W jaki sposób zwrócić nietrafiony zakup?

0
1513
Odsyłając towar w terminie można mieć pewność, że sprzedawca zwróci pieniądze | fot.: pexels.com

Zakupy robione online nie należą do rzadkości. Niestety przez wzgląd na fakt, iż nie można zobaczyć towaru na własne oczy często okazuje się że nie spełnia oczekiwań. Nie jest to jednak problem, gdyż kupując w sklepach internetowych czy na aukcjach bez trudu można zwrócić każdy przedmiot, bez względu na to ile kosztował.

Zwrot towaru-co trzeba zrobić?
Przez internet obecnie można kupić wszystko, odzież, obuwie, a nawet materiały budowlane, jeśli jednak po otrzymaniu przesyłki okaże się, że przedmiot nie spełnia oczekiwań, a niestety tak często się zdarza można bez trudu odesłać go. Należy jednak wcześniej poinformować sprzedającego o chęci odstąpienia od umowy, zawartej na odległość. Taki zwrot musi zostać przyjęty, o ile towar nie nosi śladów użytkowania.

Jak szybko załatwić formalności związane ze zwrotem?

Na poinformowaniu sprzedającego, że chce się zwrócić towar cała procedura się jednak nie kończy, gdyż należy wypełnić również formularz odstąpienia od umowy, który jest niezbędny w takim przypadku. Nie chcąc tracić cennego czasu warto skorzystać z serwisu zwracam.pl, gdzie sprawnie uda się załatwić wszelkie formalności, wypełnić protokół, a także zamówić kuriera, który odbierze przesyłkę. Skorzystać z pomocy serwisu może każdy, bez dodatkowych opat.

Formularz zwrotu – co musi zawierać?

Prawidłowo wypełniony formularz zwrotu musi zawierać:

  • dane osobowe
  • informacje odnośnie towaru

Nie jest konieczne natomiast podawanie, z jakiego powodu towar zostaje odesłany. Każdy, kto robi zakupy online może zwrócić zakupy w ciągi czternastu dni od daty ich otrzymania. Należy jednak przestrzegać tego terminu, gdyż sprzedawca może nie przyjąć zwrotu i nie oddać pieniędzy.

Zwrot pieniędzy za towar

Odsyłając towar w terminie można mieć pewność, że sprzedawca zwróci pieniądze. Warto jednak pamiętać, iż nie nastąpi to automatycznie, gdyż na to jest również czternaście dni, więc cierpliwość będzie wymagana.

Koszty, jakie trzeba ponieść przy odstąpieniu od umowy

Rezygnując z zakupionego towaru nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów, prócz tych związanych z przesyłką. Niestety dwukrotnie za wysyłkę musi zapłacić osoba, która odstępuje od umowy, chyba że sprzedawca określa inne zasady. Oczywiście w przypadku reklamacji koszty przesyłki są zwracane w pełni, ale tylko wtedy. Warto więc rozsądnie robić zakupy, by nie narażać się na straty.

Jak odesłać przesyłkę?

Każdy zwrot towaru to obciążenie finansowe dla kupującego. Koszty uzależnione są przede wszystkim od gabarytów paczki, a także od tego, jakim sposobem zostanie wysłana. Najlepiej skorzystać z serwisu i zamówić kuriera, który na pewno okaże się tańszą opcją niż przesyłka pocztowa. Wtedy też nie trzeba fatygować się osobiście, bo kurier odbierze ją spod wskazanego adresu w wyznaczonym czasie.

Co warto wiedzieć zwracając towar?

Decydując się na odstąpienie od umowy, należy przede wszystkim odesłać paczkę w ciągu wyznaczonego czasu. Jej zawartość musi być w stanie nienaruszonym, czyli nie może posiadać żadnych śladów użytkowania.


Materiał partnera zewnętrznego