Garść sposobów na szczęśliwy związek

0
329
szczęśliwy związek
Seks to naturalna potrzeba każdego człowieka, a z osobą, którą kochamy staje się dodatkowo sposobem na budowanie jeszcze bliższej więzi | fot.: materiał partnera

Zbudowanie szczęśliwego, opartego na wzajemnym zrozumieniu, zaufaniu i szacunku związku, to niezwykle ważna sprawa, która znacznie ubogaca nasze życie. I choć mogłoby się wydawać, ze nie mamy na to wpływu, a niektórzy po prostu mają szczęście w miłości, którego innym brakuje, nie do końca tak jest. Często nad związkiem można pracować, aby był jak najbardziej satysfakcjonujący. Wprawdzie nie ma jednego, uniwersalnego przepisu na dobrą relację, jednak warto zadbać o pewne aspekty, które zazwyczaj przynoszą parom liczne korzyści.

Wspólny czas

Trudno o udaną relację, kiedy wszystko robicie osobno i brakuje wam czasu na wspólne aktywności, albo razem zajmujecie się jedynie nielubianymi obowiązkami. Zadbajcie o to, aby regularnie znaleźć czas tylko we dwoje. Możecie wtedy wyjść na kolację czy do kina, ale równie dobrze tym co was łączy może być wspólne hobby, które jest wciągające dla obu osób.

Udane życie intymne

Seks to naturalna potrzeba każdego człowieka, a z osobą, którą kochamy staje się dodatkowo sposobem na budowanie jeszcze bliższej więzi. Na początku zakochane pary zazwyczaj mogłyby nie wychodzić z łóżka. Po kilku latach, gdy przychodzi proza życia, pojawiają się dzieci, kredyty i inne obowiązki, zdarza się, że do sypialni wkrada się rutyna. Warto się postarać ją wspólnie przełamać np. testując nowe pozycje, zabawki erotyczne czy opowiadając sobie o swoich fantazjach.

szczęśliwa para
Śmiech i poczucie humoru pomagają rozładować wiele sytuacji w różnych obszarach życia | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Te same cele i wartości

Zdarza się, że osoby, które bardzo się od siebie różnią i mają zupełnie inne charaktery tworzą harmonijny związek. Jest to zazwyczaj trudniejsze niż w przypadku partnerów o podobnych temperamentach, nie jest jednak zupełnie niemożliwe. Inaczej sprawa wygląda kiedy wyznajemy w życiu całkiem inne wartości i cele, np. jedna osoba chce mieć dzieci, a druga nie. O takich kwestiach warto wiec rozmawiać już na samym początku, żeby później nie doznać rozczarowania.

Rozwiązywanie konfliktów na bieżąco

Nawet w idealnym związku nie da się uniknąć kłótni i sporów. To normalne, jesteście przecież dwoma odrębnymi osobami, które mogą mieć różne potrzeby czy poglądy na pewne kwestie. Ważne jednak jest, aby nie dusić w sobie emocji i mówić partnerowi wprost jak się czujemy i o co nam chodzi. Tzw. „ciche dni” nie wnoszą nic pozytywnego do związku i nie ułatwiają wypracowania kompromisu.

Cierpliwość i poczucie humoru

Pamiętajmy, że nasz partner jest tylko człowiekiem – zdarza mu się popełniać błędy, może być zmęczony, zestresowany i nie zawsze odgadnie czego akurat potrzebujemy. O ile nie są to istotne kwestie, starajmy się być cierpliwi i wyrozumiali. Czasem zamiast robić awanturę o zapomnianą rocznicę, można obrócić wszystko w żart. Śmiech i poczucie humoru pomagają rozładować wiele sytuacji w różnych obszarach życia. Nie inaczej jest w związkach dwojga ludzi – naprawdę nie warto brać wszystkiego zbytnio do siebie.

Materiał partnera zewnętrznego