Wednesday od Tima Burtona – serial, który zawojował platformą Netflix

0
581
Wednesday
Serial opowiada o bystrej i sarkastycznej Wednesday Addams, którą rodzice wysyłają, po wielu makabrycznych sytuacjach w poprzednich szkołach, do Akademii Nevermore, szkole z internatem dla "dziwaków" | fot.: Netflix

O serialu fani wiedzieli już od dawna, oczekiwały na niego miliony. Okres zdjęciowy trwał od 13 września 2021 roku, aż do 10 lutego 2022 roku. Tim Burton, cała ekipa, wraz z aktorami, spędzili wiele godzin na planie filmowym, aby produkcja była jak najlepsza. Tak właśnie się stało. Serial nie tylko podbił serca fanów na całym świecie, ale również statystyki platformy Netflix!

Rodzina Addamsów w serialu Netflixa

Serial opowiada o bystrej i sarkastycznej Wednesday Addams, którą rodzice wysyłają, po wielu makabrycznych sytuacjach w poprzednich szkołach, do Akademii Nevermore, szkole z internatem dla „dziwaków”. Sam budynek, zajęcia oraz uczniowie przywodzą na myśl przygody Harry’ego Pottera, w klasycznym Hogwarcie. Już w pierwszy dzień szkoły dziewczyna staje przed niebezpieczną sytuacją, jest świadkiem ataku potwora, który od paru dni sieje postrach w pobliskim miasteczku. Seria przepełniona jest zjawiskami paranormalnymi, wspomnieniami rodziny Addamsów oraz zagadkami, którym czoła stawić musi sama główna bohaterka, ratując przy tym siebie i swoich bliskich. Wbrew pozorom, które odniesie widz na początku serialu, Wednesday wzbudzi wiele pozytywnych emocji i wejdzie w przyjacielskie relacje ze swoimi rówieśnikami. 

Wednesday bije rekordy oglądalności na platformie 

Już przed premierą większość fanów i krytyków okrzyknęła serial jako najgorętszą premierę roku. Nie mylili się oni ani trochę, ponieważ produkcja Tima Burtona wyprzedziła swoją oglądalnością nawet czwarty sezon „Stranger Things”, który plasował się na pierwszym miejscu hitów Netflixa względem oglądalności w dniu premiery, aż do wyjścia „Wednesday”. Seria jest koleją produkcją inspirowaną obrazkowymi historiami Charlesa Samuela Addamsa, który do życia powołał makabryczną rodzinę w latach 30. ubiegłego wieku. W ciągu trzech pierwszych dni „Wednesday” oglądana była aż przez 341 milionów godzin na całym świecie. Taką popularnością podczas premiery nie cieszył się wcześniej żaden serial, ani film. Sukces czwartego serialu „Stranger Things” był gorszy aż o 55 milionów godzin w ciągu premierowego weekendu. Najnowsza, serialowa produkcja Netflixa do tej pory osiągnęła łącznie 752,52 miliony godzin oglądania, co daje jej trzecie miejsce względem cało kształtnej oglądalności.

Wednesday – podsumowanie

Ten serial pokazuje młodzieży, że nawet ten, który ma najtwardsze serce, może się złamać, kiedy w niebezpieczeństwie są jego najbliżsi. Wednesday pojawiła się w Nevermore stosunkowo niedawno, ale tak szybko zdążyła przywiązać się do tego miejsca i ludzi, że stawiała własne życie na szali, aby uratować resztę. Zagadkowa przeszłość rodziców oraz dążenie do odnalezienia sprawcy morderstw przyciąga widzów, którzy uwielbiają sprawy kryminalne i tajemnicze produkcje. Na samym Filmwebie serial ma świetne opinie, wystawione przez krytyków, a fani są oczarowani nie tylko samą główną bohaterką, ale także postaciami pobocznymi. Serial wykonany jest świetnie, Burtonowi i całej ekipie należą się gromkie brawa. Widzowie nie mogą doczekać się kolejnego sezonu, który prawdopodobnie jest już planowany. 

JOR