Jak podnieść libido i rozbudzić podniecenie?

0
810
problemy z pożądaniem w związku
Niezależnie od występowania dodatkowych czynników, różne osoby mają libido na innym poziomie | fot.: materiał partnera

To oczywiste i zupełnie normalne, że nie przez cały czas mamy taką samą ochotę na seks. Wiek, kondycja i staż związku mają tu duże znaczenie. Problem pojawia się gdy jesteśmy młodzi, nic nam nie dolega, a mimo to pożądania brak. Żyjemy w czasach, gdy sytuacje stresowe zdarzają się na każdym kroku. Napięcie, przepracowanie, poczucie odpowiedzialności i ambicje mogą przytłaczać. Jak nie zapomnieć o przyjemnych aspektach życia? Czym tak właściwie jest libido i czy można je podkręcić?  

Pobudzenie seksualne

Niezależnie od występowania dodatkowych czynników, różne osoby mają libido na innym poziomie. Jedni mają większe potrzeby seksualne, u innych ta dziedzina życia nie jest tak mocno istotna. Istnieje też mały odsetek ludzi aseksualnych, którzy w ogóle nie odczuwają podniecenia. Na rozbudzenie żądzy wpływają aspekty takie jak biologia – hormony, czynniki psychologiczne i społeczne. Jest to stan zainteresowania i motywacji erotycznych, który dąży do wykonywania czynności natury seksualnej w celu zaspokojenia. Wiele składowych może osłabiać te nastroje.

Co osłabia pożądanie i jak je podnieść?

Czasem wystarczy uświadomić sobie fakt, że istnieje problem, wówczas można wdrożyć działanie, które ma na celu jego rozwiązanie. O pozytywach wynikających z aktywności seksualnej i udanego życia erotycznego, nie trzeba przypominać. Dlaczego, więc sobie ich odmawiać?

  • Stres, zmęczenie, przepracowanie wpływają na kondycję seksualną. Zabawy w sypialni mogłyby pomóc rozładować napięcie, ale zazwyczaj obciążenie psychiczne mocno obniża apetyt na erotyczne zabawy. To błędne koło.
  • Rutyna, nuda, problemy w związku. Po wielu wspólnych latach nie rzucamy się na siebie, jak to miało miejsce kiedyś, nie jesteśmy tak kreatywni, potrzebujemy więcej czasu, by się rozbudzić do działania. A wystarczy trochę więcej wysiłku, inicjatywy, chwila na poszukanie inspiracji. Może w tym pomóc kilka cudzych pomysłów. Warto czasem poszukać rozwiązań, wzorując się na podpowiedziach innych osób. Można zacząć od gry wstępnej – https://www.strefanamietnosci.pl/dobra-gra-wstepna-czyli-jaka/to pierwszy krok, by rozpalić zmysły, nie tylko swoje, ale też partnerki lub partnera. Samo podniecenie drugiej osoby może przynieść skutek. Gdy patrzymy na to, jak na nasze starania reaguje druga strona, też włączamy się do akcji. Zorganizowanie dobrego wstępu do miłosnych przygód,  będzie początkiem zmian i zapalnikiem wyzwalającym uśpione pokłady erotycznej energii.
  • Używki, słaba kondycja, niehigieniczny tryb życia – nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki, palenie tytoniu, jak wiadomo, osłabia cały organizm, w tym strefę intymną. Niedotlenione, zaniedbane ciało ma spowolnione funkcje. Uprawiając sport i dbając o siebie, wyzwalamy endorfiny, które są hormonami szczęścia. Pozytywnie, zdrowo podkręceni będziemy mieli ochotę na różne inne aktywności fizyczne w tym oczywiście seks.
  • Zaburzenia hormonalne – niski poziom testosteronu wiąże się ze znacznym spadkiem energii seksualnej. W ciągu życia ilość tego związku chemicznego ulega zmianie. Szczególnie mała jego ilość jest w okresie andropauzy, który jest odpowiednikiem kobiecej menopauzy. W tym przypadku należy zwrócić się do lekarza, który pomoże pokonać problem.
  • Choroby –  mała aktywność seksualna może być powiązana z kłopotami ze zdrowiem. Warto zrobić wyniki i sprawdzić, czy wszystko w organizmie pracuje, jak powinno. Możliwe, że problemy z libido są dodatkowym objawem łączącym się z inną dysfunkcją organizmu, którą trzeba wyleczyć, nim zacznie się walczyć o powrót sił i ochoty w dziedzinie ero.

Co pomaga na kłopoty z libido?

Jeżeli problemy z aktywnością seksualną nie wiążą się z żadną poważniejszą dolegliwością i nie są objawem słabej formy fizycznej, można je odczarować i przegnać rutynę, by na nowo cieszyć się seksem. Tkwienie w matni, własne ograniczenia, brak pomysłu i chęci na zmianę w tym przypadku łatwo pokonać, wystarczy w wyszukiwarkę wrzucić blog erotyczny, a tam już czekają inspiracje, nowinki, pomysły, które z pewnością pomogą w uwolnieniu potencjału i rozbudzeniu libido na nowo.


Materiał partnera zewnętrznego