobik przyspieszą działanie wątroby i nerek, które działają jak naturalne filtry w naszym organizmie.

Oczyszczaniem naszego organizmu z toksyn zajmuje się on sam. Musimy mu jedynie nieco pomóc. Pamiętaj, że każdy z nas posiada wbudowane filtry przeciwko wszelkim toksynom i truciznom – są nimi wątroba i nerki. Zadbaj o ich zdrowie, stosując się do powyższych wskazówek, a oczyścisz organizm szybko i bez wysiłku. Pamiętaj też, by nie zatruwać go papierosami i alkoholem.


KGR