Angielski online dla dzieci – dlaczego warto wybrać taką formę nauki?

0
11227
dziewczynka koszulka z flagą brytyjską
Angielski online dla dzieci stał się wyjątkowo popularny i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się w najbliższym czasie skończyć | fot.: materiał partnera

Niestety sytuacja w kraju i na świecie często nie napawa nas optymizmem. Wiele osób przyzwyczaiło się do tego, że część naszego życia przeniosła się do świata digitalu. Choć tęsknimy za normalnością, wszystko wskazuje na to, że musimy uzbroić się w cierpliwość. Warto w takiej chwili przypomnieć sobie, jakie są zalety nauki online! Choć możemy być taką formą edukacji już nieco zmęczeni – szczególnie dzieci – to wciąż pozostaje ona bezpieczną alternatywą. 

Angielski online dla dzieci stał się wyjątkowo popularny i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się w najbliższym czasie skończyć. Dlaczego warto wybrać taką formę nauki? Jakie są jej zalety? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule!

Zalety nauki online

Angielski online dla dzieci to przede wszystkim bezpieczna alternatywa dla tradycyjnego szkolnictwa. Dziecko przebywa w swoim własnym domu, z dala od zagrożeń ze strony obcych ludzi. Nie jest wystawione na działanie zarazków. Do tego czuje się o wiele swobodniej i pewniej siebie, gdy otacza go środowisko dobrze znane, przyjazne, swojskie. Może to pozytywnie wpłynąć na oceny i postępy w nauce! Jeśli obawiasz się odwrotnego skutku – zbytniego rozproszenia uwagi, zastosuj następujący trik: wyznacz w pokoju dziecka lub w innym pomieszczeniu specjalną strefę do nauki. W okolicy nie ustawiaj niczego, co może odwrócić uwagę malucha. 

Kolejną, niezaprzeczalną zaletą nauki online jest brak konieczności dojazdów. Benzyna sporo kosztuje, a do tego dochodzi jeszcze opłata za parking. Stanie w korkach, szukanie miejsca parkingowego – to wszystko nie tylko zajmuje czas, ale często jest też źródłem frustracji i złości. Angielski online dla dzieci daje Ci wolność w kwestii ustalania grafiku. W czasie, gdy dziecko ma lekcję, Ty możesz nadrobić zaległości – lub, co o wiele przyjemniejsze – spędzić czas sama ze sobą. Wziąć kąpiel, poczytać książkę, obejrzeć serial – możliwości jest naprawdę wiele! 

Taka alternatywa edukacji jest też tańsza – ponieważ większość szkół oferuje bardzo dobre ceny dla większych pakietów. Oznacza to, że jeśli chcesz posłać więcej niż jedno dziecko do takiej szkoły, możesz naprawdę sporo oszczędzić! 

Wiele szkół – chociażby Novakid – oferuje dowolne dobieranie terminu i godziny lekcji oraz możliwość zmiany nauczyciela. Ponieważ lekcje odbywają się online, nauczyciele mogą pochodzić z całego świata! Nawet z wyjątkowo odległych i egzotycznych miejsc. Dzięki temu dziecko nie tylko pozna język, ale także inne kultury, otworzy się na świat, stanie wrażliwsze, bardziej świadome. Tego typu doświadczenia są bezcenne! 

Angielski online dla dzieci daje tę wolność, że zazwyczaj wszystko, co niezbędne, a także materiały dodatkowe, znajdują się online. Rodzic nie ponosi dodatkowych kosztów, a dzieci omija konieczność dźwigania. 

Dobry angielski online dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

chłopiec z flagami amerykańskimi
Angielski online dla dzieci to przede wszystkim bezpieczna alternatywa dla tradycyjnego szkolnictwa | fot.: materiał partnera

Wybierając angielski online dla dzieci, warto zwrócić uwagę, jacy nauczyciele uczą w szkole. Czy są wśród nich native speakerzy? Jeśli tak – to świetnie! Takie osoby nauczą Twoje dziecko naturalnego, prawdziwego akcentu, Jeśli masz okazję – koniecznie wybierz takiego nauczyciela. Chociażby na część lekcji.

Zwróć też okazję, jak odbywają się lekcje. Jeśli mamy do czynienia z zajęciami online, warto, aby odbywały się one jeden na jeden. Czyli tylko uczeń i nauczyciel. Dzięki temu dziecko trzyma 100% uwagi, będzie mogło nadrobić materiał i zaległości, a w razie potrzeby i chęci – przerobić więcej, niż w szkole. To duży plus! 

Kolejna kwestia – czy dany angielski online dla dzieci jest układany indywidualnie, z uwzględnieniem konkretnych potrzeb ucznia? Czy szykując program nauczania, bierze się pod uwagę zainteresowania, umiejętności, wiedzę, poziom danego dziecka? Jeśli tak – to naprawdę dobrze trafiliście! Takie lekcje to skarb.

Materiał partnera