Co ciekawego na Netflix?

0
867
MANK (2020)David Fincher and Gary Oldman. Cr: Gisele Schmidt/NETFLIX
Mank to obraz z gwiazdorską obsadą - Gary Oldman, Amanda Seyfried i Lilly Collins wyreżyserowany przez Davida Finchera. MANK (2020) David Fincher i Gary Oldman | Netflix Cr: Gisele Schmidt/NETFLIX

Choć zdecydowana większość z nas wykorzystuje Netflixa do śledzenia swoich ulubionych seriali, to jednak warto od czasu do czasu odetchnąć od długich, czasem kilku sezonowych produkcji, i skupić się na filmie. Co ważne, za pośrednictwem Netflixa mamy możliwość zobaczenia hitów, które Netflix udostępnia na zasadzie licencji, ale też produkcje, do których Netflix ma wyłączne prawo. W przeszłości filmy te uchodziły ze kiepskie kino klasy B. Obecnie jednak produkcje stają w szranki ze światowymi hitami w batalii o najważniejsze wyróżnienia branżowe.

Mank

Mank to obraz z gwiazdorską obsadą – Gary Oldman, Amanda Seyfried i Lilly Collins wyreżyserowany przez Davida Finchera. Produkcja opowiada o trudach pracy nad scenariuszem do Obywatela Kane’a. Bohaterem filmu jest Herman Mankiewicz, który został w tym celu zatrudniony przez Orsona Wellesa. Czarno-biała specyfika filmu przypomina dawne produkcje, co akurat w tym przypadku jest niewątpliwie pozytywnym przejawem. Warto zobaczyć ten ambitny film! 

mank gary oldman
Film, w którym główna rola przypadła Gary’emu Oldmanowi, przeniesie nas do Hollywood z lat 30. ubiegłego wieku | fot.: Netflix

Diabeł Wcielony

Diabeł Wcielony to kolejny film, który został obsadzony samymi gwiazdami. Tom Holland, znany jako Spider-Man, Robert Pattinson, czyli legendarny wampir ze Zmierzchu przeniosą nas do Stanów Zjednoczonych z okresu powojennego, gdzie małe społeczności szybko ofiarują swoje zaufanie przewodniczącym kościoła. Czy wszyscy w mieścinie mają dobre zamiary? Czy młody weteran wojenny, w którego rolę wciela się Tom Holland, zdoła rozpoznać wroga wśród garstki przyjaciół?

Diabeł wcielony robert Pattison
„Diabeł wcielony”. Akcja ma miejsce w powojennym miasteczku, pełnym korupcji i brutalności, gdzie złowrogie indywidua skupiają się wokół młodego mężczyzny oddanego ochronie tych, których kocha | The Devil All The Time: Robert Pattinson as Preston Teagardin. Photo Cr. Glen Wilson/Netflix © 2020

Historie Małżeńskie

Spokojny film reżyserii Noah Baumbach, w którym główną rolę gra dwójka małżonków (Scarlett Johansson oraz Adam Driver). Historia opowiada o burzliwym związku tych dwojga, próbie połączenia pracy, życia prywatnego, wychowania dziecka w akompaniamencie ciągłych utarczek słownych i kłótni. Czy ta historia małżeńska zakończy się szczęśliwie? Warto nadmienić, że produkcja została nominowana do Oscara w kategorii najlepszego filmu. 

Irlandczyk

Czy jest na sali ktoś, kto nie pamięta gangsterskich filmów z Robertem De Niro czy Alem Pacino? Tęsknicie za tamtymi produkcjami? To macie jeszcze jedną. Irlandczyk to dzieło w reżyserii Martina Scorsese, które na przestrzeni ponad 3,5 godziny opowiada nam epicką historię strajku robotników, i przyjaciół, którzy na przestrzeni lat wciąż pałają do siebie różnymi uczuciami. Warto zobaczyć w całości lub podzielić sobie na kilka sesji.

The Old Guard

The Old Guard to film, który jest produkcją z pogranicza Science-Fiction. Opowiada on o nieśmiertelnych, którzy na przestrzeni lat byli żołnierzami, wojownikami oraz najemnikami, strzegący bezpieczeństwa Ziemi i ich mieszkańców. Gdy jednak doszło do rozpoznania ich, głównym priorytetem jest ochrona siebie i tożsamości, które była skryta przez wieki. Bardzo dynamiczny film, okraszony dużą dozą akcji i zwrotów w fabule. Jeśli uwielbiacie kino akcji, The Old Guard to propozycja właśnie dla was tym bardziej, że na przestrzeni najbliższych lat możemy spodziewać się kontynuacji. 

THE OLD GUARD
The Old Guard to film, który jest produkcją z pogranicza Science-Fiction | THE OLD GUARD (L to R) MATTHIAS SCHOENAERTS as BOOKER and CHARLIZE THERON as ANDY in THE OLD GUARD. Cr. AIMEE SPINKS/NETFLIX © 2020

Czytaj też:

ŁNA