Wpływ impotencji na związek

0
1902
zadowolona para w łóżku
Impotencja wiąże się z brakiem współżycia, a co za tym idzie – utrudnia spełnienie seksualne obu partnerów | fot.: materiał partnera

Ważnymi elementami pozwalającymi nam osiągnąć wysoki stopień satysfakcji życiowej jest szczęśliwy związek i udane pożycie seksualne. Choć próbujemy to ukryć, seksualność ma duży wpływ nie tylko na spełnienie, ale i na samo budowanie relacji z drugą osobą. Z tego powodu impotencja Twojego partnera może bardzo negatywnie odbić się na Waszym związku oraz na Twoim poczuciu szczęścia.

Czym jest impotencja i jakie są jej najczęstsze przyczyny?

Impotencja to dysfunkcja polegająca na tym, że mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć wzwodu lub dłużej go utrzymać. Choć trwałe zaburzenia tego typu są raczej rzadkością, to szacuje się, że co drugi mężczyzna w naszym kraju ma obecnie lub miał w przeszłości problemy z potencją lub utrzymaniem członka w stanie erekcji. Tego typu zaburzenie nie tylko uniemożliwia osiągniecie seksualnej satysfakcji, ale również może prowadzić do licznych kompleksów, co odbija się negatywnie na dobrostanie psychicznym mężczyzny.

Najczęstszym powodem problemów z erekcją jest andropauza, która powoduje zmiany hormonalne znacząco utrudniające erekcję. Jednak nie jest to jedyna przyczyna – impotencja dotyczy często mężczyzn przewlekle chorych, np. z dużą nadwagą czy nadciśnieniem. Wbrew pozorom dość często dotyka także młodych mężczyzn, którzy ze względu na stres i przepracowanie nie mają szans zadbać o swoje życie seksualne. Często osiągnięcie wzwodu utrudnia także presja ze strony partnerki lub jej bierność.

Jak impotencja może wpłynąć na Wasz związek?

Impotencja wiąże się z brakiem współżycia, a co za tym idzie – utrudnia spełnienie seksualne obu partnerów. Może to prowadzić do frustracji. Dodatkowym czynnikiem jest także fakt, że nie jesteście w stanie zbudować intymnej relacji i zaufania między Wami, co może negatywnie wpłynąć na Wasz związek w przyszłości i skończyć się nawet jego rozpadem. Wszelkiego rodzaju problemy z erekcją mogą być szczególnie uciążliwe, gdy planujecie mieć dziecko, a z wiadomych względów nie jesteście w stanie zrealizować swojego celu. Impotencja odbija duże piętno na psychice mężczyzny, co może prowadzić do spadku samooceny i zamknięcia się w sobie. To kolejny krok do zniszczenia Waszej relacji.

Jak pomóc partnerowi zmagającemu się z zaburzeniami wzwodu?

Doraźnym środkiem, który pozwoli Wam poradzić sobie z zaburzeniami erekcji i prowadzić normalne współżycie, będzie dostępna bez recepty kamagra. Działa ona szybko i umożliwia bezpieczne i satysfakcjonujące doznania. Zażywanie kamagry może bardzo pozytywnie wpłynąć na naprawę relacji. Nie znaczy to jednak, że nie powinnaś robić niczego więcej. Twoja pomoc będzie niezastąpiona w wyeliminowaniu przyczyn impotencji.

Niezwykle istotna jest szczera rozmowa, akceptacja i wsparcie. W żadnym razie nie możesz obwiniać partnera o ten stan rzeczy. Wyrozumiałość na pewno pozwoli mu poczuć się bardziej komfortowo. Staraj się nie przelewać negatywnych emocji związanych ze współżyciem na partnera, bo poczucie winy będzie tylko pogłębiać problem. Jeśli podejmiecie próbę stosunku, pomóż mu się odprężyć i przejmij inicjatywę. Daj mu poczucie bezpieczeństwa oraz przyjmij aktywną postawę podczas gry wstępnej – być może odpowiednia dbałość o komfort i pobudzenie partnera pomoże mu przynajmniej częściowo uporać się z problemem.

Materiał partnera