Akcesoria dla kotów, za które Twój pupil pokocha Cię jeszcze bardziej

0
807
Kobieta całująca rudego kota
Dobrze jest zatem robić przemyślane zakupy dla kota, aby trafić w jego gust i sprawić, że jego codzienność stanie się urozmaicona | fot.: stock.adobe.com

Każdy właściciel chciałby uszczęśliwić swojego pupila i zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Wielu miłośników kotów kupuje tony zabawek i akcesoriów, które później leżą w kącie, a zwierzak nawet na nie nie spojrzy. Dobrze jest zatem robić przemyślane zakupy dla kota, aby trafić w jego gust i sprawić, że jego codzienność stanie się urozmaicona.

Uwzględnij cechy pupila

Koty mają najróżniejsze cechy charakteru i fakt, że jakaś zabawka sprawdziła się świetnie u kota znajomego, nie oznacza, że twój pupil będzie nią tak samo oczarowany. Czasem może się zdarzyć tak, że znajdziesz idealny dodatek, który twoim zdaniem dostarczy wiele rozrywki, a w rzeczywistości kot zajmie się nim tylko przez chwilę, a później zostawi. Są jednak takie przedmioty, które sprawdzają się dla większości zwierzaków. Zapoznaj się z nimi i oceń, czy są ciekawą opcją dla futrzanego przyjaciela.

Do spania i kociej zabawy

Wiele kotów uwielbia miękkie legowiska, w których można godzinami leżeć w najróżniejszych pozycjach. Co prawda część z nich szeroko omija zakupione pięknie wykonane kojce i woli korzystać z kanapy właściciela, jego biurka albo rozłożonego na podłodze ręcznika, ale dobrze jest spróbować i zakupić mu właśnie legowisko. Może się bowiem okazać, że to miejsce, w którym kot będzie czuł się wyjątkowo bezpiecznie.

Szczególnie młodsze kociaki wykazują też dużą potrzebę zabawy, której nie wolno im odmawiać. Są wszystkiego ciekawe, zwłaszcza, jeśli zabawka wydaje dźwięk i się rusza. Aby pomóc kotu się wyszaleć, wystarczy sprezentować mu szeleszczącą piłeczkę lub myszkę. Będzie szczęśliwy, ganiając za nią po całym domu. Ciekawym pomysłem jest także laser, za którego pomocą właściciel bawi się z pupilem. Koty są tak zaintrygowane poruszającym się światełkiem, że potrafią spędzić długie godziny biegając za nim i próbując schwycić.

Wszystko, gdzie kot może wejść

Koty są tak ciekawskie, że chcą wszędzie wejść i wszystko dokładnie zobaczyć. Uwielbiają wchodzić tam, gdzie niewolno – stąd często znaleźć je można np. na szafie. Spraw mu tunel, a najlepiej kilka, a będzie czerpał radość z przechodzenia tymi wąskimi przejściami. Jeśli z początku nie chce przekonać się do przejścia przez ten długi korytarz, połóż w środku kilka przysmaków, a na pewno się przekona!

Dobrze jest również wydzielić w domu specjalne miejsce, gdzie kot może bez obaw wspinać się – swego rodzaju kącik do zabawy. Wielopoziomowe drapaki, które posiadają półeczki, na które można skakać, a po zmęczeniu usiąść i obserwować z wysokości domowników, to dodatki, z których pupile często korzystają. W różnych miejscach w pokoju rozstawić też można specjalne półeczki, na które zwierzak może wskakiwać i z nich zeskakiwać.

 

Teraz wiesz już, co może okazać się strzałem w dziesiątkę dla Twojego kota i zapewnić mu rozrywkę. Twój pupil będzie Ci wdzięczny i na pewno Ci to okaże! Pamiętaj jednak, że odpowiednie akcesoria to nie wszystko, by kot był szczęśliwy. Poświęcaj mu wiele uwagi i pokazuj, że go kochasz i rozumiesz jego potrzeby.


APO