Wybielanie zębów lampą – co warto wiedzieć?

0
1597
grafika przedstawiająca zęby
Dentyści zalecają, aby przez około dwa tygodnie po zabiegu wybielania zębów nie spożywać produktów o intensywnym zabarwieniu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dbanie o uśmiech zyskało nową jakość wraz z rozwojem stomatologii. Metody leczenia, pielęgnacji i wybielania zębów stają się coraz bezpieczniejsze. Jedną z metod wybielania zębów jest użycie specjalnej lampy. Dowiedz się, na czym polega wybielanie zębów lampą i co powinieneś wiedzieć przed podjęciem wybielania zębów tym sposobem.

Jak wygląda zabieg wybielania zębów lampą?

Wybielanie zębów lampą jest całkowicie bezpieczną formą wybielania zębów. Do tego zabiegu używa się specjalnej lampy, emitującej światło o odpowiedniej barwie i intensywności. Każdy gabinet stomatologiczny, który jest wyposażony np. w lampę Beyond, jest w stanie wykonać ten zabieg.

Gabinet stomatologiczny Uśmiech Zdrowia posiada specjalistyczne lampy, pozwalające przeprowadzić skuteczne wybielanie zębów. Stomatolog, który przeprowadza zabieg, ma duże doświadczenie w zakresie stomatologii estetycznej.

Prócz lampy, do wybielania używa się żelu zawierającego w składzie ok. 35% nadtlenku wodoru. Na zęby najpierw nakłada się wspomniany żel, a później poddaje je działaniu lampy. Utlenianie nadtlenku wodoru, zawartego w żelu, powoduje rozjaśnienie szkliwa.

Zalety wybielania zębów lampą

Wybielanie zębów lampą ma pewne zalety, których nie da się uzyskać korzystając z innych metod. Najważniejszą z nich jest szybkość uzyskania efektu. Pacjenci, którym zależy na szybkim efekcie, powinni zdecydować się na ten typ wybielania – często wystarczy jedna wizyta, by cieszyć się uzębieniem bielszym o kilka, kilkanaście odcieni.

Efekt uzyskany tym sposobem utrzymuje się bardzo długo. Inwestycja w wybielanie zębów lampą zaspokoi potrzeby większości pacjentów nawet na trzy lata. Sam zabieg jest też bezpieczny – do jego przeprowadzenia używa się przetestowanych narzędzi.

Wady wybielania zębów lampą

Wybielanie zębów lampą obarczone jest wadami, które mogą stanowić kłopot dla części pacjentów. Pacjenci po zabiegu często skarżą się na nadwrażliwość, która jednak z reguły mija po paru dniach. Zdarza się również, że po zabiegu pojawiają zmiany w szkliwie – można je wyrównać produktami bogatymi w fluor.

Po wybielaniu zębów konieczne jest, by przez minimum tydzień (a najlepiej – przez dwa tygodnie) utrzymać białą dietę. Stanowi to pewną niedogodność – konieczną do przejścia, by uzyskany efekt był możliwie zadowalający. Warto mieć to na względzie przed podjęciem zabiegu wybielania zębów lampą.

Warto pamiętać, że wybielaniu nie podlegają wypełnienia zębów oraz szczęki. Przykładowo -proteza po zabiegu wybielania będzie mieć dokładnie taki sam kolor, jak przed. Aby dopasować kolor protezy do naturalnego wybielonego uzębienia, konieczna będzie jej wymiana.

Czego nie należy robić po wybielaniu zębów?

Dentyści zalecają, aby przez około dwa tygodnie po zabiegu wybielania zębów nie spożywać produktów o intensywnym zabarwieniu. Mogą one doprowadzić nawet do całkowitej utraty uzyskanego efektu. Do najpopularniejszych niezalecanych do spożycia produktów zaliczają się m.in. : kawa, herbata, czerwone wino, żółtka jaj, zupy, czekolada.

Przez pierwsze kilka dni nie zaleca się również palenia papierosów, a także korzystania z papierosów elektronicznych. Mają one niekorzystny wpływ na kolor szkliwa.

Czy korzystałeś z wybielania zębów lampą?


Materiał partnera zewnętrznego