Za co dzieci kochają auta na akumulator? Sprawdź!

0
712
samochód akumulator
Wybór aut na akumulator jest naprawdę szeroki, dzięki czemu można znaleźć model idealny dla każdego dziecka | fot.: materiał partnera

Auta na akumulator dla dzieci to doskonały pomysł na prezent zarówno dla maluchów, jak i dla starszych dzieci. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy na pewno taki pojazd jest bezpieczny dla ich pociechy. Inni zastanawiają się, czy ich dziecko będzie korzystało z takiego auta. W dzisiejszym artykule poznacie odpowiedzi na te i inne często zadawane pytania dotyczące pojazdów na akumulator.

Czy Twoje dziecko polubi samochód na akumulator?

Oczywiście trudno udzielić tu jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każde dziecko jest inne i rozwija się we własnym indywidualnym tempie. Jednak zdecydowana większość dzieci uwielbia zabawki, jakimi są auta na akumulator. 

W przypadku fanów motoryzacji możemy śmiało założyć, że samochód będzie miłością od pierwszego wejrzenia. Wtedy już właściwie nie pozostaje nic innego jak wybór ukochanej marki oraz ulubionego koloru pojazdu. Szeroka oferta aut dostępna jest w sklepie Ramiz. W asortymencie dostępne są samochody na akumulator dla dzieci takich marek jak: Audi, Toyota, Lexus, Lamborghini, Maserati, Mercedes-Benz, Ford, Land Rover, Jeep, Volvo i wielu innych.

Co w przypadku dzieci, których zainteresowania nie zmierzają raczej w kierunku motoryzacji? Czy im spodobają się auta na akumulator? W zdecydowanej większości przypadków odpowiedź brzmi tak. Dzieci na ogół lubią przygody i przemieszczanie się różnymi pojazdami. Ogromną frajdę sprawia im, że mogą kierować pojazdem (lub siedzieć za kierownicą, którą, za pomocą pilota, steruje opiekun). Wówczas auta na akumulator dla dzieci są doskonałą alternatywą dla wózka podczas spacerów lub po prostu świetnym sposobem spędzania wolnego czasu. 

Poziom bezpieczeństwa w trakcie zabawy

Auta na akumulator dla dzieci mogą być sterowane przez osobę dorosłą za pomocą bezprzewodowego pilota dołączonego do samochodu. Dzięki tej możliwości opiekun ma pełną kontrolę nad pojazdem. Może sterować kierunkiem i szybkością jazdy. W razie potrzeby ma możliwość natychmiastowego i bezpiecznego zatrzymania auta. 

Ponieważ zasięg pilota jest ograniczony, podczas jazdy należy przebywać w pobliżu dziecka – w odległości ok. 10-20 metrów (w zależności od modelu samochodu). Nie jest to jednak żadnym problemem, ponieważ prędkość jazdy jest tak naprawdę niewielka i wynosi do 10 km/h. Odpowiada to marszowi spokojnym krokiem. Nie ma więc powodów do obaw, że samochód z dzieckiem trzeba będzie gonić.

Co jeszcze dobrze wiedzieć przed zakupem samochodu na akumulator?

Samochody na akumulator, jak sama nazwa wskazuje, zasilane są akumulatorowo. W zestawie dołączona jest ładowarka, którą wystarczy podpiąć do zwykłego gniazdka sieciowego w domu, by w pełni naładować pojazd. 

W wyposażeniu aut znajdują się także pasy bezpieczeństwa, blokada bocznych drzwi, panel multimedialny lub radio. Wybrane modele mają także skrzynie biegów, światła led czy też dodatkowe siedzenia dla współpasażerów. Wybór aut na akumulator jest naprawdę szeroki, dzięki czemu można znaleźć model idealny dla każdego dziecka. A jazda nim to wspaniała i niezapomniana przygoda i jednocześnie nauka prowadzenia pojazdu i zasad ruchu drogowego!

Materiał partnera