Jak zagęścić zarost? Skuteczny sposób na uzupełnienie ubytków brody

0
2214
mężczyzna z brodą w kapeluszu profil
Czy jest jakiś sposób na to, zagęścić zarost i spowodować, że stanie się on niezwykle atrakcyjny? | fot.: materiał partnera

Wielu mężczyzn chciałoby mieć mocny, gęsty i intensywny zarost, lecz zamiast niego, posiada włosy na brodzie bardzo rzadkie, układające się po urośnięciu w nieestetyczne kępki. Czy jest jakiś sposób na to, zagęścić zarost i spowodować, że stanie się on niezwykle atrakcyjny? Jak się okazuje, jest na to kilka sposobów, choć z góry trzeba powiedzieć, łatwo nie będzie.

Dlaczego zarost bywa rzadki?

Zanim przejdzie się do rozwiązania problemu rzadkiego zarostu, najpierw trzeba dokładnie zdać sobie sprawę z tego, z jakiego właściwie powodu zarost bywa gęsty, a innym razem rośnie u mężczyzn zarost bardzo rzadki. Co o tym decyduje? Jak łatwo się domyślić, głównym powodem takiego stanu rzeczy są oczywiście geny, czy też inaczej mówiąc, natura każdego z nas. To właśnie w DNA zawarte są wszelkie informacje co do ciała człowieka, w tym oczywiście odnoszące się do jego zarostu.

Zasadne w takim wypadku staje się pytanie, czy każdy z nas może liczyć na gęsty zarost? Czy w przypadku osoby, która w wieku około 20 lat posiada bardzo rzadkie włosy na brodzie, zagęszczenie zarostu jest możliwe? Oczywiście tak, lecz jeśli chodzi o takie osoby, może to zająć nieco więcej czasu, niż przeciętnie.

W jaki sposób zagęścić zarost?

Zanim jednak przejdzie się do rad dotyczących tego, jak przeprowadzić zagęszczenie zarostu, najpierw trzeba rozwiać jeden, bardzo często powielany mit. Wiele osób sądzi, że często cięte włosy się wzmacniają, rosną grubsze i silniejsze. Jest to oczywiście nieprawda więc częste golenie się, nie będzie miało żadnego znaczenia w tym przypadku i dzięki temu broda nie zacznie nagle rosnąć grubsza, ciemna i mocna.

rzadki męski zarost
Oczywiście sam testosteron to nie wszystko, czym można zagęścić posiadany zarost | fot.: materiał partnera

Niewielki zarost to w głównej mierze wynik małej ilości testosteronu. Jeśli chce się mieć pełniejszy i gęstszy zarost, koniecznie trzeba spowodować, żeby jego ilość się zwiększyła, nabrała objętości. A nie ma do tego lepszego sposobu niż aktywność fizyczna. Szczególnie polecane są różnego rodzaju ćwiczenia siłowe, które co bardzo istotne, należy wykonywać z dużą regularnością. Pozwoli to na podniesienie poziomu potrzebnego hormonu.

Na jego ilość wpływ ma również dieta, a także przyjmowane zioła czy też suplementy diety. Oczywiście nie zaleca się w tym wypadku środków niedozwolonych, mogących szkodzić zdrowiu. Przeszczep brody to z kolei sposób, na który warto postawić w ostateczności. Jest niemal w stu procentach skuteczny. Metoda ta jest stosowana przez wielu mężczyzn. Klinika MD Medmix to miejsce, w którym można liczyć na fachową pomoc.

Działania zagęszczające brodę

Oczywiście sam testosteron to nie wszystko, czym można zagęścić posiadany zarost. Bardzo dobrym sposobem jest w tym wypadku odpowiednia pielęgnacja już posiadanego zarostu. Dzięki stosowaniu odpowiednich środków odżywczych, czy też nawet masowaniu zarostu, możliwe jest wzmocnienie struktury włosów, dzięki czemu staną się one silniejsze. Duży wpływ ma na to masaż, który poprawia ukrwienie danego miejsca na skórze, co oczywiście również przekłada się na większą ilość dostarczanych składników odżywczych do cebulek włosów.

Na koniec pozostaje kwestia czesania brody. Jeśli chce się mieć gęstą i mocną brodę, poleca się jej częste rozczesywanie, najlepiej przy pomocy specjalnego grzebienia. Dodatkowo poleca się posiadanie i używanie kartacza, czyli specjalnej szczotki do brody.

Nie można również zapominać o środku ostatecznym, jakim jest przeszczep włosów, lecz zaleca się skorzystanie z niego dopiero wtedy, gdy wszystko inne zawiedzie.


Materiał partnera zewnętrznego