W jakim wieku mogą pojawić się problemy z przedwczesnym wytryskiem?

0
496
przedwczesny wytrysk
Przedwczesny wytrysk to problem powszechny, jednak nie może być bagatelizowany | fot.: stock.adobe.com

Problemy z przedwczesnym wytryskiem to dolegliwość niezwykle powszechna i równie wstydliwa. Wbrew pozorom może ona dotknąć każdego mężczyzny, bez względu na wiek. W przypadku występowania zbyt wczesnych wytrysków nie należy załamywać rąk, ponieważ istnieją skuteczne rozwiązania, które pozwalają na pozbycie się problemu.

Przedwczesny wytrysk – czym tak właściwie jest?

Według badań przeciętny stosunek seksualny trwa od 7 do 13 minut, a w przypadku przedwczesnego wytrysku jest to zdecydowanie krótszy czas. O przedwczesnym wytrysku mówimy wtedy, gdy pojawia się w trakcie gry wstępnej, po wprowadzeniu członka do pochwy lub chwilę po rozpoczęciu stosunku. Zbyt szybkie zakończenie zbliżenia jest stresujące, negatywnie wpływa na relacje z partnerem seksualnym oraz poczucie własnej wartości. Tadalafil Maxigra dostępny bez recepty może stanowić remedium na wstydliwą przypadłość.

Co powoduje występowanie przedwczesnego wytrysku?

Zbyt wczesna ejakulacja może mieć bardzo różne podłoże, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Wielu mężczyzn w młodym wieku, którzy dopiero rozpoczynają uprawiać stosunki seksualne, zmagają się z problemem przedwczesnego wytrysku. Wynika to przede wszystkim z odczuwania nadmiernej chęci zaimponowania partnerce, co potęguje stres i w ostateczności wpływa również na jakość oraz długość zbliżenia. Przedwczesny wytrysk wywołany nagromadzeniem się emocji i odczuwaniem zbyt dużej presji nie powinien być powodem do obaw, ponieważ zazwyczaj jest to problem krótkoterminowy. 

Przedwczesny wytrysk powodowany jest także przez inne schorzenia oraz zaburzenia. Czynnikami, które wpływają na pojawianie się zbyt wczesnej ejakulacji, są m.in.:

  • cukrzyca,
  • zaburzenia erekcji,
  • problemy neurologiczne,
  • nadczynność tarczycy,
  • choroby układu moczowo-płciowego.

Kto jest najbardziej narażony na problemy z przedwczesnym wytryskiem?

Badania wskazują, że zarówno zaburzenia erekcji, jak i przedwczesna ejakulacja to przypadłości, które dotykają przede wszystkim osoby w starszym wieku. Przerost i zapalenie prostaty dotyczą około 50% mężczyzn w wieku 50 lat, a to właśnie te schorzenia stanowią częstą przyczynę występowania przedwczesnego wytrysku. Można zatem stwierdzić, że wraz z wiekiem wzrasta ryzyko pojawiania się przedwczesnej ejakulacji, jednak każdorazowo powinno się diagnozować przyczynę problemu.

Przedwczesny wytrysk to problem powszechny, jednak nie może być bagatelizowany. Jeśli przypadłość ma podłożę psychogenne, warto wówczas wybrać się na terapię do specjalisty, który będzie mógł dobrać odpowiednie leki. W zależności od problemu należy kontaktować się z psychologiem lub seksuologiem. W sytuacji, gdy podejrzewamy, że przedwczesny wytrysk nie jest związany z naszymi odczuciami oraz emocjami, wówczas najlepiej odwiedzić urologa. W niektórych przypadkach niezbędne będzie regularne przyjmowanie leków farmakologicznych, a w innych wystarczy doraźne stosowanie produktów bez recepty, takich jak Tadalafil Maxigra.

Materiał partnera