Kolejne 365 dni Blanki Lipińskiej – czy warto sięgnąć po tę książkę?

0
718
kobieta czytająca w łóżku
365 dni, Ten dzień i Kolejne 365 dni Blanki Lipińskiej to trylogia, która wywróciła do góry nogami polski rynek czytelniczy | fot.: stock.adobe.com

Wiele osób kojarzy Blankę Lipińską przede wszystkim z jej burzliwych związków z celebrytami, a także licznymi operacjami plastycznymi. Warto jednak pamiętać, że źródłem jej popularności były napisane przez nią powieści. 365 dni, Ten dzień i Kolejne 365 dni Blanki Lipińskiej to trylogia, która wywróciła do góry nogami polski rynek czytelniczy. Czy warto po nie sięgnąć? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Kim jest Blanka Lipińska?

Blanka Lipińska to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego rynku czytelniczego… i nie tylko. Początki jej zawodowej kariery nie wskazywały na to, że zacznie pisać książki. Trudno było nawet zakładać, że stanie się znaną w całym kraju celebrytką. Po maturze uczyła się bowiem w studium kosmetycznym, a później została wizażystką. Pracowała też jako specjalistka i menedżerka w działach sprzedaży i marketingu firm z branży hotelarskiej. Potem był jeszcze epizod z federacją KSW, w której zajmowała się rekrutacją i szkoleniem tak zwanych „ring grils”, aż nagle w 2014 roku postanowiła… napisać swoją pierwszą powieść. Jej książka 365 dni niespodziewanie zyskała uznanie wśród czytelników i stała się bestsellerem. To było zaskakujące nie tylko ze względu na wykształcenie i dotychczasową karierę zawodową pisarki, ale również to, że inspiracją do jej napisania było… jej nieudane życie seksualne z poprzednim partnerem.

W czym tkwi sekret 365 dni?

Książka 365 dni nie tylko stała się bestsellerem. W krótkim czasie sprzedano ponad 500 tysięcy egzemplarzy tej powieści. Zachęcona pozytywnym odbiorem autorka rozpoczęła zatem pracę nad swoimi kolejnymi dziełami. Jeszcze w 2018 roku wypuściła na rynek drugą część serii zatytułowaną – Ten dzień. W 2019 roku wydano natomiast Kolejne 365 dni Blanki Lipińskiej – trzecią część trylogii. Książki tej autorki od początku wywoływały też wiele kontrowersji. Przede wszystkim z powodu na istniejące w nich odważne sceny erotyczne, a także nietuzinkowy sposób ich promocji. Blanka Lipińska wystąpiła nawet w rozbieranej sesji zdjęciowej dla miesięcznika „CKM”. Autorka nie pozostała jednak przy pisaniu książek. W 2019 roku ogłosiła, że zamierza zekranizować swoje powieści. Premiera filmu 365 dni odbyła się 7 lutego 2020 roku. Mimo że wiele osób określiło ten film jako najgorszy film roku… a może nawet dekady… tylko w ciągu trzech tygodni od premiery obejrzało go ponad 1,5 miliona osób.

Czy warto czytać Blankę Lipińską?

Odpowiadając jednak na pytanie z tytułu – czy warto sięgnąć po książkę Kolejne 365 dni Blanki Lipińskiej? Tę autorkę można niewątpliwie kochać albo nienawidzić. Aby dowiedzieć się, w której grupie się znajdujemy, koniecznie trzeba sięgnąć po jej pozycje. Dla zachęty warto dodać, że Kolejne 365 dni Blanki Lipińskiej przyniosło jej główną nagrodę w plebiscycie portalu Plejada.pl w kategorii Nadzieja Plejady, a także nagrodę Bestsellery Empiku, którą ta znana sieć przyznaje autorom najlepiej sprzedających się wydawnictw. Książka Kolejne 365 dni dostępna jest w księgarniach internetowych. Polecamy przede wszystkim stronę Matfel.pl.

Materiał partnera